11° Açık

Vali Balcı: Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam

TOKAT - Haziran 17, 2020 11:49 A A

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde İl Özel İdaresi destekleri ile yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışına katıldı.

Pazar ilçesi ziyaret ve incelemeleri sırasında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışına katılan Vali Dr. Ozan Balcı, devletimizin ve milletimizin imkanları ile yapılan salonun devletin gerçek sahibi milletimizin hizmetine sunulduğunu ifade ederek “Salonun yapılmasında emeği geçen kaymakamımıza, belediye başkanımıza, İl Özel İdaremize, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Pazar ilçemize ve Pazarlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra İlçe Spor Salonu yanında bulunan sahada Spor Tokat kapsamında devam eden spor kurslarını ziyaret ederek, burada antreman yapan çocukları izledi.  Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara başarılar diledi.

Programa Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gençlik ve Spor İl müdürü Cemil Çağlar ve protokol mensupları katıldı.

                                                                                        SPOR TOKAT

 1. Spor Tokat, Valiliğimizin himayesinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, il ve ilçelerde kurulan Yürütme İzleme ve Değerlendirme Kurulları ve Teknik Kurullar marifeti ile yürütülen, sürekli takip edilen ve 612 bin Tokatlının destek verdiği komple bir sportif faaliyettir.
 1. Spor Tokat’ın hedef kitlesi, anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımız, gençlerimiz, dezavantajlı gruplar (engelli, özel, çalışan, mülteci ve kırsal kesimdeki çocuklar), devlet koruması altındaki çocuklarımızdır.
 1. Sportif faaliyetlerin bireylerin bilişsel ve kültürel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağladığını, kültürel ve sosyal boyutu ile de birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının geliştirdiği görülmüştür. Bu gereksinimlerden dolayı Spor Tokat projesi hayata geçirilmiştir.
 1. Spor Tokat kapsamında ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlara ait tüm tesislerin envanteri ve ilimizdeki tüm beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ile beden eğitimi ve spor yüksekokullarının son sınıf öğrencilerinden oluşan insan kaynakları envanteri çıkarılmıştır.
 1. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşı ile tanışmaları, spor ile dost olmaları, sporu yaşam biçimi haline getirmelerin ve böylece toplumda spor kültürünün oluşması, özgüvenlerinin gelişmesi, obezite ve her türlü zararlı alışkanlık ile mücadele etmek amaçlanmıştır.
 2. Spor Tokat kapsamındaki çocuk ve gençlerimizin spor hayatlarındaki değişim ve gelişimlerinin izlenebilmesi ve desteklenmeleri için mevcut spor kulüplerinin yanı sıra yeni kurulaması sağlanan gençlik ve spor kulüpleri ile okul spor kulüpleri sürece dahil edilmiştir ve hem okullarımıza hem de kulüplerimize malzeme desteği sağlanmıştır.
 3. Çocuklarımızın ve gençlerimizin Spor Tokat kapsamında yapılan her türlü sportif etkinlikler ile fair play ruhuna sahip bireyler olarak yetişmelerini ve bu etkinlikler boyunca bu ruha uygun davranışları kazanmalarını sağlamak.
TOKAT - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]