16° Açık

Ömer Çetin: 7 Günde 700 Bin Liralık Kebabın Hesabını Ne Zaman Vereceksin?

ERBAA - Mart 26, 2024 10:32 A A

Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin, gittikçe artan bir kalabalıkla düzenlediği mitinglerine devam ediyor.

Konuşmasına mahalle sakinlerini, mitinge katılan insanları ve Belediye ekiplerinin çekim yaptığı dronu selamlayarak başlayan Çetin’in konuşmasını halk sık sık sloganlarla kesti.

Her geçen gün temposunu artıran Çetin, düzenlediği son mitingde Erbaa Belediye Başkanı Karagöl’ün şimdiye kadar cevap vermekten çekindiği sorularına yenilerini ekleyerek canlı yayından kaçmasına atıfta bulundu ve; “Biliyorum söyleyecek bir şeyin yok, orada sufle alamaz eline bir kağıt tutuşturamazlar, çekindin korktun o yüzden canlı yayına gelemedin ama buradan Ert’ye tekrar bir canlı yayın yapsınlar ve sana bir çağrı daha yapıyorum gel korkma seninle canlı yayında tekrar konuşalım. Biz halkın sormamızı istediklerini sana aylardır meydanlarda soruyoruz. Biz soralım sen cevapla!..” diyerek sürdürdüğü konuşmasının devamında Ömer Çetin;

“Aday olduğumuz gün sormuş daha sonra hiçbir mitingde sormamıştık.  Şimdi buradan soruyoruz yedi günde yedi yüz bin liralık KEBABIN hesabını bu millete ne zaman vereceksiniz?” diyerek Karagöl’ün 7 günde 700 bin liralık kebap yediğini söyledi.

Ömer Çetin’in yaptığı mitingin satır başları ise şöyle:

MİLLETİN KARŞISINA ÇIKMAYA CESARET EDEMEDİLER

Sayın başkan bizim onun hakkında gıybet ettiğimizi söylemiş. Bizi canlı yayına davet ettikleri zaman dedim ki; Ne demek gelirim tabi ki biz aylardır milletin arasındayız ve milletin merak ettiklerini seve seve cevaplarız dedik. Onlar sordu biz cevap verdik. Ama siz bırakın cevap vermeyi milletin karşısına çıkmaya bile cesaret edemediniz. Neyin gıybetinden bahsediyorsun gelseydin de yüzüne soracaklarımı cevaplasaydın. Beş yıl içinde ne yaptın ne yapacaksın gelip anlatabilirdin ama gelemedin.  Neyden korktun neden gelmedin. Ama gelemezsin abilerin kızar.

Millet 17 ay nerede olduğunu soruyor. Nereye gitsek ne ziyaret etmiş ne de kapı çalmış nereye gitsek kayıp olduğundan bahsediyorlar. Millet sana görev verdiyse makamda olacaksın.

Erbaa İttifakı’nı görmek isteyenler bizim mitingimize gelsinler. İşte birlik beraberlik ve güç burada.

DUYDUM Kİ BASINI TEHDİT EDİYORMUŞSUN

İnsanları tehdit etmeye başlamışsın. Onu zaten biliyoruz ama telefonlar alıyoruz. Duydum ki yazarları tehdit etmeye başlamışsın. Bak, bir yıl boyunca bir köşede ücretsiz gönülden gelerek Erbaa’ya dair yazılar yazdık. Hayata dair, küresel anlamda yazılar yazdık ve Erbaalı bizi oradan tanıdı. Zamanında yazı yazdığımız yer bile bizim aleyhimizde 7/24 yazılar yazıyor. Bir defa neden böyle yazıyorsun diye aramadık. Arkadaşlarımız söyledi ben, başımız gözümüz üstüne yazsın dedim. Bize bel altı vurmadığı sürece basın özgürdür dedik.

Sana ve abilerine tavsiye ediyorum. Basın özgürdür. Seni egemenliği ve kıskacı altına alanlara da söylüyorum. Kimseyi tehdit etmeyin. Erbaa’da huzurdan bahsedip huzursuzluk çıkarmayın. Basını tehdit etmeyin. Huzur görmek isteyenler buraya baksın.

ERBAA BELEDİYESİNİ KİM YÖNETİYOR

Millet soruyor Erbaa Belediyesi’ni kim yönetiyor? Biz kimin yönettiğini biliyoruz. Yöneteceksen yönet bizi başka cümlelerle adlandırmaya asla çalışma. Biz şimdiye kadar hiç kimsenin egemenliğine girmedik. Kimseden emir almadık almayız.

Bize birisi emir verecek, yönetecek ve racon verecek birisi varsa bunların hepsini yapacak olan milletimizdir. Biz milletimizin gücünün üstüne güç tanımadık, tanımayacağız. Bunu millet bildiği ve bağrına bastığı için millet burada. Ne söylesen boş, milletle olan gönül bağımızı bölemezsiniz.

YEDİ GÜNDE YEDİ YÜZBİNLİRALIK KEBABIN HESABINI NASIL VERECEKSİN?

Aday olduğumuz gün sormuş daha sonra hiçbir mitingde sormamıştık.  Şimdi buradan soruyoruz yedi günde yedi yüz bin liralık KEBABIN hesabını bu millete ne zaman vereceksiniz? Yetmez bir borç listesi astınız borç listesinden sonra her şey şeffaf olacak dediniz ama ondan sonra asmadınız ne zaman asacaksınız?

İŞE KİMLERİ ALDIĞINI AÇIKLA YOKSA BEN AÇIKLAYACAĞIM

Gittiğimiz her yerde kurayla belediyeye kaç kişinin aldığını soruyoruz cevap sıfır oluyor. Kimleri aldığını çok iyi biliyoruz. Şimdi buradan çağrı yapıyorum. Bir evden üç kişiyi, ihtiyacı olmayan insanları aldınız. Encümenleri ve onların çocuklarını aldınız. Bunların isimlerini tek tek biliyoruz. Bak bu işin şakası yok. 1 Nisan’da geliyoruz. Kimin ve kaç kişinin çalıştığını adam gibi açıkla. Yoksa biz açıklayacağız.” Şeklinde oldu.

Miting sonrası binlerce kişiyle Ak Parti Erbaa İlçe Teşkilatı önüne yürüyüş gerçekleştiren Ömer Çetin, parti binası önünde kendisini yalnız bırakmayan partililere teşekkür konuşması yaparak 31 Mart akşamına kadar çalışma sözü isteyerek mitingi sonlandırdı.

 

ERBAA - 10:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]