17° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Karagöl’e Açık Çağrımızdır

ERBAA - Nisan 12, 2022 12:33 A A

Karagöl’e Açık Çağrımızdır

Allah diyor ki; “Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, ancak ve ancak karınlarını doldurasıya ateş yemiş olurlar ve zaten onlar çılgın bir ateşe (cehenneme) gireceklerdir.” (Nisa, 4/10.)

Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.a.v.): “Devlet malından bir hırka bile aşıran savaşta ölse dahi şehit sayılmaz.” diyor.

Başbuğ Alparslan Türkeş der ki: “Davalarımızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür.”

Lider Devlet Bahçeli der ki; “Karanlıkları ışığa boğacak bir şimşek gerekiyor.”

Merhum babanız da mutlaka size: “Evladım ne iş yaparsan yap ama benim alnıma kara leke çalma. Ahirette yüzümü kızartma…” babında sözler söylemiştir.

Şimdi bugün geldiğimiz noktada üç yılı geride bıraktınız. Şimdiye kadar olan nasıl olduysa oldu. Fakat hiçbir şey için geç kalınmış sayılmaz. Üç yıl içinde birçok iddia ortaya atıldı. Eğer bu iddialar doğruysa gereğini yapmak gerekmez mi?

Gelin bir karar verin:

Devletin malını deniz görenlere, belediyeyi babasının malı gibi kullanmak isteyenlere, seçip gönderdiklerimizin paralı uşaklarına, yaş odunu millete tartarak verenlere, mamacılara, bir milyonluk fırın tuğlasının bir yılda pazarlayan tuğlacılara, petrolcülere, mobilyacı babasına peşkeş çekenlere, ihalelerden komisyon alanlara, adınızı kullanarak iş yapanlara, horoz dövüştürmekten başka meziyeti olmayıp size kendilerini pazarlayanlara, oğlunu bir belediyeye kızını bir başkasına yerleştiren ruhsuzlara, lokantasına kazandırmak için çaba sarf edenlere, su borusunu kahvaltı için kullananlara, çamlık tesislerinde hesapsızca her gece eşine dostuna yemek ısmarlayana, insan kaçakçılığında rüşvet alıp sizi ateşe atanlara, eşini dostunu beş para etmeyen yakınını işe sokmak için size takla atıp ardınızdan gizliden gizliye hakaret edenlere, işe gitmeden maaş alan bankamatikçilere, dağ başındaki tarlalarını değerlendirmek için size dağ başından yer aldıran villacılara, köşeyi kısa yoldan dönmek için size kumpas kuranlara, ağzından küfürden başka bir şey çıkmayan lağım ağızlara ve bilumum; Devletin malını deniz gören domuzların varolduğu ve bu işlerin yapıldığı iddiaları var. Gelin bunlara karşı size elimizden ne geliyorsa yardımcı olalım.

Bu memleket bizim, sizin ve çocuklarımızın.

Bunları ıslak sıçan gibi memleketin orta yerine koyuverelim. Düzen değişse de düzeni hiç değişmeyenlerin düzenlerini ve tuzaklarını kafalarına geçirelim.

Yarın ahirette hesap verirken bunların hepsi sizi suçlayacak. Rahmetli babanız başta olmak üzere gelmiş geçmiş tüm şehitlerin yüzüne bakabilmeniz için yarından itibaren bir karar verin. Hakkıyla iki yıl başkanlık yapın. Önünüzde koskoca bir hayat var ve bu hayatı birkaç şerefsizi gönlünü hoş etmek için heba etmeyin.

Yarın kaybetseniz de başınız dik bu memlekette gezin.

Bu gece yastığa başınızı koyduğunuzda bunu düşünün ve yarın sabahtan itibaren ne kadar namussuz varsa kökünü kazıyın.

Haydi bir kez Bismillah deyip işe başlayın. Ayette ne diyor: “Bizim uğrumuzda elinden gelen çabayı sarfedenlere gelince, onları bize ulaşan yollara mutlaka yöneltiriz. Kuşkusuz Allah iyilik yapanların yanındadır.” Ankebut 69.

Allah sizinle olduktan sonra varsın gayrısı sizin karşınızda olsun. Gelin bunların vebaline ortak olmayın. Sizin arkanızda size oy vermiş, güvenmiş sizinle yol yürümüş binlerce insan var.

Siz dünyadaki mazlumların umudu Cumhur İttifakı’nın paydaşı Ülkücü Hareketin temsilcisisiniz. Siz Başbuğ’un deyimiyle: “Dik başlı değil başı dik yaşamaya.” Niyet edenlerdensiniz.

Allah işlerinizde kolaylık versin.

Fatih Kaplan 12/04/2022

 

 

ERBAA - 12:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]