Kapalı

Tokatta 9 Köyün Kadınları Tek Yürek Oldu

ÖZEL HABER - Mart 9, 2022 22:57 A A

8 Mart Emekçi Kadınlar günü kapsamında gerçekleşen 9 derneğin kadınlar kolunun ortaklaşa düzenlediği Kadınlar günü anma programı, Küçükçekmece İkitelli Yalçın düğün salonunda gerçekleşti.

Katılımcı dernekler…

Reşadiye Büşürüm Köyü

Niksar Çamiçi Özalan Köyü

Niksar Gökçe Oluk Köyü

Başçiflik Erikbelen Köyü

Başçiflik Dağüstü Köyü

Reşadiye Çevrecik Köyü

Reşadiye Bereketli Kasabası

Reşadiye Saraykışla Köyü

Reşadiye Güllüce Köyü nün Kadınlar Kolunun ortaklaşa düzenlediği etkinliğe katılımın kalabalık olması dikkat çekti.

Birçok derneğin ayrı ayrı yaptıkları 8 Mart Emekçi Kadınları anma programının yoğun olduğu günlerde, bu şekilde ortak noktada buluşup Tokat kadınlarının organize olması birçok derneğe örnek oldu.

9 Köyün ortaklaşa hazırladığı 8 Mart Emekçi Kadınları anma programının kalabalık olması dikkat çekerken…

Birçok değerli sanatçınında, sahne almasıyla akıllarda hoş bir seda olarak kalacak bir program  Tokat tarihinde yerini aldı. 

Hüseyin Şahin in sunumunu yaptığı programda 

Rıza Dalga

Şükrü Cömert

Kemancı Hüseyin

Burcu Karabat

Zeynep Kaya

İsmail Kılıçarslan ve Bektaş Aslan

Halil Alkan ve Kamil Kaya Davul zurna ekibi

Mehmet Beyazıt

Ozan Elvan ve Sezer Gazi

Sahne aldılar.

Kadınların canlandırdıkları mini tiyatro oyunu günün önemini vurgulayan konuşmalarında yer aldığı etkinlikte Tokatlı hanımlar halaylarla Tokat’ın yöresel oyunlarıyla bu anlamlı günü eğlenceli ve anlamına yakışır bir şekilde geçirdiler.

9 Köyün Kadınlar kolunun düzenlediği 8 Mart Emekçi Kadınlar günü programında 9 köyün dernek başkanları verdiği emekler ve desteklerinin dışında kendi köylerinin Kadınlar koluna çicekler hediye ederek nezaket gösterisi taktire şayan bir görüntü aldı.

Sahneye etkinliğin en yaşlı kadının alınması ve TÜMTOKDER başkanı Hülya Gökçe  hanım ve TOKDEF başkanı İlhami Özel beyin çiçekler sunmaları duygu dolu dakikalar yaşattı.

9 Köyün ortaklaşa hazırladıkları Kadınlar gününe özel Programa yoğun Halkın dışında, bİrbirinden değerli SİYASETCİLER, İŞ İNSANLARI ve değerli VAKIF, STK ve KURUM başkanları, değerli basın mensupları katılım sağladı.

Örnek bir davranışla 9 Köyün kadınları birleşerek, aslında birliğin ne kadar toplumda gerekli olduğunu vurgulayarak, Tokatta birliğin öneminin ne kadar değerli olduğunun mesajını verdiler, bizlerde gazetemiz adına bu yürekli kadınları kutluyoruz.

 

Haber: Ayten Turan

Fotoğraflar : Fatih Ateş

ÖZEL HABER - 22:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]