Kapalı

Vali Balcı Kullanılan Kaynakları Yerinde İnceledi

TOKAT - Ağustos 12, 2020 20:29 A A
Tokat Valisi Ozan Balcı’nın gündemi yoğundu. Hemen hemen bugünün her dakikasını değerlendirmeye çalışan Vali Balcı şehrin farklı noktalarında ve köylerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada faaliyetler dile getirildi. Yapılan açıklamada:
“Vali Dr. Ozan Balcı, İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynakları ile yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe beraberinde köylerde birinci ve ikinci kat asfalt, içme suyu, kanalizasyon, kilitli parke taşı, yama, menfez, stabilize, sulama kanalları gibi yatırımları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “İl Özel İdaremiz kaynakları ve KÖYDES’in 42 milyon TL.lik yatırımı ile köylerimizin altyapısı için planlanan çalışmalarımız devam ediyor.Vatandaşlarımızın yaşamlarını ve hayatlarını kolaylaştırmak için hep birlikte aşkla, şevkle, yılmadan, yılgınlık göstermeden çalışıyoruz. Çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Karkıncık-Kızık Köyü Yolu
Karkıncık-Kızık köyü arası 2.5 km.lik sathi kaplama yol çalışmasını yerinde gören Vali Dr. Ozan Balcı, yol çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak, hizmete gireceğini kaydetti.
Avşarağzı Yağmurlama Sulama Suyu Tesisi 
Tokat merkeze bağlı  Avşarağzı köyü yağmurlama sulama suyu tesisinde incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, bilgi aldı. “770 dekar alanı sulayan tesisimiz  çiftçilerimize hayırlı ve bereketli kazançlar sağlasın.” dedi.
Çamlıbel Menfez Çalışması
Çamlıbel beldesinde, Bedirkale Sulama Birliği tarafından yapılan asfalt su geçişi menfez çalışmasını yerinde inceleyerek, bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği işçilere çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Kervansaray Köyü Güneş Enerji Sistemi ve İçme Suyu Sisteminde 
Kervansaray köyü Güneş Enerji Sistemi ve İçme Suyu Sisteminde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “54 adet 275 wp güçlü panel ile 10260 watt güç elektrik üreten sistem yıl boyunca köye içme suyu pompası harcaması için, tam kapasite çalışması halinde yaklaşık 27000 kwh bedava enerji sağlayacaktır. Yatırımımız üreticimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Güzelce Barajı
Vali Dr. Ozan Balcı, Güzelce, Günçalı, Kervansaray, Yatmış, Dereağzı, Akın ve Çamlıbel arazilerini sulayan Güzelce Barajı’nda devam eden kanal boru çalışmalarını yerinde inceledi.
Vali Dr. Ozan Balcı,  “Barajımız kanallarında boru çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızın tamamlanması ile 42 bin dekar alanı sulayacak olan Güzelce Barajımız çiftçilerimize hayırlı ve bereketli kazanç sağlasın.” dedi.
Devletin imkanları ile yapılan barajlar ve göletlerin tamamlanmasıyla da 400 bin dekar alanın daha sulanabilir hale geleceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat tarım memleketi. Bizler de her zaman çiftçimizin, tarımın, toprakların dostuyuz ve destek vermekten de büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Vatandaşlarla Sohbet Etti
Vali Dr. Ozan Balcı, inceleme ziyaretleri sırasında karşılaştığı çiftçilerle, çocuklarla ve kışlık hazırlık yapan hanımlarla bir süre sohbet ederek, çocuklara kitap hediye etti.” denildi.
TOKAT - 20:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]