27° Açık

Ömer Çetin: Erbaalı Yönetilen Değil Yöneten Başkan İstiyor

ERBAA - Mart 17, 2024 11:04 A A

Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin Yıldırım Beyazıt mahallesinde yine coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Çetin’in mitingine Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ve parti yetkilileri de eşlik etti.

Her ecen gün temposunu artırmakla beraber onu yalnız bırakmayan halk kitlelerinin giderek daha fazla arttığı gözlenen Çetin’i yağmura rağmen binlerce Erbaalı dinledi. Konuşması sık sık coşkulu kalabalık tarafından kesilen Çetin’in saha ve psikolojik üstünlüğü son günlerde ele geçirdiği gözlemleniyor.

Konuşmasında, Erbaa İttifakı’nın açılımı yapan Çetin; “Biliyoruz ki balkonlarından izleyen, dinleyen bayrakları farklı olsa da flamaları farklı olsa da gönülleri bizimle olan çok değerli misafirlerimiz…” diyerek başladığı konuşmasının satır başları şu şekilde:

DERDİMİZ ERBAA OLDUĞU İÇİN BİR ARAYA GELDİK

Derdimiz, sevdamız Erbaa amacımız Erbaa’ya hizmet onun için bir araya geldik. Bugün mahallemizi karış karış gezdik bize kapılarını ve gönüllerini açan mahallemize teşekkür ediyoruz iyi ki varlar. Mitinglerden sonra ziyaretlerimize devam ediyoruz. Görev yaptığımız sürece hiç kimseyi farklı görmedik hep gönlümüzde onlara yer açtık ve bugün bu birikimle sizlerin huzuruna çıktık.

ERBAA İTTİFAKI BU İŞİ BAŞARACAK

Bakıyorum etrafımızda farklı düşünceye sahip, farklı hayat felsefesine sahip arkadaşlarımız var. Onlar her akşam bizleri çağırıyor onlarla toplantılar yapıyor, onlarla birlikte Erbaa’yı geleceğe nasıl hazırlarız diye planlar yapıyoruz. Onun için burada toplama insanlar yok gönül birliği etmiş insanlar bir araya geldiği için burada Erbaa İttifakı’nı görüyorsunuz.

Çünkü Erbaa biliyor ve diyor ki; Ömer Hoca adaletiyle yönetecek. Erbaalı yönetilen değil yöneten bir başkan istiyor.

KENDİ PERSONELİNE ZULMEDENLER İYİ DİNLESİN

Kendi çalıştırdığı insanları bile ötekileştirmeye çalışanlar, sürekli başka yerlere göndererek görev değişikliği yapmaya çalışanlar etrafta huzurdan bahsetmesinler. Eğer huzuru görmek istiyorlarsa gelsin basınlar huzur burada.

Amacımız Erbaa’da doğan insanların Erbaa’da doymasını sağlamak.

1872 KONUTU HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPACAĞIZ

Bir yandan istihdam seferberliğimizi artırırken bir yandan da bu artmaya paralel olarak şimdi bile en büyük sorunlarımızdan biri olan konut sorununu ilk etapta çözeceğiz. Anayasa Komisyon Başkanımız burada Aday tanıtım toplantısında aldığımız sözlerden biri olan konut sorunun hızlıca çözmek için seferberlik ruhuyla hareket edeceğiz.

KESER DE BİZDEN ÇİVİ DE

Biz göreve geldiğimizde Toki’nin iki, üç ve dördüncü etabını başlatmakla kalmayıp Kiptaş örneğinde olduğu gibi belediye iştirakiyle kuracağımız şirketle belediye de elini taşın altına koyacak ve Ertaş adı altında kuracağımız şirketle ucuz konut yapacağız.

İnsanlarımızın kendi evini yapması noktasında önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Sokak sokak mahalle mahalle dolanarak yalan üretenler ve Ömer Hoca gelince inşaatlar duracak diyenler iyi dinlesin. Buradan güçlü bir sesle altını çiziyorum; biz göreve geldiğimizde yedi yirmidört keser sesi susmayacak. Bunu da anlamazlarsa diyelim ki; Keser de bizden çivi de!

ARAÇ MUAYENE İSTASYONUNU AÇACAĞIZ

Bz projelerimizi açıklayana kadar adından bile söz etmedikleri ama biz açıklayınca alelacele projelerinin arasına koyanların bizi takip ve taklit etmesi güzel. Takip edilmek güzeldir ama şunu bilsinler ki onların hayal edemeyeceği işleri biz yaptık ve yine biz yaparız. Onlar bizi takip ve taklit etmeye devam etsinler.

Araç muayene istasyonunu ilk önce haftada beş gün hizmet verecek şekle getirecek ondan sonra da kalıcı istasyonumuzu açarak halkımızın emrine vereceğiz.”

Ömer Çetin’in konuşmasından sonra Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt halka hitap ederek Ömer Çetin’in verdiği tüm sözlerin bizzat takipçisi olacaklarını söyledi.

ERBAA - 11:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]