Kapalı

Vali Balcı: “Okulları Birlikte Açacağız”

TOKAT - Ağustos 18, 2020 20:17 A A

Tokat İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada:

“Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Okulları Birlikte Açıyoruz” etkinliği kapsamında Valiliğimiz ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Farkındalık Yürüyüşüne katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp Hıdırlık Köprüsü’nde son bulan yürüyüş öncesi açıklama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, korona virüs salgınına karşı tüm yurtta olduğu gibi Tokat’ta da canla başla mücadele verildiğini kaydetti.

Kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, bu konuda da toplum olarak duyarlılığın çok yüksek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bugünde bütün öğretmenlerimizle beraber korona virüse karşı mücadele etmek, özellikle de maske, sosyal mesafe, hijyen konusunda kamuoyu oluşturmak, duyarlılığı arttırmak için öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız bir araya geldi. Bugün hep beraber caddede yürüyeceğiz. Sloganımız “Okulları Birlikte Açacağız.” Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız lazım. Yaşlılarımızı, çocuklarımızı, toplumumuzun bütün fertlerini korumamız lazım. Amaç burada bir duyarlılık meydana getirmek. Bugün de bunu gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Korona virüse karşı toplumun bütün kesimleriyle ele, omuz omuza vererek inşallah mücadelemizi başaracağız. Her şey çocuklarımız için diyoruz. Okullarımızı beraber açacağız. Ama beraber açmak için tekrar söylüyorum ve Tokatlı hemşehrilerimden rica ediyorum lütfen maske takmaya, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uysunlar. İnşallah pandemiye karşı mücadelemizden de toplum olarak başarı ile çıkacağız. ” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra gazetecilerin korona virüse karşı alınan tedbirler üzerine sorularını cevapladı. Vali Dr. Ozan Balcı, şunları kaydetti.

Bu işi korona virüsle mücadeleyi çok önemsiyoruz. Koronayla mücadelede ipin ucunu bırakmış değiliz. Şimdi mahalle takımlarımızı da kuruyoruz. Bu sadece bizim mücadelemiz ile olmaz. Bu konuya toplumun sahip çıkması lazım ve  bu işi ciddiye almamız lazım.

Dün yaptığımız İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında aldığımız karar ile düğünler saat 14.00’le 22.00 arasında yapılacak. Düğün salonları işletmecileri, sadece düğün değil, nişan nikah ve düğün sahipleri de maske sosyal mesafe kurallarına uyacak ve taahhütname verecekler. Aksi halde hıfzıssıhha kanununun ilgili maddesine göre gerekli yasal yaptırım uygulanacak. Ama bizim amacımız yaptırım uygulamak değil, rehberlik etmek, sahip çıkmak. Bizim toplum olarak bu işe sahip çıkmamız lazım. Korona virüs salgını ile mücadeleyi önemsememiz lazım. Bir kişinin bile canı bizim için çok kıymetli.

65 yaş için herhangi bir kısıtlamamız yok şu anda. 65 yaş üstü vatandaşlarımız şu anda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyuyorlar ama 65 yaş üstü vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları lazım. Ama sadece 65 üstü vatandaşlarımızın değil, toplumun bütün kesimlerinin dikkatli ve duyarlı olması gerekli.

Farkındalık Yürüyüşüne Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.” denildi.

TOKAT - 20:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]