10° Kapalı

İyi Parti’den Turhal’da Seçim Startı Mustafa Aşar Aday Adayı Oldu

TURHAL - Ekim 9, 2023 13:24 A A

Turhal’da İyi Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı

İyi Parti’den Aday Adaylığını açıklayan Endüstri Mühendisi – Yönetim Stratejileri Uzmanı – Eğitimci – Konuşmacı – Yazar Mustafa AŞAR önce Tokat İl Başkanı ve parti yönetimi ile daha sonra Turhal İlçe Başkanı ve parti yöneticileri ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Aşar, İyi Parti çatısı altında Turhal’ın en büyük ve önemli sorunlarından olan İŞSİZLİK, GELİR KAYBI ve GÖÇ olduğunu belirtti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere yaklaşılırken, siyasi arenada hareketlilik başladı. Turhal’da ilk aday adaylığını açıklayan isim İYİ PARTİ’ den Endüstri Mühendisi Mustafa AŞAR oldu.
Mustafa AŞAR Turhal’da İbrahim YAVUZ Başkanlığı’ndaki parti yönetimi ile toplantıda bir araya geldi. Turhal İyi Parti İlçe Yönetimi’ne başarılar dileyen Mustafa AŞAR; İyi Parti’den Turhal Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu da açıkladı.
Gerçekleşen toplantıda Turhal İlçe Başkanı İbrahim Yavuz ve yönetimi, Tokat İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Kadir Korkmaz, Turhal İyi Parti Turhal Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Kandiş ve İyi Parti Konya – Karatay Türk Dünyası, Yurtdışı Türkler ve Ortadoğu Politikaları Başkanı Anıl Yaver’de bulundu.
Turhal Belediye Başkan aday adayı olduğunu, ilk müracaatı da partisinde kendisinin yaptığını belirten Mustafa Aşar; gençlik yıllarından bu yana milliyetçi camianın içinden biri olduğunu söyledi.
Aşar açıklamasında, “İlk, orta ve Lise eğitimini Turhal’da Lisansını Konya Üniversitesinde tamamladım. Kuruluşundan bugüne bu partiye gönül vermiş biriyim. Partimizde çeşitli seçimlere girdim, tecrübeler kazandık, eksiklerimizi gördük. Ama bugün şunu net söylemeliyim ki; hepimizin göz bebeği olan Turhal’da iş, gelir kaybı ve göç sorununun hızla artığı, gelen yöneticilerin bu sorunu görmezden geldiğini ve sorunları çözümleri ile göreve talip olduğumuzu ilan ediyorum. Kıymetli hemşehrilerimiz ile projelerimizi, çözümlerimiz ilerleyen günlerde paylaşacağız. Bugün yönetimimize başarılar dilemek, hem de aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamak için toplandık. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Toplantı ve açıklamanın ardından Mustafa Aşar, İyi Parti Turhal İlçe Başkanı İbrahim Yavuz’a Mevlevi panosu hediye etti.
İyi Parti Turhal İlçe Başkanı İbrahim Yavuz ise yaptığı konuşmada; “Mustafa Aşar’ın İyi Parti’ye en büyük hediyesi Belediye Başkanlığı mazbatasını alması olacaktır” dedi.

TURHAL - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 02
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]
 • 03
  Başkan Yazıcıoğlu: Değişimle Birlikte Tokat Belediyesi Heryerde
  BAŞKAN YAZICIOĞLU: “DEĞİŞİMLE BİRLİKTE TOKAT BELEDİYESİ HER YERDE” Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Örtmeliönü Mahallesi’nde sabah saatlerinde ahşap bir evde meydana gelen yangın sonrası evi kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangına ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapıldığını ve büyük bir felaketin önlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal […]
 • 04
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 05
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]