15° Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Ümit Yılmaz’ın İddiaları ve Cevap Bekleyen Sorular

ERBAA - Kasım 21, 2022 16:10 A A

Ümit Yılmaz Erbaa Esnaf Kefalet Kooperatifine adaylığını açıkladı. Yazılı açıklamanın yanı sıra akıllara kazınacak bazı soru işaretleri bıraktı. Tüm bu iddiaları sayın Yılmaz’ın kanıtlaması kadar sayın Mustafa Narman’ın da olmadığını ve olmayacağını halka kanıtlaması elzemdir. Bunları başlıklar halinde dile getirelim istedik:

“VATANDAŞ ARASINDA AYRIMI KALDIRACAĞIZ” 

Sayın Yılmaz vatandaşları kredi çekmek için başvurduklarında aralarında ayrım yapıldığını bunu yönetimin faklı bahanelerle ve keyfi şekilde yaptığını açıkça söyledi. Bunlar arasında ileriki günlerde yapılacak olan seçimlerin büyük etken olduğunu ve vatandaşın zor durumundan mevcut yönetimin faydalandığını belirtti.

Ve bu durumu yönetime geldikleri anda ortadan kaldıracaklarını taahhüt etti.

Bu iddiayı doğrulayacak dosya ve şahıslar olmadan böyle bir sözü söylemeyeceğine inandığımız Sayın Yılmaz bu iddianın doğruluğunu mutlaka ortaya koymalıdır.

“KATAKULLE KABUL ETMEYECEK BEDELİ NEYSE ÖDEYECEĞİZ”

Adaylığını açıkladığı döneme kadar kendi hakkında dedikodular üretildiğini ve adına çıkarılan bazı söylentilerden dolayı çok üzüldüğünü belirten Yılmaz, seçim sürecinde ve seçimde hiçbir gayrı ahlaki işi kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Bu hareketler karşısında; ‘Bedeli neyse ödemeye hazırız…’ babında cümleler kurdu. Seçim atmosferinde neler yaşanır bilemeyiz fakat seçim sürecinde her ki tarafa da memlekete yakışır bir süreç yaşatmalarını diliyoruz. Lütfen kırmayın ve kıracak işler yapmayın. Bu noktada yine belirtelim ki sayın Yılmaz’ın; ‘Mustafa Narman benim büyüğümdür, abimdir…’ sözü savaş için değil barışçı yollarla seçim sürecini götüreceğinin belirtisi olarak hafızalarda kalacaktır.

“YÜREKLERİ YETİYORSAYARIN SANDIĞI ORTAYA KOYSUNLAR”

Evet Sayın Yılmaz ve esnaflar sandık istiyor. Bunu kiminle konuşursak konuşalım hangi esnafın görüşünü alırsak alalım millet sandığın gelmesi taraftarı. Zira halk sandığın ortaya gelmesiyle tüm dedikoduların biteceğine ve hiç kimsenin bir başkasının hakkına girmeyeceğine inanıyor.

Esnafların doğru karar vereceğine inanan Sayın Yılmaz’ın bu talebinin karşı taraftan kabul göreceğine eminim. Zira onların da şimdiye kadar olan seçim sisteminden son derece rahatsız olduklarını biliyoruz. Bunun en iyi örneği de yönetime gelme şekilleridir dersek hata yapmış sayılmayız.

Evet sandık mutlaka gelmeli ve halkın istediği olmalıdır. Halk istemedikten sonra hak yerini bulmayacaktır.

“ERBAADA DÖNEN FIRILDAKLARI GÖRÜYORSUNUZ”

Bu söylemde neyi kast ettiğini Sayın Yılmaz mutlaka açıklığa kavuşturmalıdır. Kimin ne çevirdiğini kimin kiminle nasıl bir ilişki içinde olduğunu açıkça söylemeli ve eğer böyle bir durum varsa herkes bunu bilmelidir. Açıklamazsa bu itham haksız bir noktaya gidecektir. Sayın Yılmaz’dan en kısa zamanda bildiklerini kamuoyuyla açıklamasını bekliyoruz.

Son olarak;

Basın mensubu arkadaşlarımızla gittiğimiz davette heyecandan olacak ki Sayın Yılmaz basın mensuplarına tek tek; ‘Sorularınız var mı?’ demek yerine bir dostumuza bunu yöneltmesi bir kasıt değil ilk olmanın heyecanı olarak sayıyorum. Yok eğer kasıt arayanlar varsa bunu ona değil İftar programı düzenleyip kasıtlı bir şekilde basın arasında ayrım yapanlara sormak gerekir diye düşünüyorum.

İlerleyen süreçte gözlemlerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.

Her iki tarafa seçim sürecinde başarılar dilerken her şeyin dostane şekilde gerçekleşmesini bekliyoruz.

Fatih Kaplan   21/11/2022

 

ERBAA - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]