Açık

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği Basın Açıklaması

TOKAT - Ocak 25, 2021 23:23 A A

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği

On Beşlilerin Torunu Sloganı ile çıktığımız bu yol da, amacımız insan odaklı gönül esaslı insanları tanımak, tanıtmak ve yan yana gelmektir.

Nasıl. On Beşliler topraklarımız için seferberlik devrinde birlik olduysa, bizlerde zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Esnaflarımızın zorluklarını bilerek izleyerek yanında olmak ve güçlerimizi birleştirmek için inandığımız bir yola çıktık.

Büyük alışveriş merkezlerinin, büyük marketlerin, küçük esnafın, mahalle bakkallarınının belini büktüğü, esnafımızın birbirini tanımadığı bu zor  süreçte, yalnız kalan hemşerilerimizin yanında olmak ve esnafımızı sesi olup, gereken mercilerle esnaflarımızın sorunlarına çözüm bulmak için Tokat sevdalısı gönüllü arkadaşımızla, Sancaktepe Tokatlı Esnaflar birliğini kurduk.

Sen, ben demeden, ( Ötekileştirmeden ) Tokatlı hemşerilerimizle, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve  kültürel zorlukları yan yana çözümler bularak, yürümek istiyoruz.

Nüfus bakımından Sancaktepe’de ilk sıra da olan, Tokatlıların kendi esnaflarını tanımadıklarını hatta esnafın esnafı tanımadığını farkettik.

Bu anlamda birileri bir şeyler yapmalıydı, esnaf ile halk arasında Gönül Köprüsü kurmalıydı, bizlerde Sancaktepe Tokatlı esnaf birliği olarak, bu misyonu üstlendik.

Umarım herkes  için hayırlısı olur.

İlk olarak mahalle mahalle esnaflarımızı ziyaret ederek, kim nerede ne iş yapmakta, bunu tespit etmek ve bunun bir kitapçık halinde Sancaktepe’de bulunan Tokatlı hemşehrilerimize ulaştırmak istiyoruz.

Pandemi koşullarını düşünerek, gereken önlemler kapsamı içinde  fırsat buldukça, esnaflarımızı bir araya getirip, onlarında fikirlerinden yararlanmak, fikir alış verişinde, bulunarak çözüm üretmek istiyoruz.

Yarınlara daha  umutla bakan bir esnaf birlikteliğine vesile olmak yan yana gelerek gücümüzü birleştirmek istiyoruz.

Hiçbir maddi beklenti içinde olmadan, tamamen gönüllü, böyle bir birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu düşünerek,

çıktığımız bu meşakkatli yolda tüm Tokatlı hemşerilerimizin bizlerinde yanında olmasını diliyoruz.

Bizlere destek veren başta yönetim kuruluna ve esnaflarımıza sesimizi duyuran herkese çok teşekkür ediyoruz.

Herşey Birlikte Güzel olacak.

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği yönetimi

YÖNETİM KURULU

Başkan. Murat İNCE

Başkan Yrd. Ahmet BAYLAN

Başkan Yrd. Salih KARLI

Başkan Yrd. Korkmaz ŞENCER

Yönetim kurulu. Ebru KANTEKİN

Yönetim kurulu. Arslan ÇETİN

Yönetim kurulu . Zöhre Aksakal

Yönetim kurulu. Barış BEKTAŞ

Yönetim kurulu. Sezgin BAYAR

Sosyal ağlar sorumlusu. Mert KARABOYA

TOKAT - 23:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]