15° Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: ‘Hükümet İstifa!’ Bu Kaçıncı Çağrı

YAZARLAR - Şubat 27, 2023 13:03 A A

‘Hükümet İstifa!’ Bu Kaçıncı Çağrı
Asrın Felaketi’ni yaşadıktan sonra bugünlerde statlardan yükselen bir slogan gündeme oturdu.
Hükümet bu çağrıya kulak verip istifa etmeli mi? Daha önce yapılan istifa çağrılarını ve ülkemizin yakından ilgilendiği coğrafyadaki istifa ve değişim çağrılarını biraz hatırlayalım.
Gezi Parkı eylemlerinde etrafı ateş çemberine çeviren bir grup eylemcinin yaktığı ateşin faturasını hepimiz ödedik. Maksadı ağaç korumak olmayan bu gruplara destek verenleri unutmamak gerekir.
‘Tencere Tava’ Eylemlerinde, oturdukları lük evlerinin içinden et parçalarını çöpe atarak boğaza nazır balkonlarından, köşklerin verandalarından kendini yırtarak, Hükümet İstifa diyenleri de unutmayalım.
‘Duran Adam’ eylemlerinde sivil itaatsizlik çağrısı yapıp halkın toplu olarak yönlendirilmeye çalışmasını da unutmamak gerek.
‘Adalet yürüyüşü’ eylemlerinde yurdun dört bir yanından başlatılan organize işleri de unutmayalım.
‘Kırmızılı Kadın’ şimdiye kadar Al Bayrağa sarılı hiçbir tabutun yanında görünmeyen Kırmızılı Kadın’ın neden o gün ortaya çıktığını bugün bile merak ediyorum.
Hendek Olayları’nda sırtını Pkk’ya dayayıp, ‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz!’ naraları atanların, ‘Hükümet istifa’ çağrısını ekleyelim buraya.
‘Devlet enkazın altında kalmıştır!’ diyen Buldan’ın yanında kafa sallayıp daha önceki dönemlerde, ‘Bürokratlara çağrımızdır hükümeti dinlemesinler…’ diyerek devletin iş yapamaması içim çağrı yapan sayın Kılıçdaroğlu’nun da kaç hükümet istifa dediğini unuttuğumuz gibi kaç seçimde yenilgiye uğradığını bile sayamaz olduk ama tüm bunları unutmadık.
Okyanus ötesinden yaptıkları yayınlarda; ‘Artık Türkiye’de ki bu gidişe Avrupa Birliğinin ve dünya ülkelerinin el atması lazım. Bu hükümeti devirmek için kesinlikle başka yollar izlenmeli. Bunlar seçimi kaybetseler bile gitmezler…’ diyerek milleti kışkırtan Fetö’nün çocuklarını da listeye ekleyelim.
Kandil’den girdiği inden; ‘Akp-Mhp faşist diktatörlüğü devirmemiz gerekir bunun için başta Amerika olmak üzere tüm ülkelere çağrı yapıyorum…’ diyen Pkk elebaşını da unutmayalım.
Liste uzar gider fakat son söz olarak diyelim ki;
Seçilen hiçbir hükümet seçim haricinden başka hiçbir şeyle gitmesin-gitmemeli. Seçimlere kaldı üç ay. Muhalefete düşen seçim olmadan başkan adayını belirlemektir.
Statlarda ki sloganlara gelince, her iki stadın toplam kapasitesi 100 bin bağıranların sayısı 10 bin civarındadır. Hadi hepsi bağırdı diyelim 100 bin olsun. Türkiye’de toplam seçmen sayısı ise 57 Milyondur. Yeni sisteme göre bunun yarısını alan iktidar olur. Yani, toplumu germeye, böyle işlerle yönlendirmeye çalışmak sadece sizi rezil eder. Bağırdığınızla kalırsınız. Bundan medet ummak bunun bir toplumsal çağrı olduğunu savunmak ise sadece kendini avutmak olur.
Fatih Kaplan 27/02/2023

YAZARLAR - 13:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]