14° Kapalı

Türk Milleti’nin ve Erbaa’nı Ekmeği Size Helaldir

ERBAA - Şubat 13, 2023 12:42 A A

Türk Milleti ve Erbaa’nın Ekmeği Size ve Ekibinize Helaldir
Saygıdeğer Milletim!
Bugün sizlere Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’tan bahsetmek istiyorum.
Erbaa’da; Cumhur’a, Cumhurbaşkanlığı’nı son derece üstün bir gayretle temsil eden Sayın Kaymakamımızın yaptığı çalışmalar takdire şayandır.
Son yüzyılın en büyük felaketini yaşayan milletimizin böyle bürokratlara ihtiyacı var.
Afetin öğrenildiği ilk dakikadan bu satırların yazıldığı ana kadar (Biliyorum ki ben bu satırları yazarken o mutlaka şehrimize gelen bir depremzedemizin ziyaretindedir) çabasına şahit olduğumuz Sayın Kaymakamımızı Erbaa’mız her zaman hayırla anacaktır.
Göreve geldiği ilk günden itibaren halkın içinde olan, kapısının herkese ardına kadar açık olduğunu bildiğimiz Sayın Kaymakamız, yardım toplama merkezinde elinden gelse tüm poşetleri tek tek kontrol edecek, iş ivedi olmasa hepsini tasnif ederek, gönderilecek yardımların en faydalı şekilde kullanılmasını sağlayacak kadar titizlikte çalışmıştır. Bu çalışmasıyla gecesini gündüzüne katarak bu günde insanüstü bir gayret sergilemiştir.
Sadece gelen yardımların değil, nasıl gönderileceğinden, neyle, ne zaman, nereye, hangi araçla gönderileceğine kadar birçok detayı ekibiyle birlikte yaptığı çalışmayla sevk ve organize eden Sayın Kaymakamımız, bürokratik kimliğinin ötesine geçerek devletin temsilini en mükemmel şekilde ifa etmiş, bu afet döneminde şerefli milletimize hizmetin en güzelini layıkıyla yapmıştır.
Örneğin, birçok ilçeyi takip ettiğimiz için bazı ilçelerin bazen yaşadığı araç sıkıntısını Erbaa çoğunlukla yaşamamış, yaşasa bile kısa zaman diliminde anında çözüme kavuşmuştur.
Sayın Kaymakamımız, kendine bağlı birimlerin de göstermiş olduğu insanüstü gayretin birebir şahidi olmuş, ekip arkadaşlarını azmiyle yüreklendirmiştir. İnanıyorum ki ekip arkadaşları da onun bu gayretiyle şevke gelmiş ve ‘Öf’ bile demeden milletimize güçlerinin en üst seviyesinde hizmet etmişlerdir. Onlara ve onlarla beraber çalışan Erbaa Belediyesi’nin en ufak biriminden Başkan Yardımcısına kadar tüm personeline milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.
Ve Erbaa halkı!
Onlar, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra nasıl ki vardan yoktan iki uçak alıp devletine ve milletine hadim olduysa bugün de; yine varını yoğunu milleti için feda etmenin ötesinde efsanevi bir gayretle onlarca tır dolusu yardım malzemesini kardeşleri için hem toplamış hem de azimle yükleyerek ihtiyaç olan her noktaya göndermiş-göndermektedir. Esnafından memuruna, öğretmeninden, öğrencisine kadar hemen hemen herkes üzerine düşeni yaptı.
Böyle bir topluluğa böyle bir Kaymakam yakışırdı ki biz ondan razıyız Allah’ta ondan razı olsun. Sağ olsun var olsun!
Milletimizin ekmeği sonuna kadar helali hoş olsun.
(Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm ekiplerin çalışmalarını zamanla kaleme alıp yiğidin hakkını yiğide vermeye devam edeceğiz.)
Fatih Kaplan 11/02/2023

ERBAA - 12:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]