10° Kapalı

İyi Parti’den Turhal’da Seçim Startı Mustafa Aşar Aday Adayı Oldu

TURHAL - Ekim 9, 2023 13:24 A A

Turhal’da İyi Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı

İyi Parti’den Aday Adaylığını açıklayan Endüstri Mühendisi – Yönetim Stratejileri Uzmanı – Eğitimci – Konuşmacı – Yazar Mustafa AŞAR önce Tokat İl Başkanı ve parti yönetimi ile daha sonra Turhal İlçe Başkanı ve parti yöneticileri ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Aşar, İyi Parti çatısı altında Turhal’ın en büyük ve önemli sorunlarından olan İŞSİZLİK, GELİR KAYBI ve GÖÇ olduğunu belirtti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere yaklaşılırken, siyasi arenada hareketlilik başladı. Turhal’da ilk aday adaylığını açıklayan isim İYİ PARTİ’ den Endüstri Mühendisi Mustafa AŞAR oldu.
Mustafa AŞAR Turhal’da İbrahim YAVUZ Başkanlığı’ndaki parti yönetimi ile toplantıda bir araya geldi. Turhal İyi Parti İlçe Yönetimi’ne başarılar dileyen Mustafa AŞAR; İyi Parti’den Turhal Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu da açıkladı.
Gerçekleşen toplantıda Turhal İlçe Başkanı İbrahim Yavuz ve yönetimi, Tokat İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Kadir Korkmaz, Turhal İyi Parti Turhal Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Kandiş ve İyi Parti Konya – Karatay Türk Dünyası, Yurtdışı Türkler ve Ortadoğu Politikaları Başkanı Anıl Yaver’de bulundu.
Turhal Belediye Başkan aday adayı olduğunu, ilk müracaatı da partisinde kendisinin yaptığını belirten Mustafa Aşar; gençlik yıllarından bu yana milliyetçi camianın içinden biri olduğunu söyledi.
Aşar açıklamasında, “İlk, orta ve Lise eğitimini Turhal’da Lisansını Konya Üniversitesinde tamamladım. Kuruluşundan bugüne bu partiye gönül vermiş biriyim. Partimizde çeşitli seçimlere girdim, tecrübeler kazandık, eksiklerimizi gördük. Ama bugün şunu net söylemeliyim ki; hepimizin göz bebeği olan Turhal’da iş, gelir kaybı ve göç sorununun hızla artığı, gelen yöneticilerin bu sorunu görmezden geldiğini ve sorunları çözümleri ile göreve talip olduğumuzu ilan ediyorum. Kıymetli hemşehrilerimiz ile projelerimizi, çözümlerimiz ilerleyen günlerde paylaşacağız. Bugün yönetimimize başarılar dilemek, hem de aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamak için toplandık. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Toplantı ve açıklamanın ardından Mustafa Aşar, İyi Parti Turhal İlçe Başkanı İbrahim Yavuz’a Mevlevi panosu hediye etti.
İyi Parti Turhal İlçe Başkanı İbrahim Yavuz ise yaptığı konuşmada; “Mustafa Aşar’ın İyi Parti’ye en büyük hediyesi Belediye Başkanlığı mazbatasını alması olacaktır” dedi.

TURHAL - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]