Kapalı

Seçimleri Kaybettik, Fakat Umutsuz Değiliz!

Politika - Ağustos 11, 2023 00:11 A A

Meral Akşener: Seçimleri Kaybettik, Fakat Umutsuz Değiliz!

İYİ Parti‘nin Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta’da düzenlenen 45. Uluborlu Kiraz Festivali‘nde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine değinen Akşener, “Şu an itibarıyla 8 ay sonra yerel seçimlere gidiyoruz ve ne yazık ki muhalefet bu geçmiş hesaplaşmasıyla baş başa bırakılmış durumda.

Bugüne kadar seçim sonuçlarıyla ilgili hiç konuşmadım ve ilk defa burada sizinle konuşuyorum. Sonuç olarak; kabul etmek gerekir ki, kaybettik ve bunun üzerine çok fazla düşünülecek bir tarafı yok, gerçekten kaybettik.” şeklinde konuştu.

Meral Akşener Seçimleri Kaybettik, Fakat Umutsuz Değiliz!

Akşener, Kiraz Festivali’nde yaptığı konuşmada ayrıca şunları dile getirdi:

“Bugün burada, maalesef kiraz fiyatlarındaki dalgalanmadan kaynaklanan sıkıntılar yaşayan üreticilerimizle bir aradayız. Kiraz fiyatlarının bir günde 75 liradan açılması ve ertesi gün 35 liraya düşürülmesi, ardından da ‘canım bilirsiniz’ denilerek üreticilerin perişan edilmesine tanık oluyoruz.

Ben bir çiftçi kızıyım. Babam tütün üretir, ben de nasıl ekildiğini bilirim. Kirazın nasıl toplandığını ve vişne bahçelerinde büyüdüğümü de biliyorum. Anlatmak istediğim, tarımla uğraşan insanlar olarak her aşamada ailece çalıştığımız, gayret gösterdiğimiz ve helal kazanç elde ettiğimiz bir sektör olduğudur.”

”Milletin Tercihlerine Saygı Göstermek Zorundayız”

Kirazın yaşanan sıkıntıları Türkiye’nin diğer ürünlerinde de gördüğünü ifade eden Akşener, “Bugün kirazda yaşadıklarımız, fındıkta, diğer tüm ürünlerde de yaşanıyor. Yarın belki buğdayda, şeker pancarında da aynı sıkıntıları göreceğiz.

Temel bir sorun var; yeni bir seçim süreci yaşadık. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olarak seçime katıldık. Bir siyasetçi, milletin tercihlerinden şikayet edip onları sorgulamaya başlarsa, derhal emekli olup evine gitmelidir.

Elbette bir seçmen olarak, istediği gibi seçmenlere istediğini söyleyebilir, ama bu ülkeyi yönetmek için yola çıkanlar, milletin derdini, taleplerini ve ihtiyaçlarını anlamak ve onların tercihlerine saygı göstermek zorundadır.” şeklinde konuştu.

Meral Akşener Seçimleri Kaybettik, Fakat Umutsuz Değiliz!

”Esnaf, Ülkenin Ekonomik Dengesidir”

Seçim kampanyası süresince esnafları gezdiğine vurgu yapan Akşener, “Son üç yıldır, dükkan dükkan gezip esnafla buluştum. Çünkü esnaf, ülkenin ekonomik dengesidir. Bu dükkanlarda üreticiyle, tüketiciyle, öğrenciyle, gençlerle, kadınlarla ve erkeklerle bir araya gelirsiniz.

Orada Türkiye’nin gerçek resmini görürsünüz. Neden bu dükkanlara gittim? Türkiye çok kutuplaşmıştı ve ben bu kutuplaşmayı ortadan kaldırmak istedim. Parmağını sallayarak konuşan, tahterevalli siyaseti yapan bir sistem vardı ve bunun sonucunda toplum bölünmüştü.” ifadelerini kullandı.

”Biz Kaybettik”

Seçim sonuçları hakkında konuşan Akşener, “Seçimi kaybettik, Sayın Erdoğan ve ekibi kazandı. Şu an itibarıyla önümüzdeki süreçte hatalarımızı düzeltmek ve geleceği yeniden planlamak zorundayız. Bugün Türkiye’de muhalefet, sadece eleştiren bir konuma düşürüldü.

Özeleştiri vermeye devam etmek zorunda bırakıldı. 8 ay sonra ise yerel seçimlere gidiyoruz ve muhalefet bu geçmiş hesaplaşmasıyla yüz yüze bırakıldı. Bugüne kadar seçim sonuçları üzerine konuşmadım.

İlk kez burada konuşuyorum ve net olarak belirtmek gerekirse, kaybettik ve başka bir bahane aramak abesle iştigal olur. Biz kaybettik ve bunu kabul etmeliyiz. Seçmenlerimiz, milletimiz öyle karar verdi ve onların tercihine saygı göstermeliyiz. Peki, bize düşen nedir? Bizim görevimiz nedir? Bu sesi daha iyi dinlemek.” diye konuştu.

Meral Akşener Seçimleri Kaybettik, Fakat Umutsuz Değiliz!

”Kimse İle Kavga Etmeeceğiz, Herkesle Kavga Edeceğiz”

Son olarak, Meral Akşener İYİ Parti’nin gelecekte izleyeceği yolu anlattı;

“İYİ Parti olarak, bundan sonraki yolculuğumuzu şöyle belirtiyorum. Bizim kendi medyamız yok, trollerimiz yok ve gazetecilerimiz de yok. Aynı şekilde üst düzeyde parmak sallayan, büyük, elit insanlarımız da yok.

Bu durum bize fayda sağlar çünkü İYİ Parti olarak, yerel seçimlere giderken ve sonrasında genel seçimlere kadar gidecek olan tekrar milletimizin bağrına bu sefer kapı zillerini çalarak, köylerine giderek, onları dinleyerek çiftçinin derdinin nasıl çözüleceğine çalışarak iktidara da bunu bildirerek, her zaman inandığımız ‘seçmen velinimettir’ ahlakını ve edebine sahip olarak yol yürümektir.

Seçmenimiz İYİ Parti’ye dedi ki, 2018’de seni muhalif yaptım şimdi de muhalif yapıyorum. Gözüm üzerinizde. Muhalefet nedir? Bizim inancımıza göre; muhalefet halkın temsilcisidir. Onun avukatıdır… Şimdi, iktidarın bundan sonra yaptığı ettiği nasıl takip edilir, nasıl sizin lehinize gündeme getirilecek. Biz kimse ile kavga etmeyeceğiz ama sizin için herkesle kavga edeceğiz.”

Politika - 00:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]