14° Kapalı

Ümit Yılmaz: Sandığı da Kabul Ettiğinizi Söyleyin Bu İş Dostça Bitsin

ERBAA - Aralık 30, 2022 12:14 A A

Erbaa Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet başkanlık seçimlerinin güçlü adayı ve her geçen gün çalışmalarını artırıp farklı açıklamalar yaparak seçmen kitlesini bilgilendiren Ümit Yılmaz sosyal medya hesabından son dönemde olan bazı gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.
Yılmaz seçim yarışının en başından bugüne kadar mevcut yönetimden taleplerinin bir çoğunun seçim tarihinde yerine getirileceğinin açıklandığını belirtti.
Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:
“Sandığı da Kabul Ettiğinizi Söyleyin Bu İş Dostça Bitsin
Seçim yarışına başladığımız günden beri esnafımızın istekleri ve söylediklerimizin birer birer kabul olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Şimdiye kadar yapılan tüm uygulamaların rafa kalktığını görmek ise ziyadesiyle attığımız adımların doğruluğunu ispatlıyor.
Şimdilik seçimlere kadar, Kooperatif Başkanı olan Mustafa Narman yaptığı son açıklamada, seçim yerini, tarihini ve saatini açıkladı. Şimdiye kadar ufacık salonlara sığdırılmaya çalışılan esnafın talebi olan büyük salon uygulamasına geçti. Bu açıklananlar tümüyle bizim talebimizdir ve şimdiye kadar açıklanmayıp adeta, ‘Kaçak’ yapılan seçimlerin sona erdiğinin belirtisidir.
SANDIĞI DA KABUL ETTİĞİNİZİ AÇIKLAYIN
Sıra geldi seçimlerin açık değil sandıkla yani namus olan Oy’un mahremliğinin korunmasına. Şimdi mevcut yönetime bir kez daha sesleniyorum. Esnafımızın mahremi olan oylarını hür bir şekilde kullanmaları için, sandığı kabul ettiğinizi şimdiden açıklayın. Bunu eninde sonunda kabul edecek ve sel olmuş bir güruhun önünde acizliğinizi kabul edeceksiniz.
Bu sadece bizim talebimiz değil zira gittiğiniz her yerde size ilk söylenen ve sorulan bunun olduğunu çok iyi biliyoruz. Gelin hep beraber, Büyük Erbaa hayaline katkı sağlayalım ve bu işi dostça bitirelim.
Esnafımızın dediği olsun. Buyurun sandığı ortaya koyun hak eden hak ettiğini alsın herkes mutlu olsun. Kongremiz şölen havasında geçsin.
Esnafımızın hakkını bugüne kadar nasıl savunduysak bundan sonra da aynı şekilde savunmaya devam edeceğiz.
Saygılarımla.
Erbaa Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkan Adayı
Ümit Yılmaz” şeklinde oldu.
Mevcut başkan Mustafa Narman birkaç gün önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada seçim yeri, tarihi ve saatini açıklamıştı. Fakat akıllara takılan ve tüm esnafların isteği olan sandıkla seçim usulünü isteyip istemediğini açıklamamış akıllarda soru işaretlerinin kalmasına sebep olmuştu.

ERBAA - 12:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]