18° Az bulutlu

Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

TOKAT - Mart 2, 2021 18:32 A A

Tokat Valiliği’nden yapılan açıklamada:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Türkiye’de ilk olarak Tokat’ta kurulan Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ilk Meclis Toplantısını yaptı.

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda divan teşekkül edilmesinin ardından Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği başkanlık ve yönetim kurulu seçimleri yapıldı.

Sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinesinde tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi ile kurulan Birliğe Başkan seçilen Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada kurulan birlik ile Tokat’ta yabani hayvanlar da dahil olmak üzere sahipsiz sokak hayvanlarının koruma altında olacağının altını çizdi.

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği projesinin Türkiye’de ilk ve örnek olduğuna işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu birliğin kurulması çok önemli. Çünkü memleketi, milleti sevmek sadece insanı sevmekle olmaz; kurduyla, kuşuyla, doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle, hayvanlarıyla sevmek gerekir.  Bundan sonra Tokat’ta sahipsiz hayvanlar konusunda bir problem olmayacak.” diye konuştu.

Birliğe Yabani Hayvanlar da Dahil

Vali Dr. Ozan Balcı, birlik konularına yabani hayvanlarla ilgili durumların da dahil olacağını vurgulayarak, “Kanadı kırık bir leylek, güvercin kalmayacak. Bu medeniyetin gereği zaten, artık yaşadığımız yüz yılda hayvanlara sahip çıkmamız lazım. Bunlar bizim arkadaşlarımız bir anlamda, habitatın önemli bir parçası. Kurulan birlik sayesinde kanadı kırık bir güvercin, kuş, ayağı kırık bir kedi, köpek kalmayacak; insan vicdanını rahatsız eden hiçbir durum gelişmeyecek.” dedi.

Yapılan işin hayırlı bir iş olduğunu da belirten Vali Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçenlere ve projeyi destekleyenlere teşekkür etti.

200 Dönüm Alana Kurulacak

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ve barınağının yaklaşık 200 dönüm alana kurulacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı “OSB’de yer bulduk. Hayvan Barınağının projesini çizdiriyoruz, Türkiye’ye örnek bir proje olacak. Hayvanların ameliyatı, bakımı her şeyi orada yapılacak.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan İmzaladı

Projenin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de alanında imzaladığı ilk proje olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  “Birilğimiz Tokat’ımıza, memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Remzi Oğuz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile Belediye Başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri  katıldı.” denildi.

TOKAT - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]