17° Açık

Toycan Selçuk Yücel Bulut’u Yerden Yere Vurdu

ERBAA - Mayıs 31, 2022 11:27 A A
İyi Parti Milletvekili Aday Adayı Murat Toycan Selçuk yaptığı basın açıklamasıyla Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut’u yaptığı bir açıklamadan dolayı sert sözlerle eleştirdi. Basın açıklamasının bazı yerlerinde eleştirilerine daha sert sözlerle devam eden Selçuk, adeta vekil Yücel Bulut’u yerden yere vurdu.
Murat Toycan Selçuk’un açıklaması şu şekilde:
“Güler misin ağlar mısın?
Sayın Yücel Bulut dün yaptığı bir konuşmada, 6’lı masayı diline dolayıp, Millet İttifakını “Anadolu insanının zihnini bulandırıp Cumhur ittifakının değer yargılarıyla karşı karşıya getirmek” ile suçlamış…
Daha da ileri gidip; HDP Eş Genel Başkanı Selahatttin Demirtaş’ın “Dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve ‘Kahvaltıya geldik’ derdim” sözüne, Genel Başkanımız Meral Akşener’in “Kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız” şeklindeki cevabına takılıp; sayın Genel Başkanımızı kastederek, “sana bu alçaklığı kim söyletiyor?” diye, “hangi iradeye teslim oldun?” diye soruyor…
ÖYLE BİR DİLLERİ VAR Kİ TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE VE MHP’YE ZARAR VERİYOR 
Ne ağızlarının ayarı var, ne de halkın gözünde nerelere kadar düştüklerinin farkındalar…
Sen hangi milletin milliyetçisisin ki; Türk milletinin kapısını çalanı, dışarıda bırakmayacağını bilemiyorsun?
Öyle bir dilleri; ve o dillerinin tersine öyle davranışları var ki; bu en çok Türk milliyetçilerine, daha sonra da MHP’ye zarar veriyor. Ben de dahil bir çok Türk milliyetçisi çözümü de çareyi de artık MHP’nin dışında arıyoruz.
Yücel Bulut’da dolamış diline HDP ve Selahattin Demirtaş’ı; bu ikisini alıp, toplumun vicdanına vurmaya, kanatmaya çalışıyor. Sormayayım mı şimdi pek Muhterem Yücel beye, “HDP ve Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile yan yana gelmeye karşıydın madem; Liderim dediğin Devlet Bahçeli kameralar önünde Selahattin Demirtaş ile el sıkışırken neredeydin. Neden o zaman da bunun alçaklık olup olmadığına dair beyanat vermedin?” diye!
Madem böyle şeyler kanına dokunuyor, İstanbul seçimlerinde PKK ile ittifak yaparken, teröristbaşı Apo’dan medet umulup mektup yazdırılırken; elinde Mehmetçiğin kanı olan diğer teröristbaşı kardeşi devletin televizyonuna çıkartılırken neredeydin?
BUNLARI İÇİNE NASIL SİNDİRDİN YÜCEL BULUT ? 
Bunları nasıl sindirdin içine sayın Yücel Bulut?
Devletin televizyonu devlet düşmanı teröriste tahsis edilirken nasıl kaldın o ittifakın içinde?
Öyle önüne gelene “alçak” demeden önce hem kendinizi, hem de partinizi düşürdüğünüz hallere bir bak. Milliyetçilik sadece adınızda kaldı. Siz harami çetesine yancılık yapan, Türk milletinin elini ayağını tutup, gözlerini ve ağzını bağlayarak o çeteye soyduran bir oluşuma dönüştünüz.
MHP’nin başına kayyum atansa; yine bu kadar yolundan saptıramaz, Türk milletine bu kadar zulüm yaptırmaz, ülkedeki bütün bu zulümlere ortak edilemezdi. Ama siz kayyumdan da betersiniz.
Türk milletinin örf ve adetlerini de, Türk Milliyetçiliğini de BOP Eşbaşkanının yancılarından, destekçilerinden öğrenecek değiliz. Gerçek milletçi, gerçek milliyetçi görmek istiyorsan başını kaldır da yüzümüze bak. Ve bizzat ağzıyla, “ben BOP eşbaşkanıyım” diyen şahsa nasıl yancılık yapıyorsunuz sen önce onu açıkla.
