16° Kapalı

Tokat Çocukların Eğitimi İçin Seferber Oluyor

TOKAT - Ekim 5, 2020 21:44 A A
Tokat Valiliği koordinesinde Tokat’ta bilgisayar, tablet ve kırtasiye malzemesi ihtiyacı olan çocukların ihtiyacını gidermek için İl özel idaresi, İlçe Kaymakamlıkları ve Belediye Başkanlıklarının da dahil olduğu bir kampanya başlatıldığı bildirildi. Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada:
“Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkez ve ilçelerde görev yapan basın mensuplarıyla video konferans yöntemiyle Valilik Toplantı Salonunda bir araya geldi.
Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarının uzaktan eğitimine yönelik olarak internetiyle birlikte 6 Bin Tablet/Bilgisayar ve 6 Bin Kırtasiye Seti Kampanyası başlatıldığını söyledi.
Valiliğimiz koordinesinde Tokat Belediyesi, İl Özel İdaresi, İlçe Kaymakamlıkları ve Belediye Başkanlıklarının katkıları ile 6 Bin Tablet/Bilgisayar ve 6 Kırtasiye Seti kampanyasının alım sürecinin başladığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, bu sayının Tokat Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın TR49 0001 5001 5800 7310 1198 50 no.lu hesabına hayırsever vatandaşların sağlayacağı katkılar ile 10 bine çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.
İhtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarının sahipsiz olmadığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Onların uzaktan eğitimine destek vermek istiyoruz. Çocuklarımızın, ihtiyaç sahibi ailelerimizin derdiyle dertleniyoruz. Okullar açılıncaya kadar çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması lazım.İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın çocuklarının yanındayız.Tabletleri en kısa zamanda temin edeceğiz.” dedi.
COVİD-19’la Mücadelemiz Başarıyla Devam Ediyor
Tokat’taKoronavirüsle mücadelenin başarıyla devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,“Bu mücadeleyi yürüten tüm sağlık ekiplerimize teşekkür ediyoruz. Sahayı sahipsiz bırakmıyoruz. Bütün devlet gücüyle bu işin denetiminde, rehberlik hizmetinde yanındayız. Tokat olarak da iyi gidiyoruz. Mücadeleyi çok önemsememiz lazım. Bir kişinin canı da bin kişinin canı da bizim için önemli. Toplumda birlikte yaşıyoruz, toplumsal sorumluluk gereği dikkatli olmalıyız. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmemiz lazım. El birliğiyle okulları açmamız lazım. Toplumsal sorumluluk gereği millet ve memleket adına daha da dikkat etmemiz lazım.” diye konuştu.
Mecburi Karantina Uyguluyoruz
Evde izolasyonda ve takipte olan hastaların evlerinden uzaklaşması durumunda mecburi izolasyon uygulamasının devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokatlı vatandaşların kurallara uyduğunu, ancak uymayanların KYK yurtlarında mecburi karantinaya alınacağını söyledi.
Tokat’ta eğitim, kültür, sanat, sağlık, tarım, spor, iletişim, ulaşım, enerji adına çok güzel projelerin yürütüldüğünün altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.” denildi.
TOKAT - 21:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]