Parçalı az bulutlu

Fatih Kaplan Yazdı: Ümit Yılmaz’ın İddiaları ve Cevap Bekleyen Sorular

ERBAA - Kasım 21, 2022 16:10 A A

Ümit Yılmaz Erbaa Esnaf Kefalet Kooperatifine adaylığını açıkladı. Yazılı açıklamanın yanı sıra akıllara kazınacak bazı soru işaretleri bıraktı. Tüm bu iddiaları sayın Yılmaz’ın kanıtlaması kadar sayın Mustafa Narman’ın da olmadığını ve olmayacağını halka kanıtlaması elzemdir. Bunları başlıklar halinde dile getirelim istedik:

“VATANDAŞ ARASINDA AYRIMI KALDIRACAĞIZ” 

Sayın Yılmaz vatandaşları kredi çekmek için başvurduklarında aralarında ayrım yapıldığını bunu yönetimin faklı bahanelerle ve keyfi şekilde yaptığını açıkça söyledi. Bunlar arasında ileriki günlerde yapılacak olan seçimlerin büyük etken olduğunu ve vatandaşın zor durumundan mevcut yönetimin faydalandığını belirtti.

Ve bu durumu yönetime geldikleri anda ortadan kaldıracaklarını taahhüt etti.

Bu iddiayı doğrulayacak dosya ve şahıslar olmadan böyle bir sözü söylemeyeceğine inandığımız Sayın Yılmaz bu iddianın doğruluğunu mutlaka ortaya koymalıdır.

“KATAKULLE KABUL ETMEYECEK BEDELİ NEYSE ÖDEYECEĞİZ”

Adaylığını açıkladığı döneme kadar kendi hakkında dedikodular üretildiğini ve adına çıkarılan bazı söylentilerden dolayı çok üzüldüğünü belirten Yılmaz, seçim sürecinde ve seçimde hiçbir gayrı ahlaki işi kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Bu hareketler karşısında; ‘Bedeli neyse ödemeye hazırız…’ babında cümleler kurdu. Seçim atmosferinde neler yaşanır bilemeyiz fakat seçim sürecinde her ki tarafa da memlekete yakışır bir süreç yaşatmalarını diliyoruz. Lütfen kırmayın ve kıracak işler yapmayın. Bu noktada yine belirtelim ki sayın Yılmaz’ın; ‘Mustafa Narman benim büyüğümdür, abimdir…’ sözü savaş için değil barışçı yollarla seçim sürecini götüreceğinin belirtisi olarak hafızalarda kalacaktır.

“YÜREKLERİ YETİYORSAYARIN SANDIĞI ORTAYA KOYSUNLAR”

Evet Sayın Yılmaz ve esnaflar sandık istiyor. Bunu kiminle konuşursak konuşalım hangi esnafın görüşünü alırsak alalım millet sandığın gelmesi taraftarı. Zira halk sandığın ortaya gelmesiyle tüm dedikoduların biteceğine ve hiç kimsenin bir başkasının hakkına girmeyeceğine inanıyor.

Esnafların doğru karar vereceğine inanan Sayın Yılmaz’ın bu talebinin karşı taraftan kabul göreceğine eminim. Zira onların da şimdiye kadar olan seçim sisteminden son derece rahatsız olduklarını biliyoruz. Bunun en iyi örneği de yönetime gelme şekilleridir dersek hata yapmış sayılmayız.

Evet sandık mutlaka gelmeli ve halkın istediği olmalıdır. Halk istemedikten sonra hak yerini bulmayacaktır.

“ERBAADA DÖNEN FIRILDAKLARI GÖRÜYORSUNUZ”

Bu söylemde neyi kast ettiğini Sayın Yılmaz mutlaka açıklığa kavuşturmalıdır. Kimin ne çevirdiğini kimin kiminle nasıl bir ilişki içinde olduğunu açıkça söylemeli ve eğer böyle bir durum varsa herkes bunu bilmelidir. Açıklamazsa bu itham haksız bir noktaya gidecektir. Sayın Yılmaz’dan en kısa zamanda bildiklerini kamuoyuyla açıklamasını bekliyoruz.

