Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Eyüp Eroğlu Nereye Koşuyor?

YAZARLAR - Temmuz 29, 2021 17:25 A A

Siyasi yaşamını bir üst mevkie taşımak isterse halktan geniş destek göreceği ve sadece merkezde değil diğer ilçelerde bu desteğin her geçen gün arttığını görmemek için kör olmak gerekir. Sanılmasın ki yapılanlar sadece o şehirde konuşuluyor yapılan her olumlu ve olumsuz işlerin hepsi her şehre taşınıyor-konuşuluyor, herkes her şeyin farkında.

Milletvekili adayı olur mu bilinmez ama olursa gözden kaçırılmaması gereken bir noktada Tokat’ın en büyük ilçesi olan Erbaa’nın son dönemde destek verdiği bazı vekillerin üzerini çizdiği ve kendisine en yakın adaya destek vereceği ayan beyan ortada.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu belediye başkanlığında ikinci dönemini yaşıyor. Aslında yaşıyor tabiri biraz da hafif kalır gibi.

Bir büyüğümüz siyaset sanatı için; ‘İnsanları rahat yaşatma ve rahat yaşama sanatı’ olarak tarif etmişti.

Şimdi bakıyoruz Eyüp Eroğlu siyasette hizmet ettiği insanları rahat ettirdiği için rahat yaşıyor. Hizmet ettiği insanlar derken bu cümleden, mutlu bir azınlık, eş dost akraba gönüllemesi, başkan ve tayfasının etrafında şekillenenlerin rahat bir yaşam sürmesi veya milletin parasının peşkeş çekilmesi… olarak algılanmasın.

Takip edebildiğimiz kadarıyla özellikle salgın döneminde yapılanlar, vatandaş-esnaf ve şehrin genel dokusuna en faydalı şekilde ilerleyerek devam etmekte. Tüm bunları yaparken önemli bir detayı gözden kaçırmamak gerek. Belediyesini borçlandırmadan, gelecek nesillere borç yükü bırakmadan ve gelecekte yerine geçecek insanları bor batağına sokmadan tüm bu çalışmaları yaptığını görüyoruz.

Yapılan tüm işlerde yine milletvekilleri ve bürokrasiyle de arasını iyi tutan şehri için gerekirse gecesini gündüzüne katarak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını gözlemliyoruz.

Şimdiye kadar ufak tefek sıkıntılar haricinde bir sorun yaşamayan Eyüp Eroğlu bundan sonraki siyasi çizgisi ve kararları nasıl olur bilemeyiz fakat geliştirmeye başladığı ilçe ziyaretleri, bu ziyaretler kapsamında gerek şahit olduğumuz halkla olan sohbeti gerekse halkın onun arkasından söyledikleri hizmetlerine ve görev aşkına halel getirmeyecek olumlu intibalar bırakarak devam ediyor.

Partisinin son bayramlaşma programlarından diğer ilçelerdeki dostlarımızdan ve merkezdeki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilerde tespitlerimiz teyit ediyor.

Ne diyelim hakkında hayırlısı olur. Verdiği-vereceği tüm kararların onun ve memleketimizin hayrına olmasını dileriz. Bu çizgide dağılmadan-bozmadan-bozulmadan yürürse ve vekilliği düşünürse partisinin engel olmaması gerektiği kanısındayız.

Nereye koşar nereye ulaşır, Hakk yazdıysa Halk isterse olur.

 

Fatih Kaplan 29/07/2021

YAZARLAR - 17:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]