18° Az bulutlu

Tokkon’dan Gündeme Dair Basın Açıklaması Yapıldı

TOKAT - Şubat 10, 2022 17:49 A A
TOKKON GENEL SEKRETERLİĞİ;
TOKAT KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN AHMET YILMAZ’ Bey’in BASIN AÇIKLAMASI;
Saygıdeğer Halkımız, STK Temsilcilerimiz:Bu güne kadar yaptıklarını hiç dikkate alma gereğini bile duymadığım ancak sevenlerimizin sayanlarımızın ricası üzerine bu açıklamayı yapmak mecburi olmuştur.
Aziz takipçilerimiz ve kıymetli hemşehrilerimiz:Son günlerde diyelim hatta son 3 ayda gerek Tokatın birleştirici gücü #Tokkon (Tokat Konfederasyonu)’a gerekse şahsıma ve yönetim kurulumuza yönelik koskoca İstanbul da 2 kişi (bunları bilen biliyor.)İsim vermeyeceğim onlarda kendilerini iyi biliyorlar.
Gerçeği yansıtmıyan aslı astarı olmayan dedikodu, fitne ve fesat sadece moral bozmaktan öteye geçmeyen boş boş yazılar yazıyorlar sayfalarında Tokat Konfederasyonumuzu bir tartışmanın merkezine çekerek yıpratmak itibarsızlaştırmak isteniyor. Bizler öncelikle hizmet etmekteki gayemizin merkezine Allah cc nın rızasını gözetmek ve Rasulünün Sizin en hayırlınız insanlara ve insanlığa hizmet edeninizdir. Hadisini gözeterek herkese her kesime eşit mesafede çalışmaya gayret ediyor ve gösteriyoruz.
Tokat ilimizin bu 2 sözde biri gazeteciyim diye geçinen biride ekonomistim diye geçinen boş beleş Tokat ilimizin yüz karaları şahıslardır.
Tokkon’u yok önceden Ak partili idi şimdi yok Chp yok Mhp li oluyorlar. Menfaatleri gereği bir oyana bir bu yana gidiyorlar demekten ileri geçemeyen dengesiz iftiracı kimselerdir Bunlar. Biz büyük bir stk olarak sizde taktir edersiniz ki her camiaya mensup hemşehrimiz var her yerde onların dertlerini taleplerini nasıl çözeceğiz, Hergün 150 kişi den az arayan yok Elhamdülillah mutluyumda bu durumdan.
Kıymetli Kamuoyumuz:
Bizler Tokkon çatısı altında 7 Federason 296 dernek ile büyük ve etkili bir STK’ yız. Metropol İstanbul da ve tüm ülkemizde hemşehrimizin Ticari, Siyasi ve Bürokratik anlamda bir yere gelmesi için emek ve çaba harcıyoruz. Gören görüyor. Bilen biliyor. Allah da biliyor.
Öncelikle bilinmelidirki;Hemşehri dernekleri, stk ları herkese eşit olmalıdır. Bizde o minval üzere gidiyoruz. Bizlerin tek kırmızı çizgisi Türkiye Cumhuriyeti devletimizin bölünmez bütünlüğüne, Bayrağına, 780.bin km kare toprağına askerine,polisine göz diken onlara zarar verenler hariç biz her siyasi görüşe ve kuruluşa, her kişiye saygılıyız ve kapımızda her daim açıktır.
Bu iki ucube şahıs hiçbir zaman kendi çevresinde yer bulamamış değer görmemiş her gittikleri yazdıkları çizdikleri yerleri karıştırmış fitne ve fesat tohumlarından başka birşey ekmemiş zaatlardır. Bunlarıda bilen biliyor.
