11° Açık

Masonların Uç Beylerine

ANADOLUDAN - Haziran 23, 2020 23:55 A A

MASONLARIN UÇ BEYLERİNE 

Ülkemiz, bölgemiz, değişik dönemlerde farklı yöntemlerle işgal girişimlerine maruz kalmıştır. İşgal deyince aklımıza hemen silahlı güçlerin gelip her hangi bir bölgeyi işgal etmesi gelmesin. İşgallerin çeşit ve boyutları vardır.

Genelde dış güçlerin maşası olarak herhangi bir bölgenin işgali için görevlendirilen ‘İkiyüzlü, BEYEFENDİ’  görünümünde olan piyonlar, kendilerine verilen göreve münhasıran tuttukları makam ve mevkileri kendi çıkarları için kullanmaktan ve işgal edilecek bölgelerde kendilerine sempatizan toplamaktan geri durmazlar.

Bunların şekil ve şemailine bakınca bizim gibi görünür, bizimle beraber olduğunu ve hatta bizim için ömrünü adadığını söyleyip laf arasında; ‘memlekete işte şu kadar faydam oldu’ deyip kendilerine paye kazanmak isterler.

Hayatlarına ve çevrelerine bakınca ne bizimle güler, ağlar, ne de bizimle yiyip içerler. Kendilerine sağladıkları ‘Beyaz ve Burjuva’ çevreyle beraber yer, içer günlerini gün ederler.

Fakat şöyle bir geçmişine bakınca kendilerine verilen sermayenin kaynağını açıklayamazlar.  Ama millet onlara verilen sermayelerle devleti ve milleti nasıl dolandırdıklarını cümle âlem bilir. Milletin kanını emmekten zevk aldıkları için bunlar kadehlerine her ayinde milletin kanını doldurup kirli ve gizli mahzenlerde milletin canına nasıl kat ettiklerini birbirlerine anlatarak kahkaha atarlar.

Milletin seçtiklerini itibarsızlaştırmak, ayak oyunlarıyla dümenlerle ve gizli tezgâhlarla milletin seçilmişlerine kurdukları tezgâh yıkılınca ilk iş olarak tezgâh kurduklarına veya onlara yakın olanlara takla atarlar. Göz kırpar şirin görünmek için kuyruk sallarlar. Önlerine iki küçük parça kemik atsan ayaküstü zıplayıp oldukları yerde dört tur atıp yeni gelebilecek bir kemiğin hesabını yapmaktan çekinmezler.

Sizler milletin içinde her gün her an nasıl yalnız kaldığınızı ve giderek yalnızlığa nasıl mahkûm olduğunuzu görüyor ve son çırpınışlarınızı yapıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın ne ederseniz edin bu yüce millet sizi yalnız bırakacak ve kirli tezgâhlarınızın altında yıkılıp kalacaksınız. Milletin içine çıkınca yürüyüşünüzü değiştirmenize gerek yok. Kendinize paye yakıştırmanıza da gerek yok. Bu aziz milletin gözünün içine bakın. İşte ne kadar hükmünüz olduğuna orada karar vereceksiniz.

Size düşen tek iş monşerleriniz ve uç beyliği yaptığınız Locaların vereceği talimatı beklemek değil, milletin huzuruna rahat çıkabilmek için tövbe edip bulunduğunuz makamları terk etmektir.

Ziyafet sofralarında oturup ihanet odalarında ömrünüzü geçirdiğiniz yetmedi mi?

Bir kez olsun şerefli bir hareket edip, bir kez olsun bu millete yaraşır insan olmanın gururunu yaşayın!

Bundan sonra da insan olmanın ve insan kalmanın çabasını gösterin!

Fatih KAPLAN 24.06.2020

 

 

 

 

ANADOLUDAN - 23:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]