11° Açık

Tokat’ta Sınıfta Kalan Siyaset

ANADOLUDAN - Mart 7, 2021 12:04 A A

Tokat’ta Sınıfta Kalan Siyaset

Tokat Korona Virüs tablosunda: En riskli iller arasında.

İl merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde tedbir ve denetimler en üst seviyeye çıkarıldı. Vatandaşımız elinden geldiğince tedbiri elden bırakmadı. Yeni alınan kararlara elinden geldiğince uymaya çalıştı, çalışıyor.

Her zaman söylendiği gibi, Bu İlletten Hep Birlikte Kurtulacağız.

Yani esnaf işyerini açmayacak. Köylü bazen tarlasına gitmeyecek. İşçi işyerine gidemeyecek. Memur dönüşümlü mesai yapıp, çocuklarımız okullarına gidemeyecek. Pazarcı, küçük esnaf kapalı olacak, mahalleler karantinaya alınacak, yevmiyeyle evine ekmek götüren evinde bekleyecek. Camiler cemaatsiz kalacak… liste uzar gider.

Siyasetçi ne yapacak?

Minarelerden, toplu halde bulunmak büyük vebaldir… anonsu geçerken siyasetçilerimizin yüzlerce kişiyle açılış yapması, ardı arkası kesilmeyen konuşmalar yapması, kırmıza renkten kurtulamayan ilimizde, toplu temel atma törenleri düzenlemeleri hiç te şık olmamıştır.

İlçemize gelen Devlet Büyüklerimiz keşke karantinada olan mahalle, köy ve kasabaları ziyaret etseydi. Keşke evine ekmek götüremeyen işçileri, işyerini açamayan esnafları, tarlasına gidemeyen insanların halini hatırını sorsaydı.

Bunları söylerken a partisi b partisi diye ayırmak anlamsız olur. Zira, toplu temel atma töreninde her siyasi partinin siyasetçileri vardı.

Keşke böyle bir ortamda ve zamanda bu etkinlik yapılmasaydı.

Bu törene katılan saygıdeğer siyasetçilerimizin vatan millet sevgisinden şüphemiz yok. Fakat sosyal medya hesaplarına yapılan şakşakçı (İyi niyetle yorum yapanları tenzih ederim) yorumlar kadar vatandaşımızın içten içe kırıldığını, içinin ezildiğini ve siyasetçiye olan güvenin sarsıldığını, siyasetçilerimizin de bilmesi gerekir.

Keşke Erbaa sokaklarını gezip, siftah yapamayan esnafları, kapalı olan lokantaları, yevmiyeyle ev geçindirmek zorunda olanların evini dolanıp size karşı insanımızın tepkisini görebilseydiniz.

Siz, sizi siz yapan milletin, dertlerine ortak olduğunuzu ilan edenler değil misiniz;?

Siz, çıkardığınız kanun, kural ve yönetmeliklere en çok uymak zorunda değil misiniz?

Siz, minarelerden yapılan her anonsa uymak, kulak vermek zorunda değil misiniz?

Şimdi yine sizler, ister bu eleştirimize kulak tıkar, görmezden gelir sürekli temel atma törenleri yaparsınız, isterseniz millete dayatmak zorunda olduğunuz kurallarla önce kendiniz uyup milletle beraber topyekün bu illetle mücadele edersiniz.

Milletimiz inandığı insanların peşinden ölümüne gitmesiyle ünlüdür. Bakın tarihimize.

Mete’ye inananlar Çin Seddini yaptırdılar. Atilla’ya inanlar Avrupa’ya diz çöktürdü. Kürşat’a inananlar bağımsız ve ölümsüz oldu. Osman’a inananlar dünyaya nizam verdiler. Atatürk’e inananlar bugün ki devletimizi kurdular. Sizin liderlerinize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’na inananlar sizi kendilerine vekil seçtiler.

Siz, size inananlara kendinizi inandırmak için millete söylediklerinizi ve milletten istediklerinizi yapmak zorunda değil misiniz?

Hiç kusura bakmayın, partisi ne olursa olsun Tokat Siyaseti Sınıfta Kalmıştır.

İnşallah bu illet geçer, temelini attığınız fabrikaların açılış törenine gelirsiniz.

 

Fatih Kaplan 07/03/2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANADOLUDAN - 12:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • MUSTAFA SAĞIR Mart 7, 2021 15:57

  Öncelikle Sayın FATİH KAPLAN Beye teşekkür ederim böyle güzel bir konuya değindiği için
  Erbaamiz bu zorlu süreçte elinden geleni yapiyor yapmayada devam edecek amma velakin esnafın hali çiftçinin hali vatandaşın hali ne diyen yok evine ekmek götüremeyen faturasını kirasını ödeyemeyen insanımız var bunlar perdenin arkasındakiler peki perdenin önündekiler ne yapıyor boy boy foto atiyorlar reklam yapiyorlar iki gündür atılan fotoların hiçbirinde mesafe yok 3 maymun misali değil artık herkes herşeyin farkında arkanızdan milletin gelmesini istiyorsanız aylardır yapılan anonslara önce siz uyun sonra millet uysun bunun adı zulümdür…. icimizdekileri buraya yazmayla bitmez inşallah bu illetten en kısa zamanda kurtuluruz
  Erbaamizin büyük yazarına saygı ve selamlar

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]