11° Parçalı az bulutlu

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN

YAZARLAR - Ocak 29, 2020 20:11 A A

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN
Tüm dünya üzerimize gelirken onlarla nasıl mücadele etmeliyiz? Kiminle yürüyecek, kimlerle beraber olacak kim bize yardımcı olacaktır? Tarih sahnesine çıktığı günden beri imkânsızı başaran yüce milletimizin içinden çıkardığı-çıkaracağı evlatlarına kim nasıl yardım edecek.
Bugün, ortada olan bir gerçek var. Herkes tarafından bilinen ve dillendirilen bir gerçek; “ Tüm dünya bizi yemek ve yenmek için fırsat kolluyor!” Bu doğrudur. Bunu inkâr edecek veya hafife alacak bir kişi bile yoktur. Peki, bu işin birde diğer tarafı yok mudur? Yani bizim karşımızdakilere karşı biz ne yapıyoruz?
Onlar bize parasıyla, sanayisiyle, medyasıyla, sanatıyla, eğitimiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla müdahale ederken bizler ne yapıyoruz?
Para peşinde koşanlarımıza bakalım, bize karşı silahlar çıkarılmış ve bizi ezmek için harekete geçmişken bir kısım zevat parasını çoğaltmak için elinden geleni yapmıyor mu?
Sanayicilerimiz, onların araçlarını kopyalayıp, sadece lisans alıp bizlere satmıyor mu? İhracatta kırdığımız rekorlara karşı ithalatta hangi boyutta rezillikler yaşadığımız ortada değil midir? En bariz örneği ilçemizde yıllardır üretim yapan fabrikatörlerimiz en son ne zaman bir araya geldiler de ilçemize bir yenilik veya istihdam ortamı yarattılar? Ortaya koyacakları yeni üretim mekanizması ülke ekonomisine ne katkı sağladı? Maalesef bizler ne böyle bir durum gördük ne de teşebbüsü işittik.
Onlar bize medyasıyla hücum ederken bizim olmayan, ‘bizim medyamız’ yıllardır bizlere hakaret etmekten kendini alamadı. Artık bugün bu işin değişme zamanı gelmedi mi? Oturduğu yerden ahkam kesenler, önüne gelene akıl verenler neden ortaya çıkıp ta bir yazı bir çizik atmazlar. Ömrünü bu devlete verip emekli olanlar, devletleri onlara ömürlerinin son anına kadar bakma sözü vermişken, mücadelenin ölüm anı gelene kadar devam ettiğini bildikleri halde kendilerini kumar masasının başında harcayanlar, sizler ne zaman akıllanacaksınız? Namlular evinize ve torunlarınıza doğrulunca mı aklınız başınıza gelecek!
Eğitim dünyamızın hali ise ortada. Kendini milleti için harap etmeye çalışan eğitimcilerimizi tenzih ediyorum. Onların başımızın üzerinde yeri var. Onlar bizim baş tacımız. Ama okula şortla giden, sakalı ensesinden fışkırmış, kışkırtıcı, yolda yürürken altı üstü bir başka oynayan, ek ders verilmediği zaman parmağını kımıldatmayan, mesai saatleri haricinde devletin her hangi bir kurumuna gidip, “ ben kurs vermek istiyorum. Bana sınıf verin.” Demeyen sözde eğitimcilerimiz. Sizler ne zaman akıllanacak, ne zaman devletiniz ve milletiniz için haftada birkaç saat kendinizden feda edeceksiniz? Eğitimin bel kemiği olan meslek liseleri ne zaman eğitim sistemine dâhil olduklarını hatırlayacaklar? Makamı işgal etmeyi bir halt zannedip, okulunun girişindeki bayrağın renginden haberi olmayan bedbahtlar, türlü taklalarla ele geçirdikleri makamlarının altında ezilen kişiliksizler daha ne zamana kadar uykuda kalacaksınız?
Şu anda elimizdeki gücün farkına varsak ve hiç kimseye aldırış etmeden hiç durmadan milletimiz için çalışsak yapılamayacak, olmayacak hiçbir işimiz yok. Çözülemeyecek hiçbir meselemiz yok. Allah için çarpışan bu millete Allah yardım eder. Ruhsuz insanlar milletimizin içinde her zaman olabilir ama bugün ruhsuzluğun anlamı yok. Gün çalışma ve çalıştırma günü. Ona buna güvenerek, ondan bundan yardım isteyerek değil, çalışarak zor günleri atlatacağız.
Unutmayalım, ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yok.’
Sizde Türk olun, Türk kalın…
Fatih KAPLAN

YAZARLAR - 20:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]