15° Kapalı

Ömer Çetin: Kimleri, Kaç Tane Akrabanı Nasıl Kadrolu Memur Yaptın Açıkla!

ERBAA - Mart 29, 2024 11:16 A A

Erbaa’da seçimlere az zaman kala temposunu her geçen gün artıran ve arkasındaki halk desteğini gittikçe katlayan Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde binlerce kişiye konuşma yaptıktan sonra parti binasına doğru yürüyüşe geçerek vatandaşları İsmet Paşa Mahallesi mitingine davet etti.

Çetin’in konuşmasında şimdiye kadar olduğu gibi Karagöl’e net sorular yöneltmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Çetin, seçim çalışmasına başladığı ilk günden son ana kadar Karagöl’e belgelere dayalı onlarca soru sormuş fakat Karagöl her yeni soru ve iddia karşısında deruni bir sessizliğe bürünmekle beraber hazırlanan Canlı yayına dahi gelmemişti.

İşte Ömer Çetin’in konuşmasından satır başları:

KİMLERİ, NASIL KADROLU MEMUR YAPTIĞINI AÇIKLA

Göreve gelmeden önce işçileri kurayla alacağız dediniz fakat bunu yapmadınız. Gençlerimizi bir hayal kırıklığına uğrattınız. Onun için çaldığınız her kapı yüzünüze kapanıyor ve söyledikleriniz toplumda karşılık bulmuyor. Çünkü millet sizi tanıdı.

Şimdi buradan soruyorum; Kadrolu memur yaptıkların kimlerin çocukları, seçim öncesi söz verdiğin insanlardan kaç tanesini memur yaptın, bugün kadrolu memur yaptıkların kimin çocukları bunu açıkla. Biz zaten biliyoruz ama bunu siz açıklayın.

Kaç tane akrabanı kadrolu memur yaptın açıkla. Bunları kadrolu memur yapmak için belediyeye ne kadar ceza ödettin açıkla.

Bugün belediye çalışanlarımızı ziyaret ettik. Tüm algılara tüm söylentilere rağmen ilan ediyorum göreve gelince biz onlarla çalışacak, onlarla beraber hizmet edip onlarla birlikte belediyeyi yöneteceğiz. Ancak onlar kim? Onlar belediye çalışanları. Ancak onlar; sadece bankadan para alanlar, işe gitmeden para alanlar, bankamatik memurları değil onlar çalıştıklarının hakkını alanlar. Hatta eksik alanlar onların da haklarını tastamam vereceğiz.

BİZİM SORUNUMUZ MENFAAT ŞEBEKELERİYLE

Bizim ne Chp’li ne de Mhp’li ne de bir başka partili vatandaşımızla herhangi bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz bir partinin içine yerleşip Erbaa’nın tepesine çökmeye çalışan menfaat gruplarıyla. Bundan sonra Erbaa’da millet ne derse o olacak. Biz zümre derken algı yapmaya çalışanlar iyi dinlesin biz zümre derken menfaat gruplarından bahsediyoruz. Biz menfaat şebekelerinden, birkaç kişinin bir araya gelip oluşturduğu gruptan bahsediyoruz. Biz, milletin malına BEYTÜLMALE nasıl çöktüklerinden bahsediyoruz. Biz geldiğimizde işte bu grup bizi egemenliğine alamayacak. Biz milletten başka kimseden emir almayız.

BORÇ LİSTESİ YAYINLANINCA PANİKLEDİLER

Borç listesi ortaya çıktığı anda paniklediler. Alelacele 5-6 dakika içinde bir açıklama yayınlayıp yalanlama yaptılar ama halen borç listesiyle ilgili bir cevap veremediler. O cevabı verene kadar her akşam mitinglerimizde sormaya devam edeceğiz.

Şimdi proje açıklayanlar bundan beş sene önce söz verdiğiniz kaç projenizi yaptınız?

MUHTEŞEM KALABALIĞIMIZ GİTTİKÇE KATLANIYOR

Dün akşam yaptığımız mahalle mitinginden sonra şehirde hissedilen zaferimizin ayak seslerini bu gecede buraya gelerek perçinleyip meydanları dolduran tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.

Bu sevgi bu muhabbet karşılıklı. Başladığımız ilk günden bugüne birbirimize kenetlendik ve hedefe doğru yürüyoruz. Bu birliktelik sadece seçime kadar değil seçimden sonra da devam edecek ve başkalarına inat sonsuza kadar sürdüreceğiz. Tek derdimiz millete hizmettir.

Başkalarına karşı algı yapmak, işler çevirmek bizim işimiz değil. Kapıda hangi bayrak olursa olsun bugün mahallemizi kapı kapı dolandık.

Halkımızın oluşturduğu Erbaa İttifakı’na olan bu güven bizi zafere taşıyacaktır. Biz şimdiye kadar hiç kimsenin düşüncesiyle, etik yapısıyla siyasi görüşüyle ayrımcılık yapmadık, yapmayız. Onun içindir ki aramızda her düşünceden insan her siyasi görüşten vatandaş var. Sağolun varolun.” Şeklinde oldu.

Haber: Tokatmedyam.com

ERBAA - 11:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]