14° Kapalı

Ümit Yılmaz: Darbeci Olmadığınızı Kanıtlamak Sizin Elinizde

ERBAA - Aralık 8, 2022 12:53 A A

Darbeci Olmadığınızı Kanıtlamak Sizin Elinizde
Erbaa Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlık adayında seçim tarihi yaklaşırken çalışmalarına hız veren ve mevcut yönetime sorular eşliğinde yaşanan sorunların giderilmesi için önerilerde bulunup yapıcı ve barışçıl bir dille seçim çalışmasını sürdüren ve her geçen gün ağırlığını hissettiren Ümit Yılmaz, yeni bir dizi açıklamada bulundu.
Yılmaz açıklamalarında kısaca; “Darbeci olmadığınızı kanıtlamak sizin elinizde, Seçim ortamında tüm esnafımıza söz hakkı istiyoruz, Son yaşananlar ortadayken toplumu germeyelim, Hepimizin kardeş olduğunu unutmayın…” başlıkları altında açıklamalar yaptı.
Ümit Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde:
DARBECİ OLMADIĞINIZI KANITLAMAK SİZİN ELİNİZDE
“Mevcut yönetimin darbeyle yönetime geldiğini söylediğim için bazı arkadaşlarımız bize alınmış. Şimdi buradan tekrar sesleniyorum; Madem darbeci değilsiniz buyurun sandığı ortaya koyun hak eden hak ettiğini alsın. Bunu yapıp yapmamak elinizde ve elimizde bu fırsatı kaçırmayın. Alnımızın akıyla bu işi bitirelim.”
SON YAŞANANLAR HEPİMİZE DERS OLSUN
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde son yaşananlar hepimiz için ders olmalı. Toplumu germeye kutuplaştırmaya ve kardeşleri birbirine düşürmeye insanları istemediği kararlar vermeye hiç gerek yok. Tüzükte belli olan tüm şartları sağlamak, uygun salonu bulmak, her üyeye bir sandalye vermek ve saatinden önce salonu üye olmayan insanları almamak yönetimin elinde ve emniyet güçlerinin kontrolündedir. Geçmiş dönemlere kongrelerimizde yaşanan ve ölümle sonuçlanan üzücü hadiseler esnafımızın hafızasındadır. O yüzden herhangi bir sıkıntı yaşanmadan gereken tüm önlemleri alın ve esnafımıza söz hakkı verin. Bu iş için en uygun yer Kapalı spor salonudur uygun seçim ortamını ayarlayın.”
ORTAK DİVAN İSTEMİYORUZ
“Kulağımıza gelen divan heyeti oluşturmayla ilgili bazı dedikodular hoş değil. ‘İstedikleri kadar çalışsınlar biz Divan heyetini ayarladık…’ sözü hiçbir insana yakışmayacak kadar çirkin bir sözdür. Bunu insanlıktan nasibi almamış insanların kullandıklarını görüyoruz. Esnafımızın kişiliğini yok sayacak bu ve bunun gibi girişimleri kabul etmiyoruz. Ortak divan kararını veya buna benzer herhangi bir dayatmayı asla istemiyoruz. Kendi Divan Heyetimizle seçimlere girecek, sandığı ortaya koyacak ve Allah’ın izniyle bu seçimlerde tüm esnafımızla birlikte kazanarak çıkacağız.”
BİZİ TAHRİK ETMEYE ÇALIŞANLARA ASLA PRİM VERMEYECEĞİZ
“Bizim adımıza bir türlü iddia ve dedikodu ürettiklerini duyuyoruz. Biz iddialarımızı kapalı kapılara ardında değil toplum huzurunda açıklıyoruz-açıklayacağız. Lütfen beni ve ekip arkadaşlarımızı karalama kampanyasını bıraksınlar ve kendilerine yakışır şekilde çalışma yürütsünler. Dedikodu üretmek yerine bizim iddialarımıza cevap versinler.
Tekraren söylemek gerekirse ben, tüm esnaflarımız adına söylüyorum; Adalet, şeffaflık ve esnafımızın hakkını yönetimden istiyoruz.”
Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Mevcut yönetim bu açıklamalardan önceki iddialara ise suskunluğunu korurken seçimin nasıl yapılacağına dair henüz bir açıklama yapılmaması yukarıda geçen bazı iddiaların gerçekleşebileceği intibaını yaratıyor.

ERBAA - 12:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]