14° Kapalı

Ümit Yılmaz: Esnafa Bugün Sahip Çıkmayacaksanız Ne Zaman Sahip Çıkacaksınız?

ERBAA - Aralık 5, 2022 10:47 A A

Erbaa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin güçlü adayı Ümit Yılmaz, son günlerde olan bazı gelişmeler ve seçim süreciyle ilgili açıklamalar yaptı.

Açıklamalarında; Ulusal marketlere bugün biz sözünüz yok mu, Esnafa bugün sahip çıkmayacaksanız ne zaman sahip çıkacaksınız, talep edilen kredi miktarında parayı almayı beceremediniz, 20 yıldır yönetimin içinde son dönemde başkansınız esnaftan ve sandıktan neden korkuyorsunuz, Özsermayeyi açıklıyor borç ve takip alacağınızı açıklamıyorsunuz?.. Başlıklarında biz dizi yeni soru yöneltti.

Mevcut yönetim güçlü aday Ümit Yılmaz’ın daha önceki iddia ve eleştirilerine olumlu bir cevap verememiş hatta açıkladığı bir haberde kendini gafa düşürmesi esnaflar tarafından tepkiyle karşılanmasına sebep olmuştu.

Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:

ESNAFA SAHİP ÇIKMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

“Salgın döneminde kapısını çalmadığınız esnafa verilmesi gereken devletin verdiği kredileri vermediniz. Bugün de ulusal marketler esnafımıza göz dağı verip onları batırmaya yemin etmiş gibi kampanya ve tehditler savururken sizden niye ses çıkmıyor? Dün olduğu gibi bugün de esnafımızı yalnız mı bırakacaksınız? Makamlar lüks araçlarla caka satma yeri değil zor günde ekmeğini yediği insanlara sahip çıkma yeri değil midir?

Esnafa sahip çıkın, en azından sesiniz çıksın! Kimden korkuyorsunuz?”

65 MİLYON TALEP VAR SİZ KAÇ LİRA ALDINIZ?

“Biliyoruz ki bekleyen ve talep edilen 65 Milyon liralık kredi başvurusu var. Bölgenin en fazla üyesine sahip olan kooperatifimizin kendinden çok daha az üyeye sahip kooperatiflerle aynı parayı almasında yönetimin beceriksizliği yatmaktadır. Bu iş görmemezlikle esnafa daha fazla yük olmayın. 65 Milyon kredi talebine karşı siz 14 Milyon ancak alabildiniz. Halbuki sizin dörtte biriniz kadar olan başka kooperatifler, daha küçük ilçelerin minik kooperatifler bile en az 12 Milyon aldı. Neden görevinizi layıkıyla yapmıyorsunuz?”

HER GİTTİĞİMİZ YERDE ESNAFIMIZ SANDIK İSTİYOR

“Ziyarete her gittiğimiz esnafımız sandık istiyor. Siz, toplamda hemen hemen 20 yıldır yönetim ve en sonda darbeyle başkan oldunuz. Siz de darbeyi sandık olmadığı için yaptınız. Yani size verilmeyen bir hakkı siz cebren aldınız. Şimdi burayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız buyurun sandığı ortaya koyalım. Kaybeden kazananı tebrik etsin. Hizmet ettiğiniz insanların iradesinden korkmayın. Sandığı istemek herkesin hakkıdır. Hakka inanıyor insanlara güveniyorsanız kimden neden çekinip; ‘Sandığı getireceğiz, sandık istiyoruz…’ demiyorsunuz. Korkmayın biz sandıkta kazandığımız zaman sizin gibi yapmayacak herkese eşit davrandığımız gibi size de eşit davranıp kredi talebinizi değerlendireceğiz.”

SADECE ÖZSERMAYE DEĞİL BORCUNUZU HATTA MASRAFLARINIZI DA AÇIKLAYIN

“Sadece ve sadece özsermaye açıklıyorsunuz. Bunları açıklamak yeterli değil. Borcunuzu, takipteki alacağınızı, batık kredilerinizi, dostlarınıza verdiğiniz kredileri, dostlarınıza sağladığınız öncelikleri, salgın döneminde kime ne kadar krediyi hangi şartlarda verdiğinizi de açıklayın. Açıklayın ki esnafımız her şeyi öğrensin. Sadece öz sermaye açıklamak sadece göz boyamaktır. Esnafımızı kandırmaya çalışmayın.”

SAVAŞMAK İÇİN DEĞİL SANDIKLA SEÇİM İÇİN GELİYORUZ

“Seçim salonun şartları bellidir kanunla belirlenen şartları sağlamak başkanın elindedir. Tüm seçmenlerin olacağı büyük bir salonu ve salonun ortasında sandığı görmek istiyoruz. Sandıktan kaçmak sadece ve sadece korkakların işidir. Kapalı kapılar ardından iş çevirmeden ve darbe yapmadan yönetime geldiğinizi iddia ediyorsunuz. Bugün bunu ve yiğitliğinizi ispatlama günüdür. Buyurun sandığı ortaya koyun ve kendinizi ispatlayın. Kazanıp başınız dik gezin aksi takdirde bir ömür boyu şaibeyle ve ‘Darbeci’ olarak anılacaksınız. Bunu değiştirme fırsatınız var. Kaybedecekseniz de sadece seçimi kaybedersiniz. Seçimlerin ve makamların telafisi vardır ama bazı şeyler kaybedildiği zaman onların telafisi yoktur. Sandıkta her işi bitirelim.” Şeklinde oldu.

ERBAA - 10:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]