10° Kapalı

Hüseyin Yıldırım’dan Ulusal Marketlere Tepki: Devlete ve Millete Kafa Tutulmaz

ERBAA - Aralık 4, 2022 10:40 A A
Önceki dönem Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ulusal marketlerin son günlerdeki açıklamalarına tepki gösterdi. Ayrıca son üç buçuk yılda ulusal marketlerin Erbaa’da nasıl çoğaldığını, bunların kendi döneminde çoğalmaması için neden ve nasıl çaba sarf ettiğini de açıklayan Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde:
DEVLETE ve MİLLETE KAFA TUTULMAZ
“Sosyal medyada zincir marketlerin etkin olduğu bir sivil toplum kuruluşu adına konuşan ve bir zincir marketin yöneticisi olduğu anlaşılan şahıs kendilerini eleştiren, uyaran kişi , kuruluş ve yöneticilere meydan okudu. Hakaretler etti . Hadsiz bu kişiyi kınıyorum. En son devlete ve idarecilere, millete meydan okuyan Tuskon başkanı fare gibi kaçtı saklanıyor .Millete ve devlete meydan okunmaz.”
BOYKOT ÇAĞRILARI PEŞ PEŞE GELDİ
“Bu gündem üzerine zincir marketleri boykot edelim çağrıları peş peşe geldi.
Erbaa’da da vatandaşlar ve bazı sivil toplum kuruluşları da bu çağrıları paylaştı sosyal medyada.”
TEKEL OLUŞTURMALARINI ENGELLEMEK İÇİN TEK BAŞIMA MÜCADELE ETTİM
“Zincir marketler ülkemizde ve şehrimiz Erbaa’da adeta tekel oluşturmak için gereğinden fazla her köşe başına , yol boylarına market açtı maalesef son 3,5 yılda. Yasa , yönetmelikler buna engel olmadı ve maalesef belediyemiz de buna engel olmadı ,olamadı , hatta bunu bir hizmet saydı. Halbuki şahsen aldığım inisiyatifle aynı yasa ve yönetmelikler olduğu halde beş yıllık belediye başkanlığı dönemimde bu zincir marketlerin Erbaa’da bu tekeli oluşturmasını engellemek için adeta tek başıma mücadele ettim . Amacımız yerli sermayeyi ve esnafı korumak aynı zamanda vatandaş lehine rekabeti sürdürebilir kılmaktı. Tekel olmadan rekabetçi ortam oluşsundu amacımız .Beni bu mücadelede dükkan sahipleri de , STK’lar da hatta yerli market ve mahalle bakkal sahipleri de yalnız bıraktı . Çok sayıda siyasi baskı da almıştım.”
ZAMANIN BİZİ HAKLI ÇIKARACAĞINA İNANMIŞTIM
“Ben yine de hak ve doğru bildiğim bu mücadeleden vazgeçmedim. Zamanın bizi haklı çıkaracağına hep inanmıştım.
Şimdi gündem üzerine inşallah idareci arkadaşlarımız şapkalarını önüne koyup popüler siyaseti bırakırlar . Yerel market ve bakkalları destekleyici kararlar alırlar.
Son olarak iyi ve kötü günde omuz omuzda olduğumuz tüm gelirini şehrimizde değerlendiren yerel market ve bakkallarımızı destekleyelim.” Şeklinde oldu.
Neler olmuştu; Mhp genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında ulusal marketlerin fahiş fiyat artırmalarını eleştirmiş ve bunun arkasında terör örgütlerinin olup olmadığının araştırılmasını istemişti.
Bu çağrının ardından Ulusal market zinciri sahipleri tepki veren açıklamalar yapmış bunlardan Bim’in sahibi ise ‘Bre densizler… size sizin anladığınız dilde cevap vereceğiz…’ dediği kin kusan tehdit edici bir açıklama yayınlamıştı.
Açıklamaların ardından ülke genelinde tepkiler artarken bazı belediyeler harekete geçerek bir dizi önlemler alarak ulusal marketlerin şubelerini kapatmaya varan sıkı önlemler almıştı.
ERBAA - 10:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 02
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]
 • 03
  Başkan Yazıcıoğlu: Değişimle Birlikte Tokat Belediyesi Heryerde
  BAŞKAN YAZICIOĞLU: “DEĞİŞİMLE BİRLİKTE TOKAT BELEDİYESİ HER YERDE” Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Örtmeliönü Mahallesi’nde sabah saatlerinde ahşap bir evde meydana gelen yangın sonrası evi kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangına ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapıldığını ve büyük bir felaketin önlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal […]
 • 04
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 05
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]