25° Açık

Masonların Uç Beylerine

ANADOLUDAN - Haziran 23, 2020 23:55 A A

MASONLARIN UÇ BEYLERİNE 

Ülkemiz, bölgemiz, değişik dönemlerde farklı yöntemlerle işgal girişimlerine maruz kalmıştır. İşgal deyince aklımıza hemen silahlı güçlerin gelip her hangi bir bölgeyi işgal etmesi gelmesin. İşgallerin çeşit ve boyutları vardır.

Genelde dış güçlerin maşası olarak herhangi bir bölgenin işgali için görevlendirilen ‘İkiyüzlü, BEYEFENDİ’  görünümünde olan piyonlar, kendilerine verilen göreve münhasıran tuttukları makam ve mevkileri kendi çıkarları için kullanmaktan ve işgal edilecek bölgelerde kendilerine sempatizan toplamaktan geri durmazlar.

Bunların şekil ve şemailine bakınca bizim gibi görünür, bizimle beraber olduğunu ve hatta bizim için ömrünü adadığını söyleyip laf arasında; ‘memlekete işte şu kadar faydam oldu’ deyip kendilerine paye kazanmak isterler.

Hayatlarına ve çevrelerine bakınca ne bizimle güler, ağlar, ne de bizimle yiyip içerler. Kendilerine sağladıkları ‘Beyaz ve Burjuva’ çevreyle beraber yer, içer günlerini gün ederler.

Fakat şöyle bir geçmişine bakınca kendilerine verilen sermayenin kaynağını açıklayamazlar.  Ama millet onlara verilen sermayelerle devleti ve milleti nasıl dolandırdıklarını cümle âlem bilir. Milletin kanını emmekten zevk aldıkları için bunlar kadehlerine her ayinde milletin kanını doldurup kirli ve gizli mahzenlerde milletin canına nasıl kat ettiklerini birbirlerine anlatarak kahkaha atarlar.

Milletin seçtiklerini itibarsızlaştırmak, ayak oyunlarıyla dümenlerle ve gizli tezgâhlarla milletin seçilmişlerine kurdukları tezgâh yıkılınca ilk iş olarak tezgâh kurduklarına veya onlara yakın olanlara takla atarlar. Göz kırpar şirin görünmek için kuyruk sallarlar. Önlerine iki küçük parça kemik atsan ayaküstü zıplayıp oldukları yerde dört tur atıp yeni gelebilecek bir kemiğin hesabını yapmaktan çekinmezler.

Sizler milletin içinde her gün her an nasıl yalnız kaldığınızı ve giderek yalnızlığa nasıl mahkûm olduğunuzu görüyor ve son çırpınışlarınızı yapıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın ne ederseniz edin bu yüce millet sizi yalnız bırakacak ve kirli tezgâhlarınızın altında yıkılıp kalacaksınız. Milletin içine çıkınca yürüyüşünüzü değiştirmenize gerek yok. Kendinize paye yakıştırmanıza da gerek yok. Bu aziz milletin gözünün içine bakın. İşte ne kadar hükmünüz olduğuna orada karar vereceksiniz.

Size düşen tek iş monşerleriniz ve uç beyliği yaptığınız Locaların vereceği talimatı beklemek değil, milletin huzuruna rahat çıkabilmek için tövbe edip bulunduğunuz makamları terk etmektir.

Ziyafet sofralarında oturup ihanet odalarında ömrünüzü geçirdiğiniz yetmedi mi?

Bir kez olsun şerefli bir hareket edip, bir kez olsun bu millete yaraşır insan olmanın gururunu yaşayın!

Bundan sonra da insan olmanın ve insan kalmanın çabasını gösterin!

Fatih KAPLAN 24.06.2020

 

 

 

 

ANADOLUDAN - 23:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]