Kapalı

Ümit Yılmaz: Darbeci Olmadığınızı Kanıtlamak Sizin Elinizde

ERBAA - Aralık 8, 2022 12:53 A A

Darbeci Olmadığınızı Kanıtlamak Sizin Elinizde
Erbaa Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlık adayında seçim tarihi yaklaşırken çalışmalarına hız veren ve mevcut yönetime sorular eşliğinde yaşanan sorunların giderilmesi için önerilerde bulunup yapıcı ve barışçıl bir dille seçim çalışmasını sürdüren ve her geçen gün ağırlığını hissettiren Ümit Yılmaz, yeni bir dizi açıklamada bulundu.
Yılmaz açıklamalarında kısaca; “Darbeci olmadığınızı kanıtlamak sizin elinizde, Seçim ortamında tüm esnafımıza söz hakkı istiyoruz, Son yaşananlar ortadayken toplumu germeyelim, Hepimizin kardeş olduğunu unutmayın…” başlıkları altında açıklamalar yaptı.
Ümit Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde:
DARBECİ OLMADIĞINIZI KANITLAMAK SİZİN ELİNİZDE
“Mevcut yönetimin darbeyle yönetime geldiğini söylediğim için bazı arkadaşlarımız bize alınmış. Şimdi buradan tekrar sesleniyorum; Madem darbeci değilsiniz buyurun sandığı ortaya koyun hak eden hak ettiğini alsın. Bunu yapıp yapmamak elinizde ve elimizde bu fırsatı kaçırmayın. Alnımızın akıyla bu işi bitirelim.”
SON YAŞANANLAR HEPİMİZE DERS OLSUN
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde son yaşananlar hepimiz için ders olmalı. Toplumu germeye kutuplaştırmaya ve kardeşleri birbirine düşürmeye insanları istemediği kararlar vermeye hiç gerek yok. Tüzükte belli olan tüm şartları sağlamak, uygun salonu bulmak, her üyeye bir sandalye vermek ve saatinden önce salonu üye olmayan insanları almamak yönetimin elinde ve emniyet güçlerinin kontrolündedir. Geçmiş dönemlere kongrelerimizde yaşanan ve ölümle sonuçlanan üzücü hadiseler esnafımızın hafızasındadır. O yüzden herhangi bir sıkıntı yaşanmadan gereken tüm önlemleri alın ve esnafımıza söz hakkı verin. Bu iş için en uygun yer Kapalı spor salonudur uygun seçim ortamını ayarlayın.”
ORTAK DİVAN İSTEMİYORUZ
“Kulağımıza gelen divan heyeti oluşturmayla ilgili bazı dedikodular hoş değil. ‘İstedikleri kadar çalışsınlar biz Divan heyetini ayarladık…’ sözü hiçbir insana yakışmayacak kadar çirkin bir sözdür. Bunu insanlıktan nasibi almamış insanların kullandıklarını görüyoruz. Esnafımızın kişiliğini yok sayacak bu ve bunun gibi girişimleri kabul etmiyoruz. Ortak divan kararını veya buna benzer herhangi bir dayatmayı asla istemiyoruz. Kendi Divan Heyetimizle seçimlere girecek, sandığı ortaya koyacak ve Allah’ın izniyle bu seçimlerde tüm esnafımızla birlikte kazanarak çıkacağız.”
BİZİ TAHRİK ETMEYE ÇALIŞANLARA ASLA PRİM VERMEYECEĞİZ
“Bizim adımıza bir türlü iddia ve dedikodu ürettiklerini duyuyoruz. Biz iddialarımızı kapalı kapılara ardında değil toplum huzurunda açıklıyoruz-açıklayacağız. Lütfen beni ve ekip arkadaşlarımızı karalama kampanyasını bıraksınlar ve kendilerine yakışır şekilde çalışma yürütsünler. Dedikodu üretmek yerine bizim iddialarımıza cevap versinler.
Tekraren söylemek gerekirse ben, tüm esnaflarımız adına söylüyorum; Adalet, şeffaflık ve esnafımızın hakkını yönetimden istiyoruz.”
Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Mevcut yönetim bu açıklamalardan önceki iddialara ise suskunluğunu korurken seçimin nasıl yapılacağına dair henüz bir açıklama yapılmaması yukarıda geçen bazı iddiaların gerçekleşebileceği intibaını yaratıyor.

ERBAA - 12:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]