Parçalı bulutlu

Turhal’da Yatırımlar Yerinde İncelendi

TURHAL - Mayıs 31, 2021 11:59 A A

TURHAL’DA YATIRIM ÇALIŞMALARI İNCELENDİ

Vali Dr. Ozan Balcı ve Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler  Turhal’da, tamamlanan ve yapımı devam eden yatırım çalışmalarını inceledi.

Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilçe protokolünün yer aldığı incelemelerde ilk olarak Turhal Organize Sanayi Bölgesine (OSB) kazandırılan anaokulu ve kreş ziyaret edildi. 1 Haziran’da eğitime başlayacak anaokulu ve kreş kadınlara destek olma anlamında önemli projeler arasında yer alıyor.

Daha sonra üretim sektörü ve sanayiciyi destekleme amacıyla Turhal’a kazandırılan Turhal OSB ve Akasya Ahşap Fabrikası’nda incelemelerde bulunuldu ve fabrika çalışmalarına ilişkin bilgi alındı.

Turhal Belediyesi Traverten Fabrikasını Ziyaret

 

Ardından Turhal Belediyesi’nin satın alarak işletmeye başlattığı, traverten ocağından çıkan taşların işlendiği Turhal Belediyesi Traverten Fabrikası ziyaret edildi. Fabrikaya ilişkin bilgi veren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, fabrikanın Turhal Belediyesi’nin üretim için kurduğu üç tesisten biri olduğunu anımsattı.

Başkan Bekler, fabrikada hem belediyenin şehrin altyapısının imarında ve peyzajında kullanacağı hem de ihtiyaç duyanların alabileceği çeşitli formlarda traverten üretimi yapıldığını belirtti. Daha sonra Traverten Fabrikasında üretilen travertenlerin uygulandığı, Turhal Belediyesi binası olarak kullanılması planlanan kültür evinde devam eden çalışmalar incelendi.

Turhal Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda İnceleme

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol ile Spor Tokat kapsamında Turhal’a kazandırılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulunulmasının ardından hayırseverlerin desteğiyle inşaatı devam eden Turhal İmam Hatip Okulları Uygulama Camisindeki çalışmalar da incelendi.

Ayrıca Turhal’da devam eden eğitim yatırımlarına ilişkin yapılan bilgilendirmede, yeni okul yapımı ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Bu kapsamda Turhal’da 17 okul yeniden inşa edilirken, 15 okulda güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

Altyapı Üretim Tesisi Ziyaret

Daha sonra Turhal Belediyesine ait, asfalt, kum, mıcır, parke gibi yol yapımında kullanılan malzemenin üretildiği tesis ziyaret edildi. Tesise ilişkin bilgi veren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Turhal’a kazandırılan tesis ile bundan sonraki dönemde yol yapımı için kullanılan malzemeler konusunda sıkıntı olmayacağını ifade etti.

Merkez Valisi Alim Barut’a Taziye Ziyareti

Son olarak kayın biraderi Mustafa Şeyhoğlu’nun vefatı nedeniyle Merkez Valisi Alim Barut’a taziye ziyaretinde bulunularak, Vali Alim Barut ve Şeyhoğlu ailesine baş sağlığı ve sabır dilekleri iletildi.

TURHAL - 11:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]