Tokat da dayak yeyip kaçarak İstanbul’a gelip ordada tutunamayıp Yalova ya yerleşmiş oradan kim zirveye doğru çıkıyorsa (ticari siyasi bürokrasi hiç fark etmez onun için) insanları şantaj ve tehdit yolu ile para talepleri ile köşelerinde yazı yazarak sindirme politikası ile geçimini temin eden kişi biri bu siz anladınız. Tokat Tanıtım Günlerimizden öncede bizler aradığımızda gelin buyurun birgün Yalovada sizleri ağırlayım bir oturalım bu işler böyle olmaz telefon ile yüz yüze konuşalım. Bizde ev geçindiriyoruz. Bizimde giderlerimiz var. Bizide görmeniz lazım diyen kişidir.Ayrıca sözde Tokat ilimizi düşünen çok seven kişi tarafımızdan Tokat Günlerimizin bir sayfasında paylaşım yaparmısın diyen bir Tokatlı hayranı kardeşimizden de 10. 000 tl para isteyen kişidir. Bu şahıs. Tokat ilini seven kişi fitnecilik yapmaz destek olur. Yardımcı olur.
2. şahıs ise geçmişte siyasi hedefleri uğruna kılıktan kılığa girmediği kapısını çalmadığı siyasi parti kalmadığı halde bugün bizleri Tokat ilimizin yetiştirdiği bir evladı olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilimize iade-i ziyarete gittiniz diye yakıştırmadığı, kötü söz kalmamıştır. Bizleri ve kurumumuzu hedef alan çirkin paylaşımlarını şiddetle kınıyor ve eleştiriyoruz. Bunları Öncelikle yüce Allah’ın Adaletine teslim ediyoruz.
Daha sonra ise. Türkiye Cumhuriyetimizin Adaletine güvenerek Kurumumuzun Avukatı aracılığıyla mahkemeye vermek için kolları sıvadıgimızıda buradan duyuyuyoruz. Bilmelerini istiyoruz.Allah var Gam yok. Kimseyede taviz yok.
Doğru bildiklerimizi her fırsatta dile getireceğiz.
#Tokkon 2019 da ve 2021 Tokat Tanıtım Günlerini başarı ile yapmıştır. Hemşehrimiz ve Milletimiz bunu en iyi bilen kurumdur. İstanbul da bulunan 9 Federasonumuz (İstokdef, Astokdef, Estokdef, Erdef Nikdef, Redef, Turdef, Tokdef, ve Zildef) ve totalde 430 dernek ile birlikte #Tokkon ile beraber üye olan olmıyan hep birlikte biz bunu başardık.Biz Tokat ilimizin A sı B si kim olursa olsun hep beraber bu tür faaliyetleri yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bizlerin adı Ahmet,Mehmet, Ali, Murtaza, Cemal Süleyman, olabilir. Biz kardeşiz. Biz Anadolu yuz biz hep birlikte Tokat ız.
1000 yıllık kardeşliğimizi kimse bozamadı bozamayacakta buna asla fırsat vermeyeceğiz.Allah ın izniyle
Şahsıma yakıştırılan mesnetsiz ifadelere ise ben bir büyük STK kurumunun Genel Başkanıyım. Herkese eşitim.Geçmişte bir Partiden milletvekilliği seçimlerde 27.dönem aday adayı oldum. Evet doğrudur. Listeler belli okduktan sonrada bu siyasi çalışmama son verdim. Lakin benim siyasi düşüncem her zaman aynıdır. Değişmemiştir. Merak etmeyin 2 boş beleş kişi size diyorum. Zaten sizden başkada beni merak eden yok. Benim çizgim bilinmelidir ki: Ay yıldızlı Bayrağım. Vatanım. Milletimizin bölünmez bütünlüğüdür.
Ulusalcı olan her kesimede saygılıyım. Ve çok seviyorum. Ülkemin güzel değerleri ötekinin sevdiği değer benimde sevdiğim değerdir. Biz Türkiye Cumhuriyetimizin vatandaşıyız. Kimse bizi şucu bucu diye bölemez Allah ın izniyle
Sözlerimi: bir iki atasözü ile bitirmek istiyorum Meyve veren ağaç taşlanır.
2. Eğri ok elde kalır, Doğru ok Menzil alır.
Saygılar sevgiler.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…
Tokkon Genel Baskanı:Ahmet YILMAZ
TOKAT - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]