14° Kapalı

Ömer Çetin: Lale Devrini de Sülale Devrini de Bitireceğiz

ERBAA - Mart 4, 2024 12:22 A A

Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in ev ziyaretleri mitinge dönüşmeye devam ederken Çetin, her geçen gün Belediye Başkanını köşeye sıkıştırdıkça Ertuğrul Karagöl gittikçe derinleşen bir sessizliğe bürünüyor

Ev ziyaretleri anında miting alanına dönüşen Ömer Çetin’in Kelkit Mahallesi’nde düzenlenen toplantısında; “Erbaa’da belirli bir zümrenin Lale Devri’ni ve Belediye üzerinde oluşan Sülale devrini…” bitireceklerini açıklarken konuşması sık sık vatandaşlar sloganlarla kesildi.

KİME NE KADAR İHALE VERDİNİZ NE KADAR DOĞRUDAN TEMİNİ KİMDEN YAPTINIZ

İlk geldiklerine şeffaf belediyecilik yapacağız dediler ama maalesef her şeyde olduğu gibi bu da sözde kaldı. Biz ihalelerin kime nasıl gittiğini çok iyi biliyoruz. Zamanı gelince onları tek tek ifşa etmek bizim boynumuzun borcu olsun. Şimdi buradan soruyoruz görevde kaldığınız sürede kaç tane açık ihale yaptınız, kaç tane doğrudan temin yaptınız. İhale yapılması gereken işleri doğrudan teminle kime ne kadar verdiniz. Kimin ne kadar doğrudan teminle iş yaptığını biliyoruz. İlk geldiklerine şeffaflık sözü verenleri bunları açıklamaya davet ediyor ve cevaplama hakkı veriyoruz. Ama açıklamazsanız bunları tek tek açıklayacağız. Kimden hangi ihale kime ne kadar doğrudan temin verildi hepsini açıklayacağız.” dedi.

BİZ GELİNCE LALE DEVRİDE BİTECEK SÜLALE DEVRİ DE BİTECEK

Göreve gelmeden önce şeffaflık üzerinden cümle kurdunuz işçileri kurayla alacağız dediniz. Buradan soruyorum kura çektiniz de Kelkit’ten kaç kişi girdi. Var mı burada kurayla işe giren? Yok! Fakat biz kimin nasıl işe girdiğini, belediyede Lale devri yaşayanları biliyoruz. Biz iş başına geldiğimizde bu Lale Devri’de bitecek Sülale Devri’de bitecek. Erbaalı bir sülalenin hegemonyası altında olamaz.

BELEDİYE BİR GRUBUN BELEDİYESİ OLMAYACAK

Biz devlet geleneğinden gelenleriz ve neyin ne olduğunu biliyoruz. Bundan beş yıl önce belediyeyi kazananlar ilk akşamdan yolları kesip kapıları tuttular. Kendilerinden başka hiç kimsenin belediyeye girmesini istemediler. Belediyenin etrafını çepçevre sardılar. Belediye çalışanları bile içeri giremediler. Buradan söylüyorum 31 Mart akşamı belediye bir grubun bir zümrenin bir şahsın olmayacak belediyenin etrafı çevrilmeyecek ve millete kapılar sonuna kadar açık olacak.

MAKAM ARACIYLA İNSANLARI KANDIRMAYACAĞIZ

Göstermelik kapı sökmeyeceğiz. Makam arabası üzerinden insanları kandırmayacağız. Biz ne dersek onu yapacağız. İlk gün makam aracı üzerinden şov yapanlar sonrasında başkan yardımcılarına bile makam aracı tahsis ettiler.

BORÇ NE KADAR OLDU AÇIKLAYIN

İlk geldiklerinde bir afiş asanları zannettik ki her ay borcu açıklayacaklar ama görüyoruz utançlarından borcu açıklayamıyorlar. İnanıyoruz belediyenin tek bir yüzü değil dört bir yanını kaplama yapsalar cephelerin yetmeyeceğini biliyoruz ama korkmasınlar o borcu da biz ödeyeceğiz…” dediği konuşmasının satır başları şöyle.

TEHDİTLE MİLLETİ SİNDİRMEYE ÇALIŞANLAR BİZİ UYSAL KOYUN SANMASINLAR

Tehditle insanları sindirmeye, bayrak indirmeye, insanları hizaya çekmeye çalışanlar, buradan söylüyoruz bu iş tehditle olmaz. Bu iş gönül işidir. Buradan açıkça ilan ediyorum. Ne bizim geleneğimiz buna müsait ne de yapımız müsait. Bizim tehditle işimiz olmaz. Buradan ilan ediyorum; Milletin huzurunu bozmayın milleti tehdit etmeyin, millet ne derse o olacak. Bizde tehdit olmaz ama bilinsin ki biz uysal koyun değiliz hiç kimse sabrımızı zorlamasın.

MİLLETİN MALIYLA CAKA SATANLAR MİLLETİN MALIYLA MİLLETİ TEHDİT EDİYORLAR

Duyuyoruz ki milletin malıyla milleti tehdit ediyorlar. Diyorlar ki aşevinden gelen yemekle tehdit edip size bir daha yemek gelmez diyorlar. Kimin yemeğini kimden kesiyorsun. Bu yemek bu milletindir.

BU YOLA SADECE MİLLETE GÜVENEREK ÇIKTIK

Çözüm üretmek üzere yola çıktık. Yola çıkarken sağımızda solumuzda kim var diye düşünmedik. Bizi kim destekler diye bakmadık. Reisimiz adımızın altına imza attı yola devam ettik. Sadece ve sadece millete güvendik. Nimeti adil bölüşeceğiz dedik. Erbaa’nın merkezinde ne varsa her mahalleye o hizmet gidecek.

1872 ADET KONUT YAPACAĞIZ

Memleketimizin en büyük sorunlarından biri olan konut sorununu biz çözeceğiz. Bildiğiniz gibi geçen dönem bizim iktidar dönemimizde birinci etabını biz yapmıştık şimdi, ikinci, üçüncü etabını biz yapacağız. Gerekirse Belediye olarak şirket kuracak ve konutlar yapacağız ve yetmediğini bildiğimiz için özel sektörü de harekete geçireceğiz ve bu sorunu kökten halledeceğiz.

BEŞ YIL ÖNCE KATALOG HAZIRLAYANLARIN NE KADARINI YAPTIĞINI GÖRÜYORUZ

Beş yıl önce katalog hazırlayıp neler yapacaklarını anlatıp hiçbir şey yapmamaları onların kişiliğini ortaya çıkarıyor. Biz buradan az cümle kuralım Kelkitli çok anlasın arife tarif gerekmez. Emanetimizi sizden istiyoruz. Korku imparatorluğu üzerine nemalanmaya çalışanlar avcunu yalasın.

Haber: tokatmedyam.com

ERBAA - 12:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 02
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 03
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 04
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 05
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]