Açık

Hasan Ergöçmen Yazdı: 2022 Yılında Erbaa’da Çay Keyfinde Bir Pazar Diliyorum

YAZARLAR - Aralık 12, 2022 12:54 A A

2023 yılında Erbaa’da çay keyfinde bir pazar diliyorum

2022 yılında güzel şehrimiz Erbaa’da kim ne yaptı şehri geliştirmek veya dönüştürmek için hangi çabanın içine girdi tüm bunların genel bir değerlendirmesini yapmak istiyorum.
Genel manada bir değerlendirmeden önce deseniz ki özet ver: Erbaa külliyen zararda desem tespitim yanlış olmaz.
Erbaa 2022 de külliyen zararda; hanesine koya bileceği hiçbir kârı yok siyasetimiz iflas etmiş durumda. Hükümetin veya muhalefetin Erbaa’ya kazandırdığı bir yatırım yok.
Tokatlı milletvekillerinin de Erbaa için hiç bir çalışması çabası yok. Hemen hemen hepsi iş ve ihale takibindeler. Sağda solda oluşturdukları mutemetlerine kazandırma yarışındalar.
İş adamlarımızın Erbaa için şu ana kadar ortaya koyduğu bir çalışması yok, onlarda Erbaa’nın Ağası olmanın keyfindeler.
Sivil toplum örgütlerine gelince; oturduğu koltuğa çivilenmiş yerlerinden hiç kalkmak istemiyorlar yesinler içsinler geleni karşılasın gideni uğurlasınlar, sivil toplum örgütlerinin işi makamlarını madamlara peşkeş çekmek değil milleti beyefendi yapma yeridir.
Belediyemize gelince; her kafadan bir ses çıkıyor. Kimin ne yaptığı belirsiz Sayın başkan makamına uğramamak için bahaneler arıyor. Etrafı gayya kuyusu gibi, oda bundan son derece memnun seçildiği günden beri yurt içi yurt dışı gezilerden fırsat bulup makamına uğramıyor. O uğramadığı içinde belediyenin çalışanlarıda belediyeye mal satanlarda belediyeden siyasetini yapanlarda belediye başkanlığı yapıyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil.
Erbaa’nın siyasilerine gelince; onlar aile fertlerine iş arama yada kendilerine parsa kapma çabasındalar. Erbaa’da siyasilerin büyük çoğunluğu atanmışlar bana göre bunlar 15 temmuzun artıklarıdır. Kurumlarımıza gelince bunların görevi de makam odalarını yeniden dizayn etmek kasalarındaki paraları çarçur edip boşaltmak, 2023 yılına boş kasayla girmek.
Yani Erbaa başsız sahipsiz yetim çocuklar gibi. Her gelen bir parçasını koparıyor ya da bir şeylerini israf ediyor, yağmalıyor.
Erbaalılar Erbaa öksüz ve yetim öksüzünüze yetiminize sahip çıkın ki 2023 yılına Erbaa başı boş girmesin. Çıkar ve menfaattarı korunsun hakları ve hukuku ziyan edilmesin Erbaa sizin, zarar sizin. Zararın neresinden dönerseniz kârdır saygılar mutlu haftalar.

Hasan Ergöçmen 12/12/2022

YAZARLAR - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]