Parçalı bulutlu

İstasyon Caddesini Yepyeni Bir Hale Getirdik

Yaşam - Ağustos 10, 2023 18:30 A A

İstasyon Caddesini Yepyeni Bir Hale Getirdik

ISPARTA – BHA

Esnaf ve vatandaşlarla bire bir görüşerek ihtiyaç ve istekleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarına başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle birlikte katıldıklarını ve taleplerin anında yerine getirilmesi noktasında çalıştıklarını dile getirdi.

İstiklal Mahallesinin, Isparta’nın en eski ve değerli mahallelerinden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bizlerde bu mahalleye hizmet etmek gereken çalışmaları yapmaktan son derece memnunuz. Biz bu buluşmalarımızda yaptıklarımızı, yapacaklarımızı değil, sizleri dinlemek için buradayız” dedi.


İstiklal Mahallesi esnafı da dilek, talep ve önerilerini Başkan Başdeğirmen’e aktarırken, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Kuaförlük yapan Mustan Şahintürk, İstasyon Caddesinde gerçekleştirilen kaldırım çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederken, caddenin geçmişte olduğu gibi trafiğe kapatılıp kapatılamayacağını sordu. İstasyon Caddesinin eski halinin herkes tarafından bilindiğini, 1,5 ay içerisinde kaldırımların, orta refüjlerin aydınlatmalarıyla birlikte yenilendiğini söyleyen Başkan Başdeğirmen, “İstasyon Caddesini yepyeni bir hale getirdik. Sayın Valimizin de bulunduğu bir sırada caddedeki incelemelerimiz esnasında İstasyon Caddesinin önceki yıllarda kapatıldığından bahsetmiştim” dedi.

İstasyon Caddesindeki tren garına Millet Bahçesi yapıldığını dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Millet Bahçesi bir ay içerisinde açılacak” derken, bölge için yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Millet Bahçesinin olduğu yerde bir otopark alanı oluşturacaklarını şehre gelen otobüslerin oraya park edeceğinden bahseden Başkan Başdeğirmen, “Isparta’ya gelen yerli, yabancı misafirlerimizi oraya indiriyoruz. Millet Bahçesinden gelen misafirlerimizi çarşıdaki Üzüm Çarşısı, Mimar Sinan, Kavaklı, Ulu Cami bölgeleri ile Damgacı Sokağa gelmelerini sağlamayı hedefliyoruz. İstasyon Caddemizin belli sürelerle kapatılması yönünde İl Trafik Komisyonundan karar alınması gerekiyor. Önümüzdeki yıl buralar çok daha fazla değerlenmiş olacak” dedi.

Canan Geçimli isimli bir vatandaş da Ispartalı olmadığını ancak 30 senedir Isparta’da ikamet ettiğini ve İstasyon Caddesinde bir sitede olduğunu söylerken, “Başkanım sizin çalışmalarınızı çok beğeniyorum. Çalışmalarınızı o kadar yakından takip ediyorum ki, sizden çok memnunuz” görüşlerinde bulundu.

Mart ayı sonunda Antakya’dan gelerek Isparta’ya yerleştiğini aktaran bir vatandaş da “Isparta’ya ilk geldiğimde küçük bir şehir olması sebebiyle çok hoşuma gitti. Şehir ile ilgili uygulamalar gözlemlediğim kadar çok iyi ve çok yerinde. Benim geldiğim yerde 100 liradan aşağı su faturası gelmezdi. Buraya geldiğimde 48-50 liralık fatura gelince çok şaşırdım ve çok sevindim. Bu konuda da sizlere çok teşekkür ediyorum. Şehirdeki kaldırımların temizliği, kaldırım kenarlarına koyduğunuz çöp kutuları çok iyi. Siz ve belediye personelimizden Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Isparta Başkanı Hatice Gonca Kayacan da, yapılan kaldırım çalışmalarıyla mahallelerinin görselinin değiştiğini belirterek, “Ben kadınlara ve gençlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Su konusu gündeme geldi. Kızım Antalya’da öğrenci ben burada 25 lira su faturası ödüyorum, kızım 225 lira su faturası ödüyor. İlk su faturası geldiğinde bütün binanın su faturasını biz mi ödüyoruz diyerek yöneticisini aramıştım. 28 senedir burada yaşıyorum, o fiyatlara su kullandığımızı hatırlamıyorum. Verdiğiniz her türlü katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen programının ardından İstiklal Cami Kur’an Kursu’nda bulunan çocukları da ziyaret etti.

Yaşam - 18:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]