14° Kapalı

Vali Balcı: Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam

TOKAT - Haziran 17, 2020 11:49 A A

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde İl Özel İdaresi destekleri ile yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışına katıldı.

Pazar ilçesi ziyaret ve incelemeleri sırasında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapılan Fitness ve Kondisyon Salonunun açılışına katılan Vali Dr. Ozan Balcı, devletimizin ve milletimizin imkanları ile yapılan salonun devletin gerçek sahibi milletimizin hizmetine sunulduğunu ifade ederek “Salonun yapılmasında emeği geçen kaymakamımıza, belediye başkanımıza, İl Özel İdaremize, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Pazar ilçemize ve Pazarlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra İlçe Spor Salonu yanında bulunan sahada Spor Tokat kapsamında devam eden spor kurslarını ziyaret ederek, burada antreman yapan çocukları izledi.  Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara başarılar diledi.

Programa Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gençlik ve Spor İl müdürü Cemil Çağlar ve protokol mensupları katıldı.

                                                                                        SPOR TOKAT

 1. Spor Tokat, Valiliğimizin himayesinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, il ve ilçelerde kurulan Yürütme İzleme ve Değerlendirme Kurulları ve Teknik Kurullar marifeti ile yürütülen, sürekli takip edilen ve 612 bin Tokatlının destek verdiği komple bir sportif faaliyettir.
 1. Spor Tokat’ın hedef kitlesi, anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımız, gençlerimiz, dezavantajlı gruplar (engelli, özel, çalışan, mülteci ve kırsal kesimdeki çocuklar), devlet koruması altındaki çocuklarımızdır.
 1. Sportif faaliyetlerin bireylerin bilişsel ve kültürel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağladığını, kültürel ve sosyal boyutu ile de birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının geliştirdiği görülmüştür. Bu gereksinimlerden dolayı Spor Tokat projesi hayata geçirilