Kapalı

Ümit Yılmaz’dan Sinan Yurtalan’a Esnafımız İnsan Yerine Konulmazken Neredeydi Neden Sessiz Kaldı?

ERBAA - Ocak 2, 2023 11:19 A A

SİNAN YURTALAN ESNAFIMIZ İNSAN YERİNE KONULMAZKEN NEREDEYDİ NEDEN SESSİZ KALDI?
Erbaa Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Ümit Yılmaz seçim çalışmaları ve son dönemde mevcut kooperatif üyelerinden Sinan Yurtalan’ın son günlerde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşıma istinaden haber merkezimize açıklamalarda bulundu.
Açıklamalarında; ‘Sinan Yurtalan’la aralarında geçen bir telefon konuşmasında nelerin konuşulduğunu, esnafın hakkını savunması gereken yönetimin yaptığı haksızlık karşısında neden sessiz kalıp bugün bize saldırma ihtiyacı duyduğuna anlam veremediğini’ belirten Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde:
TELEFON GÖRÜŞMEMİZİ AÇIKLASIN, ESNAFIN HAKKININ YENDİĞİNİ BİLDİĞİ HALDE SESSİZ KALDI
“Sayın Yurtalan’la telefonda görüştük, …….isimli bir esnafın (İsmi ikimiz biliyoruz, gerekirse açıklayabilir) mevcut başkan Mustafa Narman’a giderek kredi almak için üye olacağını belirtmesine rağmen Sayın başkanın; ‘Sen git Emin Yonar’dan al sana ben kredi vermem…’ dediğini söylediğimde ilk başta inanmamış sonrasında …….. isimli esnafımızı telefon konuşmasını kesmeden konuşmaya dahil ederek, Sayın Narman’ın ona söylediklerini esnafımız birebir Sayın Yurtalan’a söylemiştir. Olayı öğrenen Sayın Yurtalan, ‘Olayı soruşturacağını böyle bir şeyin olmaması gerektiği…’ yönünde sözler söyleyerek telefon görüşmemizi sonlandırmıştır. O günden bugüne bir aylık süre geçmesine rağmen Sayın Yurtalan esnafımıza bu cevabı veren sayın başkan veya ekibine gereken cevabı vermediği, veremediği hatta olayın canlı şahidi olmasına rağmen oralı bile olmadığı son açıklamasıyla ortaya çıkmıştır.
SİNAN YURTALAN, ESNAFA; SEN GİT EMİN YONAR’DAN KREDİ AL DİYEN BAŞKANA BİRŞEY DEDİ Mİ?
Esnaf insan yerine konulmazken sessiz kalanların bugün esnafın sözcülüğüne soyunması timsah gözyaşlarından başka bir şey değildir.
Dün zalime ve esnafı insan yerine koymayana sessiz kalan Yurtalan’ın bugüne bize bunları söylemesinin nasıl bir anlamı var bunu değerli kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
ESNAFIN TARİFİNİ BİLİYORUZ HAKKINI YİYENİN VE SESSİZ KALANIN TARİFİNİ YAPSIN
Sayın Sinan Yurtalan geçen günlerde sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada; Esnafımızın tarifini çok güzel bir şekilde yapmış, yazının sonunda; ‘Sandığa karar verecek esnafımızdır…’ dedikten sonra bizi kast ederek; ‘Esnafımızı tehdit mi ediyorsunuz?’ diyerek sözlerini bitirmiştir. Keşke bu açıklamaların ve dürüst söylemlerin içinde kamu ihalelerinden yıllarca neden men edildiğini veya yıllarca öğrenci taşıma işlerini nasıl aldığını açıklamış olsaydı. Keşke dürüst ve tarafsızca bir açıklama yapmış olsaydı da bizi bu kadar haklı çıkarmasaydı.
Sayın Yurtalan, esnafımızı en güzel şekilde tarif etmiştir. Şimdi esnaf arasında ayrımcılık yapanları Sayın Yurtalan nasıl tarif edecek. Kamuoyuna ikimiz arasında geçen bir telefon görüşmesini açıklamak elzem olmuştur.
Dün, esnafımızın haklarını korumayan Sayın Yurtalan, esnafımızın hakkının yenmesine ses etmeyen Sayın Yurtalan, ayrımcılık yapıldığını kulaklarıyla duymasına rağmen hiç oralı olmayan Sayın Yurtalan bugün, esnafımızın hamisi rolüne bürünmekte ve hatta tiyatro oynamaktadır.
EVET ESNAFIMIZ KAHRAMANDIR SANDIKTAN O YÜZDEN KORKUYORLAR
Evet, Sayın Yurtalan’ın söylediği gibi esnafımız; Kahramandır, askerdir, ağabeydir, beydir, paşadır, evine helal lokma götürmeye çalışan cengaver, Allah’ın rızasını kazanmaya çalışan mücahiddir!
Tüm bunlarda hemfikiriz!
Peki, Sayın Yurtalan, şimdi cevaplasın. Esnaf arasında ayrımcılık yapan, ihtiyacı olduğu krediyi vermek istemeyen, esnafa başka adresler gösteren, derde derman olmaktansa dertleri çoğaltan nedir?
Tüm bunların bilinmesine rağmen ses çıkarmayan, esnafın haklarını korumayan, esnafın sesi olmak yerine rant çetesinin sözcülüğüne soyunan nedir, kimdir, amacı nedir?
Tüm bunların yanı sıra Sayın Yurtalan’a yine ilerleyen günlerde sorularımız olacak. İnşallah onların cevabını eksiksiz verir.
DEVRANIN DEĞİŞECEĞİNİN SANCILARIDIR BUNLAR
Biz esnafımızı tehdit etmiyoruz. Biz esnafımızı tehdit edenleri, şimdiye kadar aday olarak ortaya çıkanlara gözdağı verenleri, kendini esnafın üzerinde görenleri, esnafın parasıyla caka satanları ve esnafa tiyatro oynayanları uyarıyoruz. Diyoruz ki; bu devran böyle gitmeyecek. Devran esnaftan yana olacak. Devran sürmek isteyenlerin saltanatı yıkılacak. Bunu da yapacak olan esnafımız olacak.
Biz esnaflarımızla güçlüyüz onlarla var olacak onların dertlerine derman olacağız. Onlara adres göstermeyecek, sorunlarını çözeceğiz. Sizin şimdiye kadar her zaman en üstte, öncelikli olan dosyalarınızı sıraya sokacak, esnafın hakkını esnafa vereceğiz.”

ERBAA - 11:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]