14° Kapalı

ÖYLE BİR KAYMAKAMIMIZ VAR Kİ! AMMA VELAKİN BİR DE…

YAZARLAR - Ocak 29, 2020 20:05 A A

ÖYLE BİR KAYMAKAMIMIZ VAR Kİ! AMMA VELAKİN BİR DE…
Evet, öyle bir kaymakamımız var ki! Bir de kaymakamımıza bağlı devletini ve milletini seven bir de maalesef, bayrağına, milletine saygısı olmayan, gereksiz personeller var. Söze ilk önce kaymakamımız, Sayın: Bülent Karacan’la başlamak istiyorum.
Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar ki geçen süre zarfında, gösterdiği performans, sergilediği tutarlı girişimlerle tüm ilçenin sevgi ve saygısını kazanmış birinden, tarafsız olarak bahsetmek istiyoruz. Kişiler arasında ayrım yapmadan, elinden geldiğince yardımını esirgemeyen genç ve dinamik bir beyefendiyi yazmak, çalışmalarından bahsetmek biz basın kuruluşları için elzemdir.
Onu çoğu zaman köy yollarında yolun bozulmuş şekline bakıp keşif yaparken. Ya da her hangi bir köyümüzde insanların arasında dert dinlerken görmek mümkündür. Gittiği her köyün ve o köyün insanlarının dertlerini hiç çekinmeden dinlediğini görmek bizleri her zaman mutlu etti. Hiç kimseyi ‘hakir’ görmeden, ‘hâkim’ değil, ‘hadim’ olarak kendini tanıtması ise bir başka güzellikti. Ülkemizde vali veya kaymakam denilince akıllara gelen belli başlı isimler vardır. İşte bizim kaymakamımız da o isimler arasında girmeye en müsait olanlardan biridir. Bizlerce, aday değil bizim gönlümüze girmesiyle de adaylık sürecini tamamlamak üzeredir.
Peki, yazmakla bitiremeyeceğimiz, görevini kutsal sayma aşkı nerden geliyor olabilir? Sizce bunda paranın veya herhangi bir maddiyatın etkisi olabilir mi? Bizce, böyle bir şey asla mümkün değildir! İnsana bu görev aşkını verebilecek tek bir şey vardır. O da: ‘vatan sevgisi, millet aşkıdır.’ Bizce kaymakamımız milletine ve vatanına âşıktır. Hem de gece gündüz durmadan, duraksamadan çalışacak kadar âşıktır.
Şimdi gel gelelim yazı başlığındaki ‘ AMMA VELAKİNE…’
Gönlü vatan sevgisiyle dolu olan ve çalışma temposuna çoğu bürokratın ayak uyduramayacağı Sayın Bülent Karacan Bey de nihayetinde bir insandır. Bizler, onu çoğu noktada görsek bile onun emri altında olması gerekenler, onun bu temposuna ayak uydurabiliyor mu? Dersiniz! Bizler gördüğümüz ve duyduğumuz güzellikleri yazmak kadar gördüğümüz veya duyduğumuz aksaklıkları da yazmaz ve gönlü ‘vatana hizmet aşkıyla’ yanan insanlara yardımcı olmazsak. İşte o gün işimizi yapmış sayılmaz ve gaflet uykusuna dalanlardan oluruz. Bu aksaklıklardan gördüğümüz ve duyduklarımızdan birkaç tane yazmak isteriz.
Mesela; 03/07/2018 (Salı günü) Erbaa Hükümet Konağı Erbaa Nüfus Müdürlüğünde memure olan bir hanımefendi(!), görevi başında iken, elinden telefonu hiç düşürmüyorsa. İlgilenmek zorunda olduğu işini savsaklayıp, hizmet etmek zorunda olduğu vatandaşa, önce fırça sonrasında ise sesini yükseltip tüm insanların o noktaya bakmasına sebep olup onu küçük düşürüyorsa ve görevini ihmal ediyorsa. Onun başındaki müdür bey de, o haddini bildirmek yerine vatandaşı odasına alıp sakinleştirmeye çalışıyorsa. ( ki müdür beyin samimiyetinden şüphemiz yok fakat bağıran taraf kendi memuresidir ki, işi bu aziz millete bağırmak mıdır?) vs… konuyu uzatmayalım, gönlü vatan millet aşkıyla yanan Sayın kaymakamımız oradan geçiyor olsa idi o memure ne durumda olurdu?
Veya; her ayın On beşinde maaşını çekmekte gecikmeyen bazı birim amirleri, kapısındaki bayrağın renginden haberi bile yoksa. Acaba hangi devlete sadakatten bahsedebilir veya hangi vatan sevgisini gönlünde taşıdığını bizlere açıklayabilir? Bunlara birkaç örnek isterseniz; gördüğümüz bayraklar içinde tabiri caizse parçalanmış ve rengi bile kalmamış bir bayrağımız var ki elin ecnebisi bile bayrağımıza bunu yapmaz. ‘ ASİM KAMİLE UĞURLU AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’ ndeki bayrağı. ( tepeşehir yolu üzerinde) Sayın kaymakamımız görmemiştir. Eğer görse idi onu oraya asanın ne hale geleceğini düşünmek istemiyoruz.
Bizlerin, ‘Bayrak’ konusunda toleransımız yoktur! Bayrak konusunda bu ikinci yazımız. Fakat ilkyazımızda isim ve yer vermemiştik. Yazımızdan sonra biraz düzelme görmüştük. Fakat özellikle ilk yazdığımız kurumun kapısındaki bayrağı görenin içinin sızlamaması mümkün değildir. Başka örnek verip canınızı sıkmak istemem ama yine buraya birkaç tane daha yazmaz isem hakta kalacağım.
Sayın kaymakamım; ‘ halk eğitim binası- sgk ilçe binası- diş protez merkezinin bahçesindeki ağaçların arakasına gizlenmiş bayrağımız- Ertuğrul Gazi aile sağlığı merkezi- taşınan ilçe Tarım binasında asılı kalmış ve unutulmuş bayrağımızı.’ Lütfen kurtarın. ( bunlar sadece birkaç örnektir.)
Şehit kanıyla sulanan, uğruna milyonlarca insanın şehit olduğu, asil bayrağımızı, yine şan ve şeref dolu renkleriyle, göklerde dalgalanmasına yardımcı olun. Bizler biliyoruz ki bu durumdan sizin haberiniz olsa gerekeni anında yaparsınız. Lütfen biz milletimizin sesi olduk sizler de bu vatanın evladı olarak şehitlerimizin emanetine sahip çıkın. Bayrağımıza sahip çıkan vatan evlatlarını tenzih eder önlerinde saygıyla eğilirim.
Allah, sizleri bu millete hizmetten alı koymasın…
Fatih KAPLAN 05.07.2018

YAZARLAR - 20:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]