14° Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Eyüp Eroğlu Nereye Koşuyor?

YAZARLAR - Temmuz 29, 2021 17:25 A A

Siyasi yaşamını bir üst mevkie taşımak isterse halktan geniş destek göreceği ve sadece merkezde değil diğer ilçelerde bu desteğin her geçen gün arttığını görmemek için kör olmak gerekir. Sanılmasın ki yapılanlar sadece o şehirde konuşuluyor yapılan her olumlu ve olumsuz işlerin hepsi her şehre taşınıyor-konuşuluyor, herkes her şeyin farkında.

Milletvekili adayı olur mu bilinmez ama olursa gözden kaçırılmaması gereken bir noktada Tokat’ın en büyük ilçesi olan Erbaa’nın son dönemde destek verdiği bazı vekillerin üzerini çizdiği ve kendisine en yakın adaya destek vereceği ayan beyan ortada.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu belediye başkanlığında ikinci dönemini yaşıyor. Aslında yaşıyor tabiri biraz da hafif kalır gibi.

Bir büyüğümüz siyaset sanatı için; ‘İnsanları rahat yaşatma ve rahat yaşama sanatı’ olarak tarif etmişti.

Şimdi bakıyoruz Eyüp Eroğlu siyasette hizmet ettiği insanları rahat ettirdiği için rahat yaşıyor. Hizmet ettiği insanlar derken bu cümleden, mutlu bir azınlık, eş dost akraba gönüllemesi, başkan ve tayfasının etrafında şekillenenlerin rahat bir yaşam sürmesi veya milletin parasının peşkeş çekilmesi… olarak algılanmasın.

Takip edebildiğimiz kadarıyla özellikle salgın döneminde yapılanlar, vatandaş-esnaf ve şehrin genel dokusuna en faydalı şekilde ilerleyerek devam etmekte. Tüm bunları yaparken önemli bir detayı gözden kaçırmamak gerek. Belediyesini borçlandırmadan, gelecek nesillere borç yükü bırakmadan ve gelecekte yerine geçecek insanları bor batağına sokmadan tüm bu çalışmaları yaptığını görüyoruz.

Yapılan tüm işlerde yine milletvekilleri ve bürokrasiyle de arasını iyi tutan şehri için gerekirse gecesini gündüzüne katarak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını gözlemliyoruz.

Şimdiye kadar ufak tefek sıkıntılar haricinde bir sorun yaşamayan Eyüp Eroğlu bundan sonraki siyasi çizgisi ve kararları nasıl olur bilemeyiz fakat geliştirmeye başladığı ilçe ziyaretleri, bu ziyaretler kapsamında gerek şahit olduğumuz halkla olan sohbeti gerekse halkın onun arkasından söyledikleri hizmetlerine ve görev aşkına halel getirmeyecek olumlu intibalar bırakarak devam ediyor.

Partisinin son bayramlaşma programlarından diğer ilçelerdeki dostlarımızdan ve merkezdeki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilerde tespitlerimiz teyit ediyor.

Ne diyelim hakkında hayırlısı olur. Verdiği-vereceği tüm kararların onun ve memleketimizin hayrına olmasını dileriz. Bu çizgide dağılmadan-bozmadan-bozulmadan yürürse ve vekilliği düşünürse partisinin engel olmaması gerektiği kanısındayız.

Nereye koşar nereye ulaşır, Hakk yazdıysa Halk isterse olur.

 

Fatih Kaplan 29/07/2021

YAZARLAR - 17:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]