Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: İnsan Hafızası Unutsa da Devlet Hafızası Unutmaz

TOKAT - Ocak 6, 2023 16:38 A A

Tokat’a yıl içerisinde birçok bakan geldi. Bugün ise Eski Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Tokat’ı ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.
Bu ziyaretlerde sayın bakanın yapacağı açıklamalar çok önem arz etmekle beraber bu açıklamalardan önce Yunanistan, Suriye, Ukrayna ve Rusya arasında yaşananlara bakmak, sayın bakanın kararlılığını geçmişte kararlı bir şekilde kendini ispat etmiş bir şehri özellikle seçmiş olduğunu anlamamak devletler arası siyasi protokol dilini okuyamamaktır.
Tokat’ın, Tokatlının geçmiş dönemde devleti için neler yaptığına bakmak gerekli. Her ne kadar biz yazar çizer erbabı Tokat’ımızı bu yönüyle tanıtmakta elimizden gelen çabayı göstermeye çalışmamıza rağmen yine de şehrimizi milletimize ve dünyaya daha fazla anlatmak zorundayız.
İçinden sayısız kahraman çıkaran şehrimiz Danişmentname’de geçtiği gibi zorluklarla Türk yurdu olmuş ardından bağrında yüzlerce Alperen’e kucak açıp alimler ve fazıllar yurdu olarak hizmet etmiştir. Garipler Camii Anadolu coğrafyasında 1071 den sonra yapılan ilk cami olarak bugün halen bir Alperen gibi dimdik ayaktadır.
Osmanlı döneminde yine üzerine düşeni hakkıyla yerine getirmiştir.
Kurtuluş Savaşı döneminde, müftülerinden, milletine, hocalarından, cemaatine kadar elinden geldiğince var gücüyle gövdesini siper etmiştir. Hey Onbeşli Onbeşli… deyip bıraksak başka söze ne hacet?
Tokat kırsalında barınmaya çalışan terör örgütlerinin temizlenmesinde ve tutunamamasında şehrimizin canı pahasına neler yaptığını ilgililer bilmektedir. Görev yaptığı dönemde başarılı çalışmalarından dolayı suikasta uğrayan Ayhan Çevik valimiz Tokat’ın neleri başardığının göstergesidir.
15 Temmuz’da yine askerinden polisine vatandaşından Tokat yine tüm ilçeleriyle mücadelesini yapmış meydanlara çıkan yüzbinlerce insan devletinin yanında dimdik ayakta Türk Milletine yakışanı yapmıştır.
İnsan hafızası unutsa da devlet hafızası olan hiçbir şeyi unutmaz. Ne ihaneti ne de sadakati. İşte dün atalarımızın dedelerimizin torunları olarak bugün Teknofestlerden diğer dünya çapındaki yarışmalarda evlatlarımızın gösterdiği çaba bu vatanseverliğin nişanesidir. Tokat’ın son dönemde bürokraside geldiği nokta gözler önündeyken bize düşen görev devletimiz ve milletimiz için çalışmaktır.
Bu tempoya ayak uyduramayan, şehrin siyasi ve genel yapısını bozmak isteyen bilumum işbirlikçilerin şehrimizden def edilmesi için elimizden geleni yapmak zorundayız. Terör örgütlerinin taşeronları ve kriptolarına pirim vermeden çalışmaktan geri durmamalıyız.
Varolsun devletimiz ve milletimiz var olsun güzel şehrimiz.
Fatih Kaplan 06/01/2022

TOKAT - 16:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]