Parçalı bulutlu

Ümit Yılmaz: Esnafa Bugün Sahip Çıkmayacaksanız Ne Zaman Sahip Çıkacaksınız?

ERBAA - Aralık 5, 2022 10:47 A A

Erbaa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin güçlü adayı Ümit Yılmaz, son günlerde olan bazı gelişmeler ve seçim süreciyle ilgili açıklamalar yaptı.

Açıklamalarında; Ulusal marketlere bugün biz sözünüz yok mu, Esnafa bugün sahip çıkmayacaksanız ne zaman sahip çıkacaksınız, talep edilen kredi miktarında parayı almayı beceremediniz, 20 yıldır yönetimin içinde son dönemde başkansınız esnaftan ve sandıktan neden korkuyorsunuz, Özsermayeyi açıklıyor borç ve takip alacağınızı açıklamıyorsunuz?.. Başlıklarında biz dizi yeni soru yöneltti.

Mevcut yönetim güçlü aday Ümit Yılmaz’ın daha önceki iddia ve eleştirilerine olumlu bir cevap verememiş hatta açıkladığı bir haberde kendini gafa düşürmesi esnaflar tarafından tepkiyle karşılanmasına sebep olmuştu.

Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:

ESNAFA SAHİP ÇIKMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

“Salgın döneminde kapısını çalmadığınız esnafa verilmesi gereken devletin verdiği kredileri vermediniz. Bugün de ulusal marketler esnafımıza göz dağı verip onları batırmaya yemin etmiş gibi kampanya ve tehditler savururken sizden niye ses çıkmıyor? Dün olduğu gibi bugün de esnafımızı yalnız mı bırakacaksınız? Makamlar lüks araçlarla caka satma yeri değil zor günde ekmeğini yediği insanlara sahip çıkma yeri değil midir?

Esnafa sahip çıkın, en azından sesiniz çıksın! Kimden korkuyorsunuz?”

65 MİLYON TALEP VAR SİZ KAÇ LİRA ALDINIZ?

“Biliyoruz ki bekleyen ve talep edilen 65 Milyon liralık kredi başvurusu var. Bölgenin en fazla üyesine sahip olan kooperatifimizin kendinden çok daha az üyeye sahip kooperatiflerle aynı parayı almasında yönetimin beceriksizliği yatmaktadır. Bu iş görmemezlikle esnafa daha fazla yük olmayın. 65 Milyon kredi talebine karşı siz 14 Milyon ancak alabildiniz. Halbuki sizin dörtte biriniz kadar olan başka kooperatifler, daha küçük ilçelerin minik kooperatifler bile en az 12 Milyon aldı. Neden görevinizi layıkıyla yapmıyorsunuz?”

HER GİTTİĞİMİZ YERDE ESNAFIMIZ SANDIK İSTİYOR

“Ziyarete her gittiğimiz esnafımız sandık istiyor. Siz, toplamda hemen hemen 20 yıldır yönetim ve en sonda darbeyle başkan oldunuz. Siz de darbeyi sandık olmadığı için yaptınız. Yani size verilmeyen bir hakkı siz cebren aldınız. Şimdi burayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız buyurun sandığı ortaya koyalım. Kaybeden kazananı tebrik etsin. Hizmet ettiğiniz insanların iradesinden korkmayın. Sandığı istemek herkesin hakkıdır. Hakka inanıyor insanlara güveniyorsanız kimden neden çekinip; ‘Sandığı getireceğiz, sandık istiyoruz…’ demiyorsunuz. Korkmayın biz sandıkta kazandığımız zaman sizin gibi yapmayacak herkese eşit davrandığımız gibi size de eşit davranıp kredi talebinizi değerlendireceğiz.”

SADECE ÖZSERMAYE DEĞİL BORCUNUZU HATTA MASRAFLARINIZI DA AÇIKLAYIN

“Sadece ve sadece özsermaye açıklıyorsunuz. Bunları açıklamak yeterli değil. Borcunuzu, takipteki alacağınızı, batık kredilerinizi, dostlarınıza verdiğiniz kredileri, dostlarınıza sağladığınız öncelikleri, salgın döneminde kime ne kadar krediyi hangi şartlarda verdiğinizi de açıklayın. Açıklayın ki esnafımız her şeyi öğrensin. Sadece öz sermaye açıklamak sadece göz boyamaktır. Esnafımızı kandırmaya çalışmayın.”

SAVAŞMAK İÇİN DEĞİL SANDIKLA SEÇİM İÇİN GELİYORUZ

“Seçim salonun şartları bellidir kanunla belirlenen şartları sağlamak başkanın elindedir. Tüm seçmenlerin olacağı büyük bir salonu ve salonun ortasında sandığı görmek istiyoruz. Sandıktan kaçmak sadece ve sadece korkakların işidir. Kapalı kapılar ardından iş çevirmeden ve darbe yapmadan yönetime geldiğinizi iddia ediyorsunuz. Bugün bunu ve yiğitliğinizi ispatlama günüdür. Buyurun sandığı ortaya koyun ve kendinizi ispatlayın. Kazanıp başınız dik gezin aksi takdirde bir ömür boyu şaibeyle ve ‘Darbeci’ olarak anılacaksınız. Bunu değiştirme fırsatınız var. Kaybedecekseniz de sadece seçimi kaybedersiniz. Seçimlerin ve makamların telafisi vardır ama bazı şeyler kaybedildiği zaman onların telafisi yoktur. Sandıkta her işi bitirelim.” Şeklinde oldu.

ERBAA - 10:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]