12° Kapalı

İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi

SPOR - Ağustos 10, 2023 20:48 A A

TFF Başkanı Büyükekşi: İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi

BHA SPORR SERVİSİ

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Bein Sports’da katıldığı programda gündeme dair soruları yanıtladı. Büyükekşi, Süper Lig, A Milli futbol takımındaki son durum, Türkiye ve İtalya’nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği bir çok konuya değindi.

Göreve geldikten sonra bekleyen bir çok sorunu çözdüklerini ifade eden Büyükekşi, “Göreve geldikten üç gün sonra, aylardır bekleyen sorunları çözdük. Hakemlerle ilgili adaleti ve güveni sağlamak için ‘Algoritmayla hakem ataması yapacağız.’ dedik. Bunu da en kısa sürede hayata geçirdik” dedi.

Bu sezon hakemlere mentor atayacaklarını belirten TFF Başkanı, “Önümüzdeki sezon, her 2-3 hakemimize bir mentor atayacağız. Hakemler maçı yönettikten sonra, mentorlerle televizyon başına oturup maçı izleyecekler. Mentor, hakemin yanlış hareketleri hakkında uyarıda bulunacak” şeklinde konuştu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi

“Bazı Konularda Avrupa’dan Daha Önde Hareket Edebiliyoruz”

“Premier League’de VAR uygulaması var ama Championship’te VAR uygulaması yok. Bizde hem Trendyol Süper Lig’de hem de Trendyol 1. Lig’de VAR uygulaması var. Aslında, bazı konularda Avrupa’dan daha önde hareket edebiliyoruz.”

“İlk Kez Milli Maç Esnasında Bir Hakeme Jübile Yapıldı”

Cüneyt Çakır’ın yurt dışından MHK Başkanlığı teklifi aldığını doğrulayan Büyükekşi, “UEFA ile görüşerek izin aldık ve dünyada ilk kez milli maç esnasında bir hakeme jübile yapıldı. Cüneyt Çakır hocamızı seviyorum ve takdir ediyorum. Kendisine yurtdışından teklif olduğunu söyleyip, fikrimi sordu.”

Büyükekşi, Süper Lig’in yeni isim sponsoru Trenyol hakkında, “Trendyol’a isim sponsorluğu için çok teşekkür ediyorum. Bu sponsorluğu sürdürebilmek için firmayı memnun edebilmemiz lazım. Memnun etmek için de görünürlüğünü sağlamamız lazım” diye konuştu.

Süper Lig İçin Müzik

“Süper Lig’e, Şampiyonlar Ligi gibi bir müzik bestesi için çalışıyoruz. Her maçtan önce statlarda çalınacak. Kulaklara pelesenk olacak.”

TFF Başkanı Büyükekşi’den Açıklamalar

“İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi”

Türkiye ile İtalya’nın EURO 2032 için yaptığını ortak başvuruyu değerlendiren Büyükekşi,  “İtalya’dan bize böyle bir teklif geldi. Son yıllarda ortak turnuva düzenlenmesine dair büyük gelişimler var. Artık bu yeni bir paradigma oldu” ifadelerini kullandı.

Artan korsan yayın için taraftarlara seslenen Mehmet Büyükekşi, “Korsan yayın, yayıncı kuruluşlar için kötü ama takımlarımız için daha da kötü… Buradan taraftarlarımıza sesleniyorum: Korsan yayını seyretmek, kendi kulübüne zarar vermektir” dedi.

 

SPOR - 20:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]