SİZ HANGİ MİLLETİN MİLLİYETÇİSİSİNİZ?
Soruyorum buyur; Siz hangi milletin milliyetçisisiniz ki; yönettiğiniz ülkeden Türkler kaçmak isterken, Kanadalısından, katarlısına kadar tüm leş kargaları ülkeye çöküyor? Neden sizin yönettiğiniz ülkede sadece Türkler zulüm görüyor?
Kaz dağlarından Erbaa’ya, Zile’ye, Taşova’ya, Niksar’a kadar ülkenin bütün yer altı ve yer üstü zenginlikleri yağmalanırken; bunları yapanlara destek olmak nasıl bir duygu onu açıkla sen önce?
Sanayi kuruluşlarından bankalara ülkenin tüm kalelerini satan, tersanelerini rehin veren ve askeri olmak üzere bir çok stratejik alanlarına yabancılara imtiyazlar tanıyan, işgal ettiren, parsel parsel satan bir iktidarın parçası olduğunu da açıkla.
İŞGALE VERDİĞİNİZ OMUZU AÇIKLA 
En canlı örnek Suriye ve Ukrayna’daki gibi; ülkendeki aydınların, doktorların, gençlerin, sanayicilerin de ülkeden gitmek istemesini açıkla sen. Türk milleti gitmek istedikçe ve gittikçe yerine gelen yabancıları açıkla. Bu sistematik işgali açıkla. Bu işgale verdiğiniz omuzu açıkla.
Bırak devletleri, Bulgarlar gibi bir çok milletin vatandaşı sınırlardan girip ülkemizi yağmalıyor sayenizde. Türkiye’yi Türklere pahalı ve yaşanmaz hale getirirken, yabancılara yağmalanacak kadar ucuz duruma düşürdünüz.
Sizin milliyetçiliğinizden sadece Bulgarlar, Katarlılar, Kanadalılar memnunsa; siz hangi milletin milliyetçisisiniz önce onun cevabını ver.
Sayın Meral Akşener’e, “hangi iradeye teslim oldun” diye soruyorsun öyle mi sayın Bulut?
Hem de gözümüzün önünde dönüşen Devlet Bahçeli ekibinden biri soruyor bunu öyle mi?
Sen önce, daha düne kadar, “hesap soracağız” dediğiniz, ağza alınmayacak küfürlerle sövdüğünüz, hain ilan ettiğiniz, Türk düşmanı ilan ettiğiniz, proje olduğunu, ipinin dışarıda olduğunu söylediğiniz Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl yancı oldunuz; sizi Erdoğan’a yancı olmaya gönderen irade kimdi onu açıkla.
BİZ BURAYA NASIL DÜŞTÜK… TÜRK MİLLETİNDEN TOKAT YİYORUZ …ÖNCE BUNUN MUHASEBESİNİ YAP YÜCEL BULUT 
Türk Milleti de, Milliyetçileri de sizin ne olduğunuzu gördü. Öyle ki; Türkiye gibi bir ülkede, o terörist dediğiniz partinin oyundan az oy alacak kadar küçüldünüz milletin gözünde. Kendi ülkenizde, teröristten az oy alacak duruma düşmüşsünüz; “biz buraya nasıl düştük, biz hangi milletin milliyetçisiyiz ki, Türk milletinden tokat yiyoruz” diyerek, sen önce bunun muhasebesini yap sayın Bulut.
Anadolu’nun cefakar, çilekeş, karayağız milliyetçi delikanlılarının başını yere eğdiniz. O vakur insanları muhannete muhtaç ettiniz. PKK ile seçim ittifakı yapar hale getirip; BOP eşbaşkanına payanda ettiniz. Siz bu ülkenin gerçek milleti ve milliyetçilerini öz yurdunda parya ettiniz. Sen sorgulayacaksan bunları sorgula sayın Bulut.
Ve kaldıysa yüzünüz; bütün bu yaptıklarınızdan utanıp, nedamet getirin…
6’lı masa; ülkenin yeniden kurtarılması için oluşturulan Kuvva-yi Milliye ruhunu temsil ediyor. Sizinki gibi BOP’un taşeronluğunu, Katarlıların, Amerikalıların, Kanadalıların çıkarlarını değil.”
ERBAA - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]