11° Açık

Ayten Turan Yazdı: Tokat Federasyonları Seçime Doğru Giderken

YAZARLAR - Kasım 11, 2020 21:58 A A

TOKAT FEDERASYONLARI SEÇİME DOĞRU GİDERKEN

Yaşadığımız zor günleri ne kadar atlatamasak da, hayatın akışına ayak uydurmak zorundayız.

Hepimizin dileği bu zor günlerin bir an önce bitirip, sağlıklı günlere kavuşmamız dır.

Diğer taraftan da sosyal bir varlık olan insanoğlu üzerine düşen görevleri yerine getirmeli tabi ki, bu tamamen sağlık kurallarına uyarak yapılmalı.

Neticede sağlık her şeyin başında geliyor.

Tokat federasyonları ve dernekleri bu zor süreçte büyük bir sınavdan geçtiğini düşünüyorum, sevindirici olanda Tokat STK ları bu süreci insanlık için çok iyi yönetti, bu vesileyle hepsini yürekten kutluyorum.

Bu zor günler bizlere şunu gösterdi, hepimizin birbirine ihtiyacı var, zor günlerde birbirimize el uzatmasaydık, yaşam nasıl bir hal alırdı düşünmek bile istemiyorum.

Türkiye maalesef ki böyle durumlara hazırlıklı değildi, zaten ekonomik bir çıkmazın içindeyken birde salgın hastalık Türk Halkını çok büyük sıkıntılara soktu ama şu bir gerçekti, insan denen varlık birbirine ihtiyacı olduğunu ve birçok hırsın çekişmenin gereksiz olduğunu  bu zor günlerde daha iyi anladı.

Konumuza gelirsek demem odur ki, bu zor sürecin ve ertelemelerin olduğu şu günlerde Tokat’ın bazı federasyonları seçime start verdi ve hazırlıklarına başladı.

İnsanoğlunun demokratik hakkı olan seçme ve seçilme hakları her yerde olduğu gibi Tokat federasyonlarında misyonu olmaya devam etti ediyor.

Eğer yeni bir genelgeyle tekrar ertelenmezse. Aralık ayında seçim startı verilecek umuyorum, Tokat için hayırlısı neyse o olur.

Federasyon seçimlerinde, birçok aday ön plana çıktı, her federasyon da benim bildiğim dörder aday var bu adayların hepsi birbirinden değerli hemşerilerimiz, öncelikle iyi olan kazansın demek istiyorum ama eminim hepsi birbirinden iyidir düşüncesindeyim burada belirtmek istiyorum.

Bugün yazımda değerli adaylarımız şöyle ben şunu destekliyorum bunu seçin daha iyi olur gibi bir yaklaşımda olmak istemiyorum, başta da dediğim gibi hepsi birbirinden değerli.

Zaten Tokat Federasyonların içinde olan delegeler, kim nerede nasıl ne yaptı, çok iyi biliyor ve ben eminim ki, delegelerimiz adaletle kararlarını vereceklerdir.

Hiç bir delege bu benim hısımım, bu akrabam buna oy vermesem ayıp olur düşüncesiyle değil, adaletin terazisinde düşüncelerini tartarak kararlarını vereceklerdir.

Benim düşüncem hiç kimseyi ötelemeden, kırmadan bu süreci atlatıp hak edilen bir adaletle bu seçimleri bitirmek olmalıdır.

Kazanan kim olursa olsun, kişilerin federasyon çatısını nasıl güçlendirebiliriz düşüncesiyle çalışacağına eminim.

Geçmişte de gördük hiçbir makam kalıcı değil, eğer iyi şeyler yapılırsa insanların ismi kalıyor, yoksa kimse geçmişte kim o makamdaydı diye düşünmüyor.

Yapılan iyi hizmetin adı geçiyor, bunun içindir ki, öncelik Federasyonların ana çatısıdır, o çatının sağlamlığı ve gücüdür, bunun içinde hep beraber bu çatıları güçlendirecek bir yol çizip bu yolda liderlik vasfını taşıyabilecek insanları seçip doğru neyse onun için çalışmaktır.

Yapılacak çok iş var geçmişi izlemeyip geleceğe yol vermek inanın zor değil.

Hiç bir çalışmayı küçümsemeden gelecekte dahi iyi hizmetler yapılabilir.

Bugüne kadar gelen tüm başkanlar bir hizmetin peşindeydi. İyi veya kötü bunu Tokat Halkı gözlemleyebilir ve gereken cevabı sandıkta verir düşüncesindeyim.

Maalesef ki ileri geri konuşmalar insanların birbirini kötülemesi ve yapılan hizmetleri görmeyip olayları şahsileştirmek sadece kurumlara zarar verir ve bu güne kadar verdi onun için kendimizi toplayıp gerekeni yapmamız için çalışmalara başlanmalı.

Mesela…

Tokat Halkı federasyonlardan ne bekliyor?

Tokat dernekleri federasyon çatısının içinde gereken bilgi aktarımına sahip mi?

Federasyonlar Kadın ve gençler cephesinde nasıl yorumlanıyor?

Federasyonlar eğitim ve geliştirme konusunda  hangi noktada?

Federasyonların gündemde olan sağlıkta önergeleri neler?

Federasyonların sanata ve sanatçıya yaklaşımları ne olacak?

Sanatçıların federasyonlardan beklentileri ne?

Federasyonların siyasete yaklaşımları ve siyasilerin federasyonlara bakış açıları ne?

Federasyonların tek siyasi düşüncede toplanmasını Tokat Halkı nasıl yorumluyor?

Federasyonlar birilerinin siyasi hayallerine geçit gibi görünmesi ne kadar doğru?

Bu sorular gibi bir çok sorunun cevaplanması ve ortak paydada görüş birliğine varılmasıyla federasyonlarda ki, başarı kaçınılmaz olacaktır.

Şimdiden Tokat Halkına hayırlısı olması dileğiyle adaletli adil bir seçim diliyorum.

Adaletle kalın.

Ayten Turan 11/11/2020

YAZARLAR - 21:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]