11° Açık

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği Basın Açıklaması

TOKAT - Ocak 25, 2021 23:23 A A

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği

On Beşlilerin Torunu Sloganı ile çıktığımız bu yol da, amacımız insan odaklı gönül esaslı insanları tanımak, tanıtmak ve yan yana gelmektir.

Nasıl. On Beşliler topraklarımız için seferberlik devrinde birlik olduysa, bizlerde zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Esnaflarımızın zorluklarını bilerek izleyerek yanında olmak ve güçlerimizi birleştirmek için inandığımız bir yola çıktık.

Büyük alışveriş merkezlerinin, büyük marketlerin, küçük esnafın, mahalle bakkallarınının belini büktüğü, esnafımızın birbirini tanımadığı bu zor  süreçte, yalnız kalan hemşerilerimizin yanında olmak ve esnafımızı sesi olup, gereken mercilerle esnaflarımızın sorunlarına çözüm bulmak için Tokat sevdalısı gönüllü arkadaşımızla, Sancaktepe Tokatlı Esnaflar birliğini kurduk.

Sen, ben demeden, ( Ötekileştirmeden ) Tokatlı hemşerilerimizle, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve  kültürel zorlukları yan yana çözümler bularak, yürümek istiyoruz.

Nüfus bakımından Sancaktepe’de ilk sıra da olan, Tokatlıların kendi esnaflarını tanımadıklarını hatta esnafın esnafı tanımadığını farkettik.

Bu anlamda birileri bir şeyler yapmalıydı, esnaf ile halk arasında Gönül Köprüsü kurmalıydı, bizlerde Sancaktepe Tokatlı esnaf birliği olarak, bu misyonu üstlendik.

Umarım herkes  için hayırlısı olur.

İlk olarak mahalle mahalle esnaflarımızı ziyaret ederek, kim nerede ne iş yapmakta, bunu tespit etmek ve bunun bir kitapçık halinde Sancaktepe’de bulunan Tokatlı hemşehrilerimize ulaştırmak istiyoruz.

Pandemi koşullarını düşünerek, gereken önlemler kapsamı içinde  fırsat buldukça, esnaflarımızı bir araya getirip, onlarında fikirlerinden yararlanmak, fikir alış verişinde, bulunarak çözüm üretmek istiyoruz.

Yarınlara daha  umutla bakan bir esnaf birlikteliğine vesile olmak yan yana gelerek gücümüzü birleştirmek istiyoruz.

Hiçbir maddi beklenti içinde olmadan, tamamen gönüllü, böyle bir birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu düşünerek,

çıktığımız bu meşakkatli yolda tüm Tokatlı hemşerilerimizin bizlerinde yanında olmasını diliyoruz.

Bizlere destek veren başta yönetim kuruluna ve esnaflarımıza sesimizi duyuran herkese çok teşekkür ediyoruz.

Herşey Birlikte Güzel olacak.

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği yönetimi

YÖNETİM KURULU

Başkan. Murat İNCE

Başkan Yrd. Ahmet BAYLAN

Başkan Yrd. Salih KARLI

Başkan Yrd. Korkmaz ŞENCER

Yönetim kurulu. Ebru KANTEKİN

Yönetim kurulu. Arslan ÇETİN

Yönetim kurulu . Zöhre Aksakal

Yönetim kurulu. Barış BEKTAŞ

Yönetim kurulu. Sezgin BAYAR

Sosyal ağlar sorumlusu. Mert KARABOYA

TOKAT - 23:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]