Kapalı

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN

YAZARLAR - Ocak 29, 2020 20:11 A A

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN
Tüm dünya üzerimize gelirken onlarla nasıl mücadele etmeliyiz? Kiminle yürüyecek, kimlerle beraber olacak kim bize yardımcı olacaktır? Tarih sahnesine çıktığı günden beri imkânsızı başaran yüce milletimizin içinden çıkardığı-çıkaracağı evlatlarına kim nasıl yardım edecek.
Bugün, ortada olan bir gerçek var. Herkes tarafından bilinen ve dillendirilen bir gerçek; “ Tüm dünya bizi yemek ve yenmek için fırsat kolluyor!” Bu doğrudur. Bunu inkâr edecek veya hafife alacak bir kişi bile yoktur. Peki, bu işin birde diğer tarafı yok mudur? Yani bizim karşımızdakilere karşı biz ne yapıyoruz?
Onlar bize parasıyla, sanayisiyle, medyasıyla, sanatıyla, eğitimiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla müdahale ederken bizler ne yapıyoruz?
Para peşinde koşanlarımıza bakalım, bize karşı silahlar çıkarılmış ve bizi ezmek için harekete geçmişken bir kısım zevat parasını çoğaltmak için elinden geleni yapmıyor mu?
Sanayicilerimiz, onların araçlarını kopyalayıp, sadece lisans alıp bizlere satmıyor mu? İhracatta kırdığımız rekorlara karşı ithalatta hangi boyutta rezillikler yaşadığımız ortada değil midir? En bariz örneği ilçemizde yıllardır üretim yapan fabrikatörlerimiz en son ne zaman bir araya geldiler de ilçemize bir yenilik veya istihdam ortamı yarattılar? Ortaya koyacakları yeni üretim mekanizması ülke ekonomisine ne katkı sağladı? Maalesef bizler ne böyle bir durum gördük ne de teşebbüsü işittik.
Onlar bize medyasıyla hücum ederken bizim olmayan, ‘bizim medyamız’ yıllardır bizlere hakaret etmekten kendini alamadı. Artık bugün bu işin değişme zamanı gelmedi mi? Oturduğu yerden ahkam kesenler, önüne gelene akıl verenler neden ortaya çıkıp ta bir yazı bir çizik atmazlar. Ömrünü bu devlete verip emekli olanlar, devletleri onlara ömürlerinin son anına kadar bakma sözü vermişken, mücadelenin ölüm anı gelene kadar devam ettiğini bildikleri halde kendilerini kumar masasının başında harcayanlar, sizler ne zaman akıllanacaksınız? Namlular evinize ve torunlarınıza doğrulunca mı aklınız başınıza gelecek!
Eğitim dünyamızın hali ise ortada. Kendini milleti için harap etmeye çalışan eğitimcilerimizi tenzih ediyorum. Onların başımızın üzerinde yeri var. Onlar bizim baş tacımız. Ama okula şortla giden, sakalı ensesinden fışkırmış, kışkırtıcı, yolda yürürken altı üstü bir başka oynayan, ek ders verilmediği zaman parmağını kımıldatmayan, mesai saatleri haricinde devletin her hangi bir kurumuna gidip, “ ben kurs vermek istiyorum. Bana sınıf verin.” Demeyen sözde eğitimcilerimiz. Sizler ne zaman akıllanacak, ne zaman devletiniz ve milletiniz için haftada birkaç saat kendinizden feda edeceksiniz? Eğitimin bel kemiği olan meslek liseleri ne zaman eğitim sistemine dâhil olduklarını hatırlayacaklar? Makamı işgal etmeyi bir halt zannedip, okulunun girişindeki bayrağın renginden haberi olmayan bedbahtlar, türlü taklalarla ele geçirdikleri makamlarının altında ezilen kişiliksizler daha ne zamana kadar uykuda kalacaksınız?
Şu anda elimizdeki gücün farkına varsak ve hiç kimseye aldırış etmeden hiç durmadan milletimiz için çalışsak yapılamayacak, olmayacak hiçbir işimiz yok. Çözülemeyecek hiçbir meselemiz yok. Allah için çarpışan bu millete Allah yardım eder. Ruhsuz insanlar milletimizin içinde her zaman olabilir ama bugün ruhsuzluğun anlamı yok. Gün çalışma ve çalıştırma günü. Ona buna güvenerek, ondan bundan yardım isteyerek değil, çalışarak zor günleri atlatacağız.
Unutmayalım, ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yok.’
Sizde Türk olun, Türk kalın…
Fatih KAPLAN

YAZARLAR - 20:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]