27° Açık

İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi

SPOR - Ağustos 10, 2023 20:48 A A

TFF Başkanı Büyükekşi: İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi

BHA SPORR SERVİSİ

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Bein Sports’da katıldığı programda gündeme dair soruları yanıtladı. Büyükekşi, Süper Lig, A Milli futbol takımındaki son durum, Türkiye ve İtalya’nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği bir çok konuya değindi.

Göreve geldikten sonra bekleyen bir çok sorunu çözdüklerini ifade eden Büyükekşi, “Göreve geldikten üç gün sonra, aylardır bekleyen sorunları çözdük. Hakemlerle ilgili adaleti ve güveni sağlamak için ‘Algoritmayla hakem ataması yapacağız.’ dedik. Bunu da en kısa sürede hayata geçirdik” dedi.

Bu sezon hakemlere mentor atayacaklarını belirten TFF Başkanı, “Önümüzdeki sezon, her 2-3 hakemimize bir mentor atayacağız. Hakemler maçı yönettikten sonra, mentorlerle televizyon başına oturup maçı izleyecekler. Mentor, hakemin yanlış hareketleri hakkında uyarıda bulunacak” şeklinde konuştu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi

“Bazı Konularda Avrupa’dan Daha Önde Hareket Edebiliyoruz”

“Premier League’de VAR uygulaması var ama Championship’te VAR uygulaması yok. Bizde hem Trendyol Süper Lig’de hem de Trendyol 1. Lig’de VAR uygulaması var. Aslında, bazı konularda Avrupa’dan daha önde hareket edebiliyoruz.”

“İlk Kez Milli Maç Esnasında Bir Hakeme Jübile Yapıldı”

Cüneyt Çakır’ın yurt dışından MHK Başkanlığı teklifi aldığını doğrulayan Büyükekşi, “UEFA ile görüşerek izin aldık ve dünyada ilk kez milli maç esnasında bir hakeme jübile yapıldı. Cüneyt Çakır hocamızı seviyorum ve takdir ediyorum. Kendisine yurtdışından teklif olduğunu söyleyip, fikrimi sordu.”

Büyükekşi, Süper Lig’in yeni isim sponsoru Trenyol hakkında, “Trendyol’a isim sponsorluğu için çok teşekkür ediyorum. Bu sponsorluğu sürdürebilmek için firmayı memnun edebilmemiz lazım. Memnun etmek için de görünürlüğünü sağlamamız lazım” diye konuştu.

Süper Lig İçin Müzik

“Süper Lig’e, Şampiyonlar Ligi gibi bir müzik bestesi için çalışıyoruz. Her maçtan önce statlarda çalınacak. Kulaklara pelesenk olacak.”

TFF Başkanı Büyükekşi’den Açıklamalar

“İtalya’dan Bize Böyle Bir Teklif Geldi”

Türkiye ile İtalya’nın EURO 2032 için yaptığını ortak başvuruyu değerlendiren Büyükekşi,  “İtalya’dan bize böyle bir teklif geldi. Son yıllarda ortak turnuva düzenlenmesine dair büyük gelişimler var. Artık bu yeni bir paradigma oldu” ifadelerini kullandı.

Artan korsan yayın için taraftarlara seslenen Mehmet Büyükekşi, “Korsan yayın, yayıncı kuruluşlar için kötü ama takımlarımız için daha da kötü… Buradan taraftarlarımıza sesleniyorum: Korsan yayını seyretmek, kendi kulübüne zarar vermektir” dedi.

 

SPOR - 20:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]