Kapalı

Tokat’ta Sınıfta Kalan Siyaset

ANADOLUDAN - Mart 7, 2021 12:04 A A

Tokat’ta Sınıfta Kalan Siyaset

Tokat Korona Virüs tablosunda: En riskli iller arasında.

İl merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde tedbir ve denetimler en üst seviyeye çıkarıldı. Vatandaşımız elinden geldiğince tedbiri elden bırakmadı. Yeni alınan kararlara elinden geldiğince uymaya çalıştı, çalışıyor.

Her zaman söylendiği gibi, Bu İlletten Hep Birlikte Kurtulacağız.

Yani esnaf işyerini açmayacak. Köylü bazen tarlasına gitmeyecek. İşçi işyerine gidemeyecek. Memur dönüşümlü mesai yapıp, çocuklarımız okullarına gidemeyecek. Pazarcı, küçük esnaf kapalı olacak, mahalleler karantinaya alınacak, yevmiyeyle evine ekmek götüren evinde bekleyecek. Camiler cemaatsiz kalacak… liste uzar gider.

Siyasetçi ne yapacak?

Minarelerden, toplu halde bulunmak büyük vebaldir… anonsu geçerken siyasetçilerimizin yüzlerce kişiyle açılış yapması, ardı arkası kesilmeyen konuşmalar yapması, kırmıza renkten kurtulamayan ilimizde, toplu temel atma törenleri düzenlemeleri hiç te şık olmamıştır.

İlçemize gelen Devlet Büyüklerimiz keşke karantinada olan mahalle, köy ve kasabaları ziyaret etseydi. Keşke evine ekmek götüremeyen işçileri, işyerini açamayan esnafları, tarlasına gidemeyen insanların halini hatırını sorsaydı.

Bunları söylerken a partisi b partisi diye ayırmak anlamsız olur. Zira, toplu temel atma töreninde her siyasi partinin siyasetçileri vardı.

Keşke böyle bir ortamda ve zamanda bu etkinlik yapılmasaydı.

Bu törene katılan saygıdeğer siyasetçilerimizin vatan millet sevgisinden şüphemiz yok. Fakat sosyal medya hesaplarına yapılan şakşakçı (İyi niyetle yorum yapanları tenzih ederim) yorumlar kadar vatandaşımızın içten içe kırıldığını, içinin ezildiğini ve siyasetçiye olan güvenin sarsıldığını, siyasetçilerimizin de bilmesi gerekir.

Keşke Erbaa sokaklarını gezip, siftah yapamayan esnafları, kapalı olan lokantaları, yevmiyeyle ev geçindirmek zorunda olanların evini dolanıp size karşı insanımızın tepkisini görebilseydiniz.

Siz, sizi siz yapan milletin, dertlerine ortak olduğunuzu ilan edenler değil misiniz;?

Siz, çıkardığınız kanun, kural ve yönetmeliklere en çok uymak zorunda değil misiniz?

Siz, minarelerden yapılan her anonsa uymak, kulak vermek zorunda değil misiniz?

Şimdi yine sizler, ister bu eleştirimize kulak tıkar, görmezden gelir sürekli temel atma törenleri yaparsınız, isterseniz millete dayatmak zorunda olduğunuz kurallarla önce kendiniz uyup milletle beraber topyekün bu illetle mücadele edersiniz.

Milletimiz inandığı insanların peşinden ölümüne gitmesiyle ünlüdür. Bakın tarihimize.

Mete’ye inananlar Çin Seddini yaptırdılar. Atilla’ya inanlar Avrupa’ya diz çöktürdü. Kürşat’a inananlar bağımsız ve ölümsüz oldu. Osman’a inananlar dünyaya nizam verdiler. Atatürk’e inananlar bugün ki devletimizi kurdular. Sizin liderlerinize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’na inananlar sizi kendilerine vekil seçtiler.

Siz, size inananlara kendinizi inandırmak için millete söylediklerinizi ve milletten istediklerinizi yapmak zorunda değil misiniz?

Hiç kusura bakmayın, partisi ne olursa olsun Tokat Siyaseti Sınıfta Kalmıştır.

İnşallah bu illet geçer, temelini attığınız fabrikaların açılış törenine gelirsiniz.

 

Fatih Kaplan 07/03/2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANADOLUDAN - 12:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • MUSTAFA SAĞIR Mart 7, 2021 15:57

  Öncelikle Sayın FATİH KAPLAN Beye teşekkür ederim böyle güzel bir konuya değindiği için
  Erbaamiz bu zorlu süreçte elinden geleni yapiyor yapmayada devam edecek amma velakin esnafın hali çiftçinin hali vatandaşın hali ne diyen yok evine ekmek götüremeyen faturasını kirasını ödeyemeyen insanımız var bunlar perdenin arkasındakiler peki perdenin önündekiler ne yapıyor boy boy foto atiyorlar reklam yapiyorlar iki gündür atılan fotoların hiçbirinde mesafe yok 3 maymun misali değil artık herkes herşeyin farkında arkanızdan milletin gelmesini istiyorsanız aylardır yapılan anonslara önce siz uyun sonra millet uysun bunun adı zulümdür…. icimizdekileri buraya yazmayla bitmez inşallah bu illetten en kısa zamanda kurtuluruz
  Erbaamizin büyük yazarına saygı ve selamlar

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]