11° Parçalı az bulutlu

FETÖ ARTIKLARININ ERBAA’DA VE ÜLKEMİZDE YEREL SEÇİM OYUNLARI

YAZARLAR - Mayıs 25, 2020 17:38 A A

FETÖ ARTIKLARININ ERBAA’DA VE ÜLKEMİZDE YEREL SEÇİM OYUNLARI
Bildiğimiz gibi ülkemiz hain bir terör örgütünün kuşatmasını 15 Temmuz gecesi verdiği mücadeleyle kırdı ve devletimizin önemli kademelerine yerleştirilen kriptoları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başladı.
Peki, bu alçak terör örgütünün siyaset dünyasında ve ülkede söz sahibi olmak için yaptığı kirli işler nelerdi? Bunlar emellerine ulaşmak için hangi yöntemleri kullandılar? Hangi namussuz işlerin içine girdiler? İsteklerine boyun eğmeyenleri de hangi şantajlarla tehdit ettiler? Tüm bunları bugünlerde hatırlamak ve bu konuda sahip çıkılması gereken insanlara sahip çıkmak Türk milletinin boynunun borcu mudur? Bu meseleyi ve sonuçlarını bugün yazımıza konu etmek istiyoruz!
Bu hain terör örgütü ve bunun yandaşları ilk önce iş yaptırmak istedikleri insanlara yakın durmak ve onların yanına sızmak için çaba gösterirler. Devamında eğer kendileri sızamıyorsa akıllarına koydukları her hangi bir ismi hedefteki şahsın etrafına yerleştirir ve sonrasında o kişinin hata yapmasını beklemeye başlarlar. (Teşbihte hata olmaz ama çöldeki bir yılanın avını beklemesi gibi sessizce bir kenarda beklerler.) Malum hepimiz insanız ve hatasız kul olmaz misali insan olan herkes bir gün hata yapar. İşte o andaki hatayı bu alçak terör örgütü hemen türlü entrikalarla kayıt altına alır. Ne zamana kadar! Kendine lazım olana kadar ve istekleri yapılmadığı takdirde bu kayıtların hepsini değişik noktalardan piyasaya sürer.
Ama daha öncesinde hata yapan insanoğluna gizli ve açıktan tehditlerle saldırır ve isteklerinin yerine getirilmesini ister. Ne zaman ki istekleri olmaz ise işte o anda aklına koyduğu her türlü kirli tezgâhı sergiler. Bunu tüm ahlaki değerleri talan ederek ve kutsal aile kavramını yıkmaya çalışarak yapar ki hedef tahtasına koyduğu şahsın meydana çıkıp ta bir tek kelime etmesine fırsat bırakmadan yapar. Bunlar için şantaj, tehdit, rüşvet veya herhangi bir alçaklık çok normaldir ve hedefe varmak için her yol mubahtır.
Şantaja doğru giden yolda ilk önce sağda solda laf eder ki hedefteki şahıs kendiliğinden bırakıp gitsin veya isteklerini yerine getirsin isterler. Fakat en büyük özelliklerinden biri ise bu işi erkek gibi kendileri yapmazlar ve kendilerine birer maşa bulurlar. Onlar için en ufak bir köz bile çok tehlikeli bir ateş parçasıdır!
Bu alçaklar için kazanmaktan başka çare de yoktur. Ne zaman ki kaybedeceklerini anlarlar işte o anda tüm hakareti ve kötü duruma düşürmeyi kendileri için mubah sayarlar.
Peki, böyle bir durumu yerel seçim öncesinde ülkemizde ve ilçemizde de uygularlar mı? Dersiniz?
Bence bu şeref yoksunu Allah’sızlardan her şey beklenir. Bunlar öyle haysiyetsiz öyle namussuzlardır ki önlerine çıkacak her engeli yıkmak için yapmayacakları olmaz. Bunlar bir evladın en değerli varlığı olabilecek analarını bile hiç gözlerini kırpmadan satar ve onun sırtından rahatlarını düşünürler. Bunlar sahip oldukları makamı kaybetmemek için vatanını satmış soysuzlar sürüsüdür ki, bunların satmayacağı, yapmayacağı olmaz. Bilinsin ki her kim böyle bir şeyi düşünüyor veya teşebbüs ediyorsa o mahluk kripto bir FETÖ cüdür!
Peki, millet olarak bizim ne yapmamız lazım derseniz?
Biliyoruz ki hatasız kul olmaz. Önemli olan hatayı devam ettirmemektir ve o hatada ısrar etmemektir. Allah yarattığı kuluna tövbe kapısını açtıysa bizlere de onu mazur görmek düşer ve o insanın bundan sonra hata yapmaması için elimizden geleni yapmamız gerekir. Bir düşünün Peygamber Efendimiz sonradan Müslüman olanların hatalarını yüzlerine vursaydı veya onları her gün insanların içinde rezil rüsva etseydi bugün bizler onun ümmeti olma şerefine bile nail olamazdık.
Allah hepimizi namussuzlardan korusun.
Fatih KAPLAN 9.12.2018

YAZARLAR - 17:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]