14° Kapalı

Ayten Turan Yazdı: Tokat Federasyonları Seçime Doğru Giderken

YAZARLAR - Kasım 11, 2020 21:58 A A

TOKAT FEDERASYONLARI SEÇİME DOĞRU GİDERKEN

Yaşadığımız zor günleri ne kadar atlatamasak da, hayatın akışına ayak uydurmak zorundayız.

Hepimizin dileği bu zor günlerin bir an önce bitirip, sağlıklı günlere kavuşmamız dır.

Diğer taraftan da sosyal bir varlık olan insanoğlu üzerine düşen görevleri yerine getirmeli tabi ki, bu tamamen sağlık kurallarına uyarak yapılmalı.

Neticede sağlık her şeyin başında geliyor.

Tokat federasyonları ve dernekleri bu zor süreçte büyük bir sınavdan geçtiğini düşünüyorum, sevindirici olanda Tokat STK ları bu süreci insanlık için çok iyi yönetti, bu vesileyle hepsini yürekten kutluyorum.

Bu zor günler bizlere şunu gösterdi, hepimizin birbirine ihtiyacı var, zor günlerde birbirimize el uzatmasaydık, yaşam nasıl bir hal alırdı düşünmek bile istemiyorum.

Türkiye maalesef ki böyle durumlara hazırlıklı değildi, zaten ekonomik bir çıkmazın içindeyken birde salgın hastalık Türk Halkını çok büyük sıkıntılara soktu ama şu bir gerçekti, insan denen varlık birbirine ihtiyacı olduğunu ve birçok hırsın çekişmenin gereksiz olduğunu  bu zor günlerde daha iyi anladı.

Konumuza gelirsek demem odur ki, bu zor sürecin ve ertelemelerin olduğu şu günlerde Tokat’ın bazı federasyonları seçime start verdi ve hazırlıklarına başladı.

İnsanoğlunun demokratik hakkı olan seçme ve seçilme hakları her yerde olduğu gibi Tokat federasyonlarında misyonu olmaya devam etti ediyor.

Eğer yeni bir genelgeyle tekrar ertelenmezse. Aralık ayında seçim startı verilecek umuyorum, Tokat için hayırlısı neyse o olur.

Federasyon seçimlerinde, birçok aday ön plana çıktı, her federasyon da benim bildiğim dörder aday var bu adayların hepsi birbirinden değerli hemşerilerimiz, öncelikle iyi olan kazansın demek istiyorum ama eminim hepsi birbirinden iyidir düşüncesindeyim burada belirtmek istiyorum.

Bugün yazımda değerli adaylarımız şöyle ben şunu destekliyorum bunu seçin daha iyi olur gibi bir yaklaşımda olmak istemiyorum, başta da dediğim gibi hepsi birbirinden değerli.

Zaten Tokat Federasyonların içinde olan delegeler, kim nerede nasıl ne yaptı, çok iyi biliyor ve ben eminim ki, delegelerimiz adaletle kararlarını vereceklerdir.

Hiç bir delege bu benim hısımım, bu akrabam buna oy vermesem ayıp olur düşüncesiyle değil, adaletin terazisinde düşüncelerini tartarak kararlarını vereceklerdir.

Benim düşüncem hiç kimseyi ötelemeden, kırmadan bu süreci atlatıp hak edilen bir adaletle bu seçimleri bitirmek olmalıdır.

Kazanan kim olursa olsun, kişilerin federasyon çatısını nasıl güçlendirebiliriz düşüncesiyle çalışacağına eminim.

Geçmişte de gördük hiçbir makam kalıcı değil, eğer iyi şeyler yapılırsa insanların ismi kalıyor, yoksa kimse geçmişte kim o makamdaydı diye düşünmüyor.

Yapılan iyi hizmetin adı geçiyor, bunun içindir ki, öncelik Federasyonların ana çatısıdır, o çatının sağlamlığı ve gücüdür, bunun içinde hep beraber bu çatıları güçlendirecek bir yol çizip bu yolda liderlik vasfını taşıyabilecek insanları seçip doğru neyse onun için çalışmaktır.

Yapılacak çok iş var geçmişi izlemeyip geleceğe yol vermek inanın zor değil.

Hiç bir çalışmayı küçümsemeden gelecekte dahi iyi hizmetler yapılabilir.

Bugüne kadar gelen tüm başkanlar bir hizmetin peşindeydi. İyi veya kötü bunu Tokat Halkı gözlemleyebilir ve gereken cevabı sandıkta verir düşüncesindeyim.

Maalesef ki ileri geri konuşmalar insanların birbirini kötülemesi ve yapılan hizmetleri görmeyip olayları şahsileştirmek sadece kurumlara zarar verir ve bu güne kadar verdi onun için kendimizi toplayıp gerekeni yapmamız için çalışmalara başlanmalı.

Mesela…

Tokat Halkı federasyonlardan ne bekliyor?

Tokat dernekleri federasyon çatısının içinde gereken bilgi aktarımına sahip mi?

Federasyonlar Kadın ve gençler cephesinde nasıl yorumlanıyor?

Federasyonlar eğitim ve geliştirme konusunda  hangi noktada?

Federasyonların gündemde olan sağlıkta önergeleri neler?

Federasyonların sanata ve sanatçıya yaklaşımları ne olacak?

Sanatçıların federasyonlardan beklentileri ne?

Federasyonların siyasete yaklaşımları ve siyasilerin federasyonlara bakış açıları ne?

Federasyonların tek siyasi düşüncede toplanmasını Tokat Halkı nasıl yorumluyor?

Federasyonlar birilerinin siyasi hayallerine geçit gibi görünmesi ne kadar doğru?

Bu sorular gibi bir çok sorunun cevaplanması ve ortak paydada görüş birliğine varılmasıyla federasyonlarda ki, başarı kaçınılmaz olacaktır.

Şimdiden Tokat Halkına hayırlısı olması dileğiyle adaletli adil bir seçim diliyorum.

Adaletle kalın.

Ayten Turan 11/11/2020

YAZARLAR - 21:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]