10° Kapalı

Vali Balcı: “Okulları Birlikte Açacağız”

TOKAT - Ağustos 18, 2020 20:17 A A

Tokat İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada:

“Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Okulları Birlikte Açıyoruz” etkinliği kapsamında Valiliğimiz ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Farkındalık Yürüyüşüne katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp Hıdırlık Köprüsü’nde son bulan yürüyüş öncesi açıklama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, korona virüs salgınına karşı tüm yurtta olduğu gibi Tokat’ta da canla başla mücadele verildiğini kaydetti.

Kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, bu konuda da toplum olarak duyarlılığın çok yüksek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bugünde bütün öğretmenlerimizle beraber korona virüse karşı mücadele etmek, özellikle de maske, sosyal mesafe, hijyen konusunda kamuoyu oluşturmak, duyarlılığı arttırmak için öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız bir araya geldi. Bugün hep beraber caddede yürüyeceğiz. Sloganımız “Okulları Birlikte Açacağız.” Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız lazım. Yaşlılarımızı, çocuklarımızı, toplumumuzun bütün fertlerini korumamız lazım. Amaç burada bir duyarlılık meydana getirmek. Bugün de bunu gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Korona virüse karşı toplumun bütün kesimleriyle ele, omuz omuza vererek inşallah mücadelemizi başaracağız. Her şey çocuklarımız için diyoruz. Okullarımızı beraber açacağız. Ama beraber açmak için tekrar söylüyorum ve Tokatlı hemşehrilerimden rica ediyorum lütfen maske takmaya, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uysunlar. İnşallah pandemiye karşı mücadelemizden de toplum olarak başarı ile çıkacağız. ” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra gazetecilerin korona virüse karşı alınan tedbirler üzerine sorularını cevapladı. Vali Dr. Ozan Balcı, şunları kaydetti.

Bu işi korona virüsle mücadeleyi çok önemsiyoruz. Koronayla mücadelede ipin ucunu bırakmış değiliz. Şimdi mahalle takımlarımızı da kuruyoruz. Bu sadece bizim mücadelemiz ile olmaz. Bu konuya toplumun sahip çıkması lazım ve  bu işi ciddiye almamız lazım.

Dün yaptığımız İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında aldığımız karar ile düğünler saat 14.00’le 22.00 arasında yapılacak. Düğün salonları işletmecileri, sadece düğün değil, nişan nikah ve düğün sahipleri de maske sosyal mesafe kurallarına uyacak ve taahhütname verecekler. Aksi halde hıfzıssıhha kanununun ilgili maddesine göre gerekli yasal yaptırım uygulanacak. Ama bizim amacımız yaptırım uygulamak değil, rehberlik etmek, sahip çıkmak. Bizim toplum olarak bu işe sahip çıkmamız lazım. Korona virüs salgını ile mücadeleyi önemsememiz lazım. Bir kişinin bile canı bizim için çok kıymetli.

65 yaş için herhangi bir kısıtlamamız yok şu anda. 65 yaş üstü vatandaşlarımız şu anda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyuyorlar ama 65 yaş üstü vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları lazım. Ama sadece 65 üstü vatandaşlarımızın değil, toplumun bütün kesimlerinin dikkatli ve duyarlı olması gerekli.

Farkındalık Yürüyüşüne Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.” denildi.

TOKAT - 20:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 02
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]
 • 03
  Başkan Yazıcıoğlu: Değişimle Birlikte Tokat Belediyesi Heryerde
  BAŞKAN YAZICIOĞLU: “DEĞİŞİMLE BİRLİKTE TOKAT BELEDİYESİ HER YERDE” Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Örtmeliönü Mahallesi’nde sabah saatlerinde ahşap bir evde meydana gelen yangın sonrası evi kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangına ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapıldığını ve büyük bir felaketin önlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal […]
 • 04
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 05
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]