18° Az bulutlu

Isparta Diğer İllere Örnek Bir Şehir

Politika - Ağustos 10, 2023 19:30 A A

Başdeğirmen: Isparta Diğer İllere Örnek Bir Şehir

ISPARTA – BHA

Toplantıda esnaflar, mahallelerine yönelik taleplerini iletirken, Başkan Başdeğirmen de istek ve talepleri tek tek not aldı, kimi talepler ise anında yerine getirildi.

Programda mahallelerine yapılan yatırımlardan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden Yayla Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Başaran, yıllardır atıl kalan ancak Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle hayata geçirilen Pazar Cami, Isparta Meydan AVM’nin açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Başaran, “Isparta Meydan AVM ve camimiz mahallemize şehrimize ayrı bir güzellik getirdi. Başkanımızın gayretleriyle burası açıldı” dedi.

Mahallerindeki bazı cadde ve sokaklarda yeniden düzenleme çalışması talebini ileten Muhtar Başaran, “Kaldırımlarımızın ve bazı sokaklarımızın begonit taşla döşenmesini, aydınlatmalarının yapılmasını istiyoruz. Fatih Çarşısı mescidinin yenilenmesi, tuvaletlerin bakımlarının yapılmasından ve tüm yaptığınız hizmetlerden dolayı şahsım ve mahalle sakinlerim adına başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

4,5 yıllık bir süreden buyana Isparta’ya hizmet verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Isparta’mız çok güzel bir şehir. Altyapısıyla, çevresiyle beraber diğer illere örnek bir şehir. Uzun zamandır göreve gelen belediye başkanlarımız ve ekipleri, şehrimizin altyapısı ve güzelleşmesi için çok emek vermişler. Aynı emekleri bizlerde vererek devam ettiriyoruz. Bizlerin vazifesi önceki aldığımızdan bir fazlasını, daha güzelini yapabilmektir. Bugüne kadar hizmet eden tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsinin çok büyük emekleri var” görüşlerinde bulundu.

Türkiye’nin güçlü bir devlet olduğundan da bahseden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yatırımların yanında devletin mağdur olan her bir vatandaşının yanında olduğunu dile getirdi. Başdeğirmen, “Sosyal devlet anlamında ülke olarak kimin sorunu varsa onun yanında olmaya çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız gecesini gündüzünü hem ülkemize hem de dünya ülkelerine ayırarak, felaketlerden, zorluklardan aşmak için büyük mücadele veriyor. Biz ordusuyla, insanıylaen güçlü ülkeyiz. Doğalgaz, petrol bulduk, güneş enerjisiyle kendi enerjimizi üretmeye başladık. Allah’ın izniyle kısa bir süre sonra çok büyük işler yapan ülke haline geleceğiz” görüşlerinde bulundu.

Genel değerlendirmesinin ardından mahalle esnafının istek talep ve önerilerini de alan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bir esnafın direğe çöp kovası konması isteğinin yerine getirilmesi talimatını verirken, talep ilgili müdürlük tarafından toplantı anında yerine getirildi.

Esnaf toplantısına Akdeniz Elektrik Dağıtım Isparta Bölge Müdürü Fahim Altınordu da katılırken, mahalledeki sokakların aydınlatılması konusu ele alındı ve konuyla ilgili çalışma başlatıldı.

13 yıldır mahallede esnaflık yaptığını ifade eden Ayşe Karateke, Meydan AVM’nin açılmasından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Eski adıyla ITKM’nin mahalledeki esnafın kanayan bir yarası olduğunu belirten Karateke, “AVM’nin ışıklandırması da çok güzel oldu. AVM’nin çıkış cepheleri diğer taraflara verildiği için biz vatandaşlarımızı göremiyoruz. Bizim olduğumuz taraftakikapıların da açılmasını istiyoruz” derken Başkan Başdeğirmen, AVM yönetimiyle görüşerek, kapının açılmasını istedi. AVM yönetimi konuyu değerlendireceklerini bildirdi.

Eski adıyla Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi’nin (ITKM) süreci hakkında bilgi aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Orada yıllarca kocaman tabelalar vardı, saçlarla kapalıydı. Buraların üzerindeki yazılara bakarak 15 yıldan fazla zaman geçirdik. Çok şükür seçim zamanındaki önemli sözlerimizden bir tanesi AVM’yi açmaktı. Çok da mücadele verdik. Birçok sorunu üzerimize alarak konunun çözümü için adım attık. Kendi meclis üyelerimizle bu işi çözmek için mücadele verdik. Kimse imza atmak istemedi. Ben başkan olarak imza attım. Belediye başkan yardımcımız da imza attı. Bize ‘başkan üzerindeki tüm mal varlıklarını devretsin, attığı imza tüm mal varlıklarına el koyduracak’ dediler. Zeyilnamelerden dolayı müttehit firmadan alacağımız vardı.  ‘Zeyilnamelerin paralarını ödenmeden siz burayı yaparsanız buranın parasını ödeyemezsiniz bu işe girmeyin’ dediler. Isparta’nın büyük problemi olan bir inşaatın tamamlanması için göreve gelen bir belediye başkanı nasıl geri durabilir.  Allah sağlık verdiği sürece her şeye direncimiz sonsuz. Başladık, TMSF burada gece gündüz mücadele vererek önce camiyi yaptı. Arkasından içeriden 2.200 kamyon hafriyat attık.  Pandemi sürecine denk gelmesine rağmen o mücadeleyi verdik. İnşallah buna mani olanlar utanıyordur. Şimdi sıra esnafımızın bu kapıyı da kullanalım bize de faydası olsun talebine geldi. Kademe kademe istekler güzelleşiyor. AVM nereden nereye geldi. Çok şükür o da bize nasip oldu. Biz bu görevlere problemleri çözmek için talip olduk” ifadelerinde bulundu.

Esnaf da Meydan AVM’nin açılmasından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Esnaf, “Güneş enerjisi yatırımlarınızdan dolayı da size teşekkür ediyoruz. Üzüm Çarşısını çok güzel yaptınız. Isparta bu vesileyle tarihini gördü. Köhne bir yapısı vardı harika bir yapıya dönüştü. Elinize sağlık. Tuvaletlerde çok iyi oldu. Ücretsiz olarak yararlanıyoruz. Allah razı olsun” dedi.

Bir esnafın toplantının başında dile getirdiği direğe çöp kovası konması isteği toplantı sürerken yerine getirilirken, esnaf, “Talebimiz yerine getirildi. Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

Politika - 19:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]