15° Kapalı

Ömer Çetin: 7 Günde 700 Bin Liralık Kebabın Hesabını Ne Zaman Vereceksin?

ERBAA - Mart 26, 2024 10:32 A A

Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin, gittikçe artan bir kalabalıkla düzenlediği mitinglerine devam ediyor.

Konuşmasına mahalle sakinlerini, mitinge katılan insanları ve Belediye ekiplerinin çekim yaptığı dronu selamlayarak başlayan Çetin’in konuşmasını halk sık sık sloganlarla kesti.

Her geçen gün temposunu artıran Çetin, düzenlediği son mitingde Erbaa Belediye Başkanı Karagöl’ün şimdiye kadar cevap vermekten çekindiği sorularına yenilerini ekleyerek canlı yayından kaçmasına atıfta bulundu ve; “Biliyorum söyleyecek bir şeyin yok, orada sufle alamaz eline bir kağıt tutuşturamazlar, çekindin korktun o yüzden canlı yayına gelemedin ama buradan Ert’ye tekrar bir canlı yayın yapsınlar ve sana bir çağrı daha yapıyorum gel korkma seninle canlı yayında tekrar konuşalım. Biz halkın sormamızı istediklerini sana aylardır meydanlarda soruyoruz. Biz soralım sen cevapla!..” diyerek sürdürdüğü konuşmasının devamında Ömer Çetin;

“Aday olduğumuz gün sormuş daha sonra hiçbir mitingde sormamıştık.  Şimdi buradan soruyoruz yedi günde yedi yüz bin liralık KEBABIN hesabını bu millete ne zaman vereceksiniz?” diyerek Karagöl’ün 7 günde 700 bin liralık kebap yediğini söyledi.

Ömer Çetin’in yaptığı mitingin satır başları ise şöyle:

MİLLETİN KARŞISINA ÇIKMAYA CESARET EDEMEDİLER

Sayın başkan bizim onun hakkında gıybet ettiğimizi söylemiş. Bizi canlı yayına davet ettikleri zaman dedim ki; Ne demek gelirim tabi ki biz aylardır milletin arasındayız ve milletin merak ettiklerini seve seve cevaplarız dedik. Onlar sordu biz cevap verdik. Ama siz bırakın cevap vermeyi milletin karşısına çıkmaya bile cesaret edemediniz. Neyin gıybetinden bahsediyorsun gelseydin de yüzüne soracaklarımı cevaplasaydın. Beş yıl içinde ne yaptın ne yapacaksın gelip anlatabilirdin ama gelemedin.  Neyden korktun neden gelmedin. Ama gelemezsin abilerin kızar.

Millet 17 ay nerede olduğunu soruyor. Nereye gitsek ne ziyaret etmiş ne de kapı çalmış nereye gitsek kayıp olduğundan bahsediyorlar. Millet sana görev verdiyse makamda olacaksın.

Erbaa İttifakı’nı görmek isteyenler bizim mitingimize gelsinler. İşte birlik beraberlik ve güç burada.

DUYDUM Kİ BASINI TEHDİT EDİYORMUŞSUN

İnsanları tehdit etmeye başlamışsın. Onu zaten biliyoruz ama telefonlar alıyoruz. Duydum ki yazarları tehdit etmeye başlamışsın. Bak, bir yıl boyunca bir köşede ücretsiz gönülden gelerek Erbaa’ya dair yazılar yazdık. Hayata dair, küresel anlamda yazılar yazdık ve Erbaalı bizi oradan tanıdı. Zamanında yazı yazdığımız yer bile bizim aleyhimizde 7/24 yazılar yazıyor. Bir defa neden böyle yazıyorsun diye aramadık. Arkadaşlarımız söyledi ben, başımız gözümüz üstüne yazsın dedim. Bize bel altı vurmadığı sürece basın özgürdür dedik.

Sana ve abilerine tavsiye ediyorum. Basın özgürdür. Seni egemenliği ve kıskacı altına alanlara da söylüyorum. Kimseyi tehdit etmeyin. Erbaa’da huzurdan bahsedip huzursuzluk çıkarmayın. Basını tehdit etmeyin. Huzur görmek isteyenler buraya baksın.

ERBAA BELEDİYESİNİ KİM YÖNETİYOR

Millet soruyor Erbaa Belediyesi’ni kim yönetiyor? Biz kimin yönettiğini biliyoruz. Yöneteceksen yönet bizi başka cümlelerle adlandırmaya asla çalışma. Biz şimdiye kadar hiç kimsenin egemenliğine girmedik. Kimseden emir almadık almayız.

Bize birisi emir verecek, yönetecek ve racon verecek birisi varsa bunların hepsini yapacak olan milletimizdir. Biz milletimizin gücünün üstüne güç tanımadık, tanımayacağız. Bunu millet bildiği ve bağrına bastığı için millet burada. Ne söylesen boş, milletle olan gönül bağımızı bölemezsiniz.

YEDİ GÜNDE YEDİ YÜZBİNLİRALIK KEBABIN HESABINI NASIL VERECEKSİN?

Aday olduğumuz gün sormuş daha sonra hiçbir mitingde sormamıştık.  Şimdi buradan soruyoruz yedi günde yedi yüz bin liralık KEBABIN hesabını bu millete ne zaman vereceksiniz? Yetmez bir borç listesi astınız borç listesinden sonra her şey şeffaf olacak dediniz ama ondan sonra asmadınız ne zaman asacaksınız?

İŞE KİMLERİ ALDIĞINI AÇIKLA YOKSA BEN AÇIKLAYACAĞIM

Gittiğimiz her yerde kurayla belediyeye kaç kişinin aldığını soruyoruz cevap sıfır oluyor. Kimleri aldığını çok iyi biliyoruz. Şimdi buradan çağrı yapıyorum. Bir evden üç kişiyi, ihtiyacı olmayan insanları aldınız. Encümenleri ve onların çocuklarını aldınız. Bunların isimlerini tek tek biliyoruz. Bak bu işin şakası yok. 1 Nisan’da geliyoruz. Kimin ve kaç kişinin çalıştığını adam gibi açıkla. Yoksa biz açıklayacağız.” Şeklinde oldu.

Miting sonrası binlerce kişiyle Ak Parti Erbaa İlçe Teşkilatı önüne yürüyüş gerçekleştiren Ömer Çetin, parti binası önünde kendisini yalnız bırakmayan partililere teşekkür konuşması yaparak 31 Mart akşamına kadar çalışma sözü isteyerek mitingi sonlandırdı.

 

ERBAA - 10:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]