16° Açık

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN

YAZARLAR - Ocak 29, 2020 20:11 A A

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN
Tüm dünya üzerimize gelirken onlarla nasıl mücadele etmeliyiz? Kiminle yürüyecek, kimlerle beraber olacak kim bize yardımcı olacaktır? Tarih sahnesine çıktığı günden beri imkânsızı başaran yüce milletimizin içinden çıkardığı-çıkaracağı evlatlarına kim nasıl yardım edecek.
Bugün, ortada olan bir gerçek var. Herkes tarafından bilinen ve dillendirilen bir gerçek; “ Tüm dünya bizi yemek ve yenmek için fırsat kolluyor!” Bu doğrudur. Bunu inkâr edecek veya hafife alacak bir kişi bile yoktur. Peki, bu işin birde diğer tarafı yok mudur? Yani bizim karşımızdakilere karşı biz ne yapıyoruz?
Onlar bize parasıyla, sanayisiyle, medyasıyla, sanatıyla, eğitimiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla müdahale ederken bizler ne yapıyoruz?
Para peşinde koşanlarımıza bakalım, bize karşı silahlar çıkarılmış ve bizi ezmek için harekete geçmişken bir kısım zevat parasını çoğaltmak için elinden geleni yapmıyor mu?
Sanayicilerimiz, onların araçlarını kopyalayıp, sadece lisans alıp bizlere satmıyor mu? İhracatta kırdığımız rekorlara karşı ithalatta hangi boyutta rezillikler yaşadığımız ortada değil midir? En bariz örneği ilçemizde yıllardır üretim yapan fabrikatörlerimiz en son ne zaman bir araya geldiler de ilçemize bir yenilik veya istihdam ortamı yarattılar? Ortaya koyacakları yeni üretim mekanizması ülke ekonomisine ne katkı sağladı? Maalesef bizler ne böyle bir durum gördük ne de teşebbüsü işittik.
Onlar bize medyasıyla hücum ederken bizim olmayan, ‘bizim medyamız’ yıllardır bizlere hakaret etmekten kendini alamadı. Artık bugün bu işin değişme zamanı gelmedi mi? Oturduğu yerden ahkam kesenler, önüne gelene akıl verenler neden ortaya çıkıp ta bir yazı bir çizik atmazlar. Ömrünü bu devlete verip emekli olanlar, devletleri onlara ömürlerinin son anına kadar bakma sözü vermişken, mücadelenin ölüm anı gelene kadar devam ettiğini bildikleri halde kendilerini kumar masasının başında harcayanlar, sizler ne zaman akıllanacaksınız? Namlular evinize ve torunlarınıza doğrulunca mı aklınız başınıza gelecek!
Eğitim dünyamızın hali ise ortada. Kendini milleti için harap etmeye çalışan eğitimcilerimizi tenzih ediyorum. Onların başımızın üzerinde yeri var. Onlar bizim baş tacımız. Ama okula şortla giden, sakalı ensesinden fışkırmış, kışkırtıcı, yolda yürürken altı üstü bir başka oynayan, ek ders verilmediği zaman parmağını kımıldatmayan, mesai saatleri haricinde devletin her hangi bir kurumuna gidip, “ ben kurs vermek istiyorum. Bana sınıf verin.” Demeyen sözde eğitimcilerimiz. Sizler ne zaman akıllanacak, ne zaman devletiniz ve milletiniz için haftada birkaç saat kendinizden feda edeceksiniz? Eğitimin bel kemiği olan meslek liseleri ne zaman eğitim sistemine dâhil olduklarını hatırlayacaklar? Makamı işgal etmeyi bir halt zannedip, okulunun girişindeki bayrağın renginden haberi olmayan bedbahtlar, türlü taklalarla ele geçirdikleri makamlarının altında ezilen kişiliksizler daha ne zamana kadar uykuda kalacaksınız?
Şu anda elimizdeki gücün farkına varsak ve hiç kimseye aldırış etmeden hiç durmadan milletimiz için çalışsak yapılamayacak, olmayacak hiçbir işimiz yok. Çözülemeyecek hiçbir meselemiz yok. Allah için çarpışan bu millete Allah yardım eder. Ruhsuz insanlar milletimizin içinde her zaman olabilir ama bugün ruhsuzluğun anlamı yok. Gün çalışma ve çalıştırma günü. Ona buna güvenerek, ondan bundan yardım isteyerek değil, çalışarak zor günleri atlatacağız.
Unutmayalım, ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yok.’
Sizde Türk olun, Türk kalın…
Fatih KAPLAN

YAZARLAR - 20:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]