Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Ülkü Yolunda Erbaalı Şehit Ragıp Kafalı

ERBAA - Ocak 10, 2022 12:54 A A

Türkiye’nin karanlık eller tarafından karıştırıldığı, kızıl bayrakların dalgalanması için her yerde propagandanın yapıldığı, bölücülerin elini kolunu sallaya sallaya meydanlarda cirit attığı bir dönemde, Türk Bayrağı inmesin, ezanlar susamasın, şehit kanıyla sulanan vatan toprağı kızılların, emperyalistlerin eline geçmesin diye bir ses duyuldu Anadolu’nun bağrından kopacak bir fırtınanın ilk ünlemesiydi:

Ne Amerika ne Çin, Her şey Türklük için!

Türk Milletinin imkanlarıyla yapılan okulların girişinde: Muhammed’in ….leri giremez! Afişlerinin altından boyunlarını büküp geçmediler. O afişleri yırtarak okumuşlardı.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun!

Şehit Erbaalı Ragıp Kafalı’da o kervana katılmıştı. Küçük bir ailesi ama çok büyük hayalleri vardı. Başbuğ Atatürk’ün; Milletini en çok seven görevini en iyi yapandır! Sözünü şiar edinmiş, elektrik teknisyeni olarak başladığı mesleğinde her geçen gün bir yeniliğe imza atmak için elindeki tüm imkanları kullanmaya başlamıştı.

Fakat Türk’e ve Türk’e ait olan her şeyi yok etmeyi görev bilen eli kanlı teröristler onu ve onun gibi Ülkücüleri hedefe koymuşlardı. İşleri kolaydı aslında taşrada isimleri belirlenen hedefler yerel basında ifşa ediliyor, sonrasında fiziki takibe alınıyor ve tek tek hain kurşunların hedefi haline getiriliyordu. Seçilenler de sıradan basit insanlar değildi.

Onlar Başbuğları ve teşkilatları tarafından özel olarak yetiştirilen, memleketin geleceğine yön verecek, icatlar yapacak, haram yemeyecek, Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayacak birer Ülkü Neferleriydi. Kimi Kürşat, kimi Asena, kimi de Ragıp’tı… isimlerinin ne önemi var onlar; aynı Allah’a inanan, aynı hedeflere ölümüne gidenlerdi.

Ülküdaşlarıyla oturdukları kahvehaneye bomba attıklarında yaralandı ama Bir elime Ay’ı bir elime Güneş’i verseler davamdan asla dönmem diyen kutlu Peygamberin neferleri davalarından döner mi?

Dönmediler. Yılmadılar. Kırıldılar kırmadılar. Unutuldular unutmadılar. Satıldılar satmadılar. Korkmadılar. Asla ve kat’a geri adım atmadılar.

Takvim yaprakları 10 Ocak 1980 olduğunda, sabah namazını kıldı. Ellerini açıp Vatanın milletin selameti için duasını yapıp 3 çocuğunun helal rızkını kazanmak için çıktı evinden. Elinde çantası sırtında dizlere kadar olan paltosuyla, ılık esen hafif bir rüzgâr karşıladı onu. İnsanların koşturmacasına baktı herkesin bir derdi bir hayali vardı.

O hayalleri yıldızlara ulaşan bir neslin evladı olarak adımlarını atarken kahpeler yerlerini almıştı. Azrail otobüs durağının bir kenarında bekliyordu. Biraz sonra olacakları o biliyordu. Bakındı. Saat 07,20 de Ragıp Kafalı durağa yaklaştığında, bir kızıl namlu durağın arka tarafında, biri sol direğin kenarında bir diğeri ise karşı kaldırımdaydı. İlk hareket eden kaldırımdaki oldu. Hızlı adımlarla koşturmaya başladı, Ragıp Kafalı’yla arasından dört beş adım kalmamıştı ki ölüm kusan silahını çıkarıp tetiğe bastı. Ardından durağın etrafında bekleyen kahpe namlular kurşunlarını ortalığa saldılar. Hedefin yapacak hiçbir şeyi kalmamıştı.

Azrail görevini yaparken sevinçliydi. Allah yolunda bir insanın ruhunu teslim almış, Cennet’e bir isim daha yazdırmıştı. Ardından ölüm kusan kahpelere baktı. Güldü Azrail; ‘Gün gelecek sizi de cehenneme götürmek için geleceğim. Siz unutulacak fakat şehit ettiğiniz Ragıp Kafalı asla unutulmayacak!’

Selam olsun Şehitlere. Selam olsun bir Ülkü uğruna şehadet şerbetini içenlere. Selam olsun onu mirasını sahiplenip Erbaa’da elektrikli araç üretip babasının hayallerini gerçekleştiren Cengiz Kafalı’ya.

Şimdi görev Erbaa Belediyesi’nde Ülkücü Şehit Ragıp Kafalı’nın ve diğer Erbaalı Ülkücü şehitlerimizin adını şehrin sokaklarına verin. Onlar ölümsüzlük şerbetinden bir yudum aldılar sizler de onları bu şehrin sokaklarında yaşatın.

Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin.

Fatih Kaplan 10/01/2022

ERBAA - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]