Kapalı

Vali Balcı Kullanılan Kaynakları Yerinde İnceledi

TOKAT - Ağustos 12, 2020 20:29 A A
Tokat Valisi Ozan Balcı’nın gündemi yoğundu. Hemen hemen bugünün her dakikasını değerlendirmeye çalışan Vali Balcı şehrin farklı noktalarında ve köylerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada faaliyetler dile getirildi. Yapılan açıklamada:
“Vali Dr. Ozan Balcı, İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynakları ile yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe beraberinde köylerde birinci ve ikinci kat asfalt, içme suyu, kanalizasyon, kilitli parke taşı, yama, menfez, stabilize, sulama kanalları gibi yatırımları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “İl Özel İdaremiz kaynakları ve KÖYDES’in 42 milyon TL.lik yatırımı ile köylerimizin altyapısı için planlanan çalışmalarımız devam ediyor.Vatandaşlarımızın yaşamlarını ve hayatlarını kolaylaştırmak için hep birlikte aşkla, şevkle, yılmadan, yılgınlık göstermeden çalışıyoruz. Çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Karkıncık-Kızık Köyü Yolu
Karkıncık-Kızık köyü arası 2.5 km.lik sathi kaplama yol çalışmasını yerinde gören Vali Dr. Ozan Balcı, yol çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak, hizmete gireceğini kaydetti.
Avşarağzı Yağmurlama Sulama Suyu Tesisi 
Tokat merkeze bağlı  Avşarağzı köyü yağmurlama sulama suyu tesisinde incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, bilgi aldı. “770 dekar alanı sulayan tesisimiz  çiftçilerimize hayırlı ve bereketli kazançlar sağlasın.” dedi.
Çamlıbel Menfez Çalışması
Çamlıbel beldesinde, Bedirkale Sulama Birliği tarafından yapılan asfalt su geçişi menfez çalışmasını yerinde inceleyerek, bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği işçilere çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Kervansaray Köyü Güneş Enerji Sistemi ve İçme Suyu Sisteminde 
Kervansaray köyü Güneş Enerji Sistemi ve İçme Suyu Sisteminde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “54 adet 275 wp güçlü panel ile 10260 watt güç elektrik üreten sistem yıl boyunca köye içme suyu pompası harcaması için, tam kapasite çalışması halinde yaklaşık 27000 kwh bedava enerji sağlayacaktır. Yatırımımız üreticimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Güzelce Barajı
Vali Dr. Ozan Balcı, Güzelce, Günçalı, Kervansaray, Yatmış, Dereağzı, Akın ve Çamlıbel arazilerini sulayan Güzelce Barajı’nda devam eden kanal boru çalışmalarını yerinde inceledi.
Vali Dr. Ozan Balcı,  “Barajımız kanallarında boru çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızın tamamlanması ile 42 bin dekar alanı sulayacak olan Güzelce Barajımız çiftçilerimize hayırlı ve bereketli kazanç sağlasın.” dedi.
Devletin imkanları ile yapılan barajlar ve göletlerin tamamlanmasıyla da 400 bin dekar alanın daha sulanabilir hale geleceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat tarım memleketi. Bizler de her zaman çiftçimizin, tarımın, toprakların dostuyuz ve destek vermekten de büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Vatandaşlarla Sohbet Etti
Vali Dr. Ozan Balcı, inceleme ziyaretleri sırasında karşılaştığı çiftçilerle, çocuklarla ve kışlık hazırlık yapan hanımlarla bir süre sohbet ederek, çocuklara kitap hediye etti.” denildi.
TOKAT - 20:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]