Kapalı

Başkan Eroğlu: “Kanal Tokat 2” Projesi Başlıyor

TOKAT - Haziran 6, 2021 13:12 A A

“KANAL TOKAT 2” PROJESİ BAŞLIYOR

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun projeleri arasında yer alan “Kanal Tokat 2” Projesi start aldı. ‘Kanal Tokat Projesi’ ile birçok ödül alan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatlılara Kanal Tokat 2’yi armağan edeceklerini söyledi.

 

Yeşilırmak kenarında yer alan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda başlayan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 1 Ekim tarihine kadar parktaki çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Kanal Tokat 2 Projesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

“Baharın gelmesiyle birlikte şehrimiz yeşile kavuştu. Birkaç aydır hummalı bir şekilde Tokat’ımızda çalışmalara başladık. Peyzaj, bitki örtüsü, yeni parkların yapılmasında, şehrimizin her bir noktasındaki insanlarımıza faydalı olmak onlara güzle hizmetler kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.

2018 Yılında hizmete açtığımız Kanal Tokat’ımız sadece Tokat’ta değil, bölgede ve Türkiye’de ses getiren kendisinden söz ettiren çok önemli bir proje oldu. Bu projemizin ilk etabını 1350 Metrelik bir alanda tamamladık. Şuanda ise projemizi büyütüyor, geliştiriyor ve iki aşamalı olarak yeni bir çalışmaya başlıyoruz.

İlk aşamada Atatürk Köprüsü’nden Tokat Karşıyaka Merkez Camii kısmına kadar olan alanda Kanal Tokat’ın ikinci kısmını başlatıyoruz. Şantiye alanımızın Kanal Tokat’a evrilmesiyle, Toki bölgesine kadar Kanal Tokat’ı yapacağız.

Demir Köprüden başlayarak Yazıcıoğlu Köprüsü’ne kadar devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Parkımız, toplamda 700 metrelik uzunluğa sahip ve 25 Bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu alanla ilgili içerisinde 9 tane seyir terasının olduğu balkon konsollar yapacağız. Bu konsolların yanına, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, 70 adet kamelya, 3 tane büyük çocuk oyun parkı yapacağız. Peyzaj, çevre düzenlemesi yaparak, yol kenarındaki kaldırımlarımızı granit yapacağız. İçerisinde Sanat ve Sanatseverler ile Survivor parklarımızı da gençlerimize armağan edeceğiz.

Böylesine çok teferruatlı bir projemizin yapımına bu hafta içerisinde başladık. Şuanda ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. 1 Ekim 2021 tarihine kadar bu alandaki çalışmalarımızı tamamlayarak, Tokatlıların hizmetine sunmak istiyoruz. Hayırlı olsun. Her şey güzel Tokat’ımız için, her şey sizler için.”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başkan Yardımcıları ve teknik ekibiyle birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, ekiplere kolaylıklar diledi.

TOKAT - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]