11° Parçalı az bulutlu

Başkan Eroğlu: “Kanal Tokat 2” Projesi Başlıyor

TOKAT - Haziran 6, 2021 13:12 A A

“KANAL TOKAT 2” PROJESİ BAŞLIYOR

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun projeleri arasında yer alan “Kanal Tokat 2” Projesi start aldı. ‘Kanal Tokat Projesi’ ile birçok ödül alan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatlılara Kanal Tokat 2’yi armağan edeceklerini söyledi.

 

Yeşilırmak kenarında yer alan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda başlayan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 1 Ekim tarihine kadar parktaki çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Kanal Tokat 2 Projesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

“Baharın gelmesiyle birlikte şehrimiz yeşile kavuştu. Birkaç aydır hummalı bir şekilde Tokat’ımızda çalışmalara başladık. Peyzaj, bitki örtüsü, yeni parkların yapılmasında, şehrimizin her bir noktasındaki insanlarımıza faydalı olmak onlara güzle hizmetler kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.

2018 Yılında hizmete açtığımız Kanal Tokat’ımız sadece Tokat’ta değil, bölgede ve Türkiye’de ses getiren kendisinden söz ettiren çok önemli bir proje oldu. Bu projemizin ilk etabını 1350 Metrelik bir alanda tamamladık. Şuanda ise projemizi büyütüyor, geliştiriyor ve iki aşamalı olarak yeni bir çalışmaya başlıyoruz.

İlk aşamada Atatürk Köprüsü’nden Tokat Karşıyaka Merkez Camii kısmına kadar olan alanda Kanal Tokat’ın ikinci kısmını başlatıyoruz. Şantiye alanımızın Kanal Tokat’a evrilmesiyle, Toki bölgesine kadar Kanal Tokat’ı yapacağız.

Demir Köprüden başlayarak Yazıcıoğlu Köprüsü’ne kadar devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Parkımız, toplamda 700 metrelik uzunluğa sahip ve 25 Bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu alanla ilgili içerisinde 9 tane seyir terasının olduğu balkon konsollar yapacağız. Bu konsolların yanına, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, 70 adet kamelya, 3 tane büyük çocuk oyun parkı yapacağız. Peyzaj, çevre düzenlemesi yaparak, yol kenarındaki kaldırımlarımızı granit yapacağız. İçerisinde Sanat ve Sanatseverler ile Survivor parklarımızı da gençlerimize armağan edeceğiz.

Böylesine çok teferruatlı bir projemizin yapımına bu hafta içerisinde başladık. Şuanda ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. 1 Ekim 2021 tarihine kadar bu alandaki çalışmalarımızı tamamlayarak, Tokatlıların hizmetine sunmak istiyoruz. Hayırlı olsun. Her şey güzel Tokat’ımız için, her şey sizler için.”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başkan Yardımcıları ve teknik ekibiyle birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, ekiplere kolaylıklar diledi.

TOKAT - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]