10° Kapalı

Hasan Ergöçmen Yazdı: 2022 Yılında Erbaa’da Çay Keyfinde Bir Pazar Diliyorum

YAZARLAR - Aralık 12, 2022 12:54 A A

2023 yılında Erbaa’da çay keyfinde bir pazar diliyorum

2022 yılında güzel şehrimiz Erbaa’da kim ne yaptı şehri geliştirmek veya dönüştürmek için hangi çabanın içine girdi tüm bunların genel bir değerlendirmesini yapmak istiyorum.
Genel manada bir değerlendirmeden önce deseniz ki özet ver: Erbaa külliyen zararda desem tespitim yanlış olmaz.
Erbaa 2022 de külliyen zararda; hanesine koya bileceği hiçbir kârı yok siyasetimiz iflas etmiş durumda. Hükümetin veya muhalefetin Erbaa’ya kazandırdığı bir yatırım yok.
Tokatlı milletvekillerinin de Erbaa için hiç bir çalışması çabası yok. Hemen hemen hepsi iş ve ihale takibindeler. Sağda solda oluşturdukları mutemetlerine kazandırma yarışındalar.
İş adamlarımızın Erbaa için şu ana kadar ortaya koyduğu bir çalışması yok, onlarda Erbaa’nın Ağası olmanın keyfindeler.
Sivil toplum örgütlerine gelince; oturduğu koltuğa çivilenmiş yerlerinden hiç kalkmak istemiyorlar yesinler içsinler geleni karşılasın gideni uğurlasınlar, sivil toplum örgütlerinin işi makamlarını madamlara peşkeş çekmek değil milleti beyefendi yapma yeridir.
Belediyemize gelince; her kafadan bir ses çıkıyor. Kimin ne yaptığı belirsiz Sayın başkan makamına uğramamak için bahaneler arıyor. Etrafı gayya kuyusu gibi, oda bundan son derece memnun seçildiği günden beri yurt içi yurt dışı gezilerden fırsat bulup makamına uğramıyor. O uğramadığı içinde belediyenin çalışanlarıda belediyeye mal satanlarda belediyeden siyasetini yapanlarda belediye başkanlığı yapıyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil.
Erbaa’nın siyasilerine gelince; onlar aile fertlerine iş arama yada kendilerine parsa kapma çabasındalar. Erbaa’da siyasilerin büyük çoğunluğu atanmışlar bana göre bunlar 15 temmuzun artıklarıdır. Kurumlarımıza gelince bunların görevi de makam odalarını yeniden dizayn etmek kasalarındaki paraları çarçur edip boşaltmak, 2023 yılına boş kasayla girmek.
Yani Erbaa başsız sahipsiz yetim çocuklar gibi. Her gelen bir parçasını koparıyor ya da bir şeylerini israf ediyor, yağmalıyor.
Erbaalılar Erbaa öksüz ve yetim öksüzünüze yetiminize sahip çıkın ki 2023 yılına Erbaa başı boş girmesin. Çıkar ve menfaattarı korunsun hakları ve hukuku ziyan edilmesin Erbaa sizin, zarar sizin. Zararın neresinden dönerseniz kârdır saygılar mutlu haftalar.

Hasan Ergöçmen 12/12/2022

YAZARLAR - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]