Son olarak;

Basın mensubu arkadaşlarımızla gittiğimiz davette heyecandan olacak ki Sayın Yılmaz basın mensuplarına tek tek; ‘Sorularınız var mı?’ demek yerine bir dostumuza bunu yöneltmesi bir kasıt değil ilk olmanın heyecanı olarak sayıyorum. Yok eğer kasıt arayanlar varsa bunu ona değil İftar programı düzenleyip kasıtlı bir şekilde basın arasında ayrım yapanlara sormak gerekir diye düşünüyorum.

İlerleyen süreçte gözlemlerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.

Her iki tarafa seçim sürecinde başarılar dilerken her şeyin dostane şekilde gerçekleşmesini bekliyoruz.

Fatih Kaplan   21/11/2022

 

ERBAA - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Chp Tokat Milletvekili Aday Adayı Coşkun Tonkal’dan Gündeme Dair Açıklamalar
  Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekilliğine aday adayı olacağını daha önce belirten ve kısa zamanda bunu kamuoyuyla paylaşacak olan Erbaalı iş insanı Coşkun Tonkal, haber merkezimize, ülke gündeminden yereldeki gelişmelere, yapılması gerekenler başta olmak üzere birçok konuda görüşlerini dile getirdi. Tonkal’ın aday adaylığı son zamanlarda gündeme sık sık gelirken son seçimlerde Chp’nin ikinci vekili az bir […]
 • 02
  Gazeteci-Yazar Şair Kamuran Özdemir: Hep Daha İyisini Yazmak İçin Durmadan Çalışıyorum
  Aslen Tokatlı olan ve onlarca esere imzasını atan Yazar-Şair Kamuran Özdemir haber sitemize çalışmaları ve yeni çıkan eseriyle ilgili bir röportaj gerçekleştirdik. Açıklamalarında eserlerinden bahseden Özdemir ayrıca yeni yazmaya başlayan yazar adaylarına tavsiyelerde bulunurken kitabın ve kitap okumanın önemine değindiği açıklamaları şu şekilde: Yazmaya nasıl ve ne zaman başladınız? “Çocukluğumda üzerimde yapılan baskılar…80 ler,90 lar, […]
 • 03
  H. İbrahim Sezer Yazdı: Aç Gözünü Artık Dostum
  “Muhtaç bırakıp, yardım etmek, planlanmış cinayettir.” Der; Che Guevara. “Muhtaç olduğunuz her şeye” belki de size yardım edenler sebep olmuştur ne dersiniz?.. Bunu anlayabildiğiniz zaman belki kabullenmek zor olacak ama çoğu zaman yardım edenler aslında sizi ona muhtaç bırakan kişilerle aynıdır! İtiraz edemezsiniz, haksızlığa uğradığınızı dile getiremezsiniz. Eğer böyle bir davranışa kalkışırsanız, göreceğiniz muamele size […]
 • 04
  Başkan Eroğlu: Yenikapı’da Tokat Tanıtım Günlerinde Buluşalım
  BAŞKAN EROĞLU “YENİKAPI’DA, TOKAT GÜNLERİNDE BULUŞALIM” Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Tokat Günlerine davet etti. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “ 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da Yenikapı’da Tokat Günlerinde olacağız. Tokat’ımızın tanıtılacağı her etkinlik bizim için önem taşıyor. Yenikapı’da düzenlenen Tokat Günleri Etkinliği de bu bağlamda düzenlenen […]
 • 05
  Reşadiye’de GSB Öğrenci Yurdu Duvarları Çocukların Dokunuşuyla Renklendi
  Reşadiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kız Öğrenci Yurdu’na ziyaret gerçekleştiren Özel Anne Sevgisi Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi  öğrenci ve öğretmenleri farklı bir etkinliğe imza attılar. Kurumun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğrenciler, ellerini renkli boyalara batırıp yurt müdürlüğünün duvarlarını renklendirdiler. Renkli görüntülerin ortaya çıkmasına sbeep olan etkinliği kurum sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: “Çünkü […]