11° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Sayın Vekilim Günaydın

ERBAA - Kasım 26, 2020 12:30 A A

Bilindiği gibi Erbaa ve çevresinde Altın arama faaliyetini engellemek amacıyla gerek ilçe gerekse ilçe dışında bir takım sivil toplum örgütleri ve siyasiler dayanışma içine girmiş ve birtakım adımlar atılmıştı.

Milletvekillerimizden biri de doğal olarak memleket meselesini dert edinerek bazı grup ve siyasilerle beraber hareket etmeye başlamıştı. Fakat günler geçtikçe olaylar farklı mecralara götürülmeye çalışılınca, devlete ve millete kafa tutan, yok sayan milletin tüm değer yargılarına ve devletimizi yıkma amacıyla hareket eden gruplar gerçek yüzlerini göstermeye başlayınca aklı başına gelmeye başlayan siyasimiz, bir basın açıklaması yapma ihtiyacı duymuş.

Basın açıklamasının sonunda;

“-Yasadışı Örgüt ve uzantılarının Erbaa’nın sorunlarını kendi amaçlarına uygun bir şekilde istismar etmesine Erbaa’lılar ve bizler geçit vermeyeceğiz.

-Sorunlarımızı hukuk ve yasalar çerçevesinde, meşru yollarda savunacak irademiz vardır.

Erbaalı devletinin ve milletinin yanındadır.

-Erbaa devlete meydan okunacak en son coğrafyadır.

-Yabancı unsurların sinsi emellerine itibar etmeyecek, kendi mücadelesini kendisi yürütecektir.” Demiş.

Evet Erbaa Devlete meydan okunacak son yerdir!

Günaydın diyelim.

Siz meydanlarda farklı sloganlar atılmaya başlayınca, farklı fraksiyonlar ortalığa dökülünce mi olayların farkına vardınız.

Siz yola çıktığınız, mücadele (kime karşı neden olduğunu bilmeden!) vermeye çalıştığınız, odak ve grupları size ihtar gelince mi bileceksiniz? Siz kimin ne olduğunu ne için mücadele ettiğini ancak iş işten geçtikten sonra mı anlayacaksınız? Bu hazırlıkların aylar öncesinden planlı ve bir program dahilinde olduğunu kestiremiyor musunuz?

Siz böyle bir girişime araştırmadan girdi iseniz bu gaflet değil midir? Bu gafleti nasıl düzeltirsiniz bilemem. Yerelde genç başkanımızı bu işin içine siz dahil ettiniz, nasıl çekersiniz onu da bilemem. Bildiğim tek bir şey var geç olmadan önlemini alın.

Peki tüm bu hazırlıklar aylar öncesinden yapılırken siz ne yaptınız?

Yerelde böyle girişimlerle ses çıkarması gerekenleri, sizi yağmurda destekleyip ömrünü bir ülkü uğruna feda edenleri kapılardan içeri almadınız! Hem de siyasi emelleriniz uğruna bunun gerçekleşmesine göz yumup, seçilme hakkını kullanmak isteyenlere tehditler savurarak bunları yaptınız! İnşallah sebep olduğunuz bu faciaları da düzeltmeyi kendinize görev bilirsiniz.

Tabi ki iyi niyetle olayların içine giren vatandaş ve siyasilerimize sözümüz yok. Bizim kimden bahsettiğimizi bizim kadar kendileri de biliyor.

Şimdi söyleminizi değiştirmenizi bekliyoruz.  Bugün: ‘Erbaa ve çevresinde ne kadar altın madeniz varsa çıkartılsın ama Siyanür kullanmadan çıkartılsın!’ diyebilmenizi ve safınızı doğru düzgün seçmenizi bekliyoruz!

Bugün geldiğimiz noktada tek bir şey söyleyelim.

Erbaa’nın, Niksar’ın, Fatsa olmasına izin vermeyeceğiz!

Erbaa dün FATSA olmadığı gibi bugün de FATSA olmayacaktır!

Bunu dün beceremeyen ‘Terzilerin’ sonu ne olduysa bugün de ‘Terzilerin’ sonu o olacaktır!

Efendiler Erbaa ve Niksar Devlete kafa tutulacak yer değildir. Bundan sonra kiminle nasıl yol yürüdüğünüze dikkat edin!

 

Fatih Kaplan     26/11/2020

 

 

ERBAA - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]