15° Kapalı

Ömer Çetin: Korkmayın, Telaşlanmayın O Borcu Da Biz Ödeyeceğiz

ERBAA - Mart 28, 2024 10:35 A A

Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin, düzenlediği mahalle mitinglerine devam ederken Çetin’i takip eden ve coşkusuna dahil olanların sayısı her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor.

Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde binlerce kişiye hitap eden ve parti binasına vatandaşlarla yürüyen Çetin’in konuşmasından satır başları şu şekilde:

BORÇ LİSTESİNİ GÖRÜNCE ETEKLERİ TUTUŞTU

Bir aydır meydanlarda soruyoruz. Diyoruz ki belediyenin borcuyla ilgili bir açıklama yapın. Bugün sosyal medyada bir borç listesi dolanmaya başlayınca hemen bir vaveyla kopardılar. Hemen insanları armaya ve tehdit etmeye başladılar. Alelade bir açıklama yapmaya başladılar. Daha önce şehrimizde meydana gelen bir talihsiz olay karşısında kendini yakan kişi olayında sus pus olup sekiz saat sonra açıklama yapan belediye, bir borç listesini sosyal medyada görünce yedi dakika içinde açıklama yapmaya kalktılar. Birine duyarsız diğerinde tutuşmuş, korkuyorlar.

Ne oldu neden paniklediniz? Bunu hep soruyoruz zaten ama korkmayın paniğe gerek yok, strese gerek yok, heyecana gerek yok onu da biz ödeyeceğiz.

BİZİM BAŞKA PARTİLERLE SORUNUMUZ YOK BİZİM SORUNUMUZ…

Görüyorum ki Ak Parti’nin bayrağı bir tarafta Mhp’nin bayrağı bir tarafta. Bizim hiçbir bayrakla, hiç bir partiyle, sorunumuz yok. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi’yle Ülkücü kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Bizim başka dünya görüşüne ve başka ideolojiye sahip insanlarla hiçbir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve belediye üzerine çöreklenmiş bir ekiple sorunumuz var.

MİLLET ARAZİ OLAN DEĞİL ARAZİDE OLAN BAŞKAN İSTİYOR

Her zaman söyledik. 59 ay görev süresinde 17 ay izin kullanan bir belediye başkanını millet istemiyor. Millet arazi olan değil arazide olan bir belediye başkanı istiyor. Ama o tatile, izne alışmış 31 Mart’ta onun biletini kesip gönderiyoruz.

KIRKBEŞ PROJEMİZİN HEPSİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

45 projeyle vatandaşın karşısında çıkıyoruz. Beş yılda bunların hepsini gerçekleştireceğiz.

Erbaa’mızın trafik sorunu çözeceğiz. Erek Caddesi üzeri adeta açık oto galeri olmuş burayı D-100 karayolunun kenarına kuracağımız oto galericiler sitemizle hem bu sorunu çözecek hem de şehir içi trafik sorununu çözeceğiz.

İstihdam sorununu çözecek binlerce gencimize iş imkanı sağlayacağız.

Otogar kavşağındaki trafik sorunu halledeceğiz.

SADECE BEŞ KİŞİDEN ALIŞVERİŞ YAPMAYACAĞIZ

Sanayiye gidip sadece üç-beş kişiyle oturmayacağız. Çarşıya gelip sadece beş kişiyle oturup alışveriş yapmayacağız. Tüm esnaflarımız bizim kardeşlerimizdir Erbaa’nın tüm esnafından alışveriş yapacağız.

Erbaa’da birkaç kişiyi bir grubu bir zümreyi zenginleştirmek için gayret göstermeyeceğiz.

HERŞEY ŞEFFAF OLACAK DEDİNİZ DOĞALGAZLI BİR ŞEHRE 1 700 TON ODUN ALDINIZ

Seçilmeden önce her şey şeffaf olacak dediniz ama göreve gelince doğalgazlı bir şehre 1 700 ton odun aldınız. Yetmedi odun aldığınız şahısları vergi rekortmeni yaptınız. Yetmedi eşini çocuğunu belediyeye aldınız. Bunları hangi kurayla aldınız. Gariban çocuklara umut verdiniz, hayal kırıklığına uğrattınız. Bizim dönemimizde bunlar olmayacak.

Bize milletten başka hiç kimse emir veremez, racon kesemez. Biz milletten başka hiç kimseden emir almayız.

Bu kalabalık, bu coşku 31 Mart’ın mesajını veriyor. Şimdi hep beraber parti binamıza yürüyelim ve Erbaa bizi görsün. Coşkumuza şahit olsun. Emin adımlarla gelen zaferin ayak seslerini duysun.” Şeklinde oldu.

 

ERBAA - 10:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]