20° Az bulutlu

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği Basın Açıklaması

TOKAT - Ocak 25, 2021 23:23 A A

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği

On Beşlilerin Torunu Sloganı ile çıktığımız bu yol da, amacımız insan odaklı gönül esaslı insanları tanımak, tanıtmak ve yan yana gelmektir.

Nasıl. On Beşliler topraklarımız için seferberlik devrinde birlik olduysa, bizlerde zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Esnaflarımızın zorluklarını bilerek izleyerek yanında olmak ve güçlerimizi birleştirmek için inandığımız bir yola çıktık.

Büyük alışveriş merkezlerinin, büyük marketlerin, küçük esnafın, mahalle bakkallarınının belini büktüğü, esnafımızın birbirini tanımadığı bu zor  süreçte, yalnız kalan hemşerilerimizin yanında olmak ve esnafımızı sesi olup, gereken mercilerle esnaflarımızın sorunlarına çözüm bulmak için Tokat sevdalısı gönüllü arkadaşımızla, Sancaktepe Tokatlı Esnaflar birliğini kurduk.

Sen, ben demeden, ( Ötekileştirmeden ) Tokatlı hemşerilerimizle, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve  kültürel zorlukları yan yana çözümler bularak, yürümek istiyoruz.

Nüfus bakımından Sancaktepe’de ilk sıra da olan, Tokatlıların kendi esnaflarını tanımadıklarını hatta esnafın esnafı tanımadığını farkettik.

Bu anlamda birileri bir şeyler yapmalıydı, esnaf ile halk arasında Gönül Köprüsü kurmalıydı, bizlerde Sancaktepe Tokatlı esnaf birliği olarak, bu misyonu üstlendik.

Umarım herkes  için hayırlısı olur.

İlk olarak mahalle mahalle esnaflarımızı ziyaret ederek, kim nerede ne iş yapmakta, bunu tespit etmek ve bunun bir kitapçık halinde Sancaktepe’de bulunan Tokatlı hemşehrilerimize ulaştırmak istiyoruz.

Pandemi koşullarını düşünerek, gereken önlemler kapsamı içinde  fırsat buldukça, esnaflarımızı bir araya getirip, onlarında fikirlerinden yararlanmak, fikir alış verişinde, bulunarak çözüm üretmek istiyoruz.

Yarınlara daha  umutla bakan bir esnaf birlikteliğine vesile olmak yan yana gelerek gücümüzü birleştirmek istiyoruz.

Hiçbir maddi beklenti içinde olmadan, tamamen gönüllü, böyle bir birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu düşünerek,

çıktığımız bu meşakkatli yolda tüm Tokatlı hemşerilerimizin bizlerinde yanında olmasını diliyoruz.

Bizlere destek veren başta yönetim kuruluna ve esnaflarımıza sesimizi duyuran herkese çok teşekkür ediyoruz.

Herşey Birlikte Güzel olacak.

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği yönetimi

YÖNETİM KURULU

Başkan. Murat İNCE

Başkan Yrd. Ahmet BAYLAN

Başkan Yrd. Salih KARLI

Başkan Yrd. Korkmaz ŞENCER

Yönetim kurulu. Ebru KANTEKİN

Yönetim kurulu. Arslan ÇETİN

Yönetim kurulu . Zöhre Aksakal

Yönetim kurulu. Barış BEKTAŞ

Yönetim kurulu. Sezgin BAYAR

Sosyal ağlar sorumlusu. Mert KARABOYA

TOKAT - 23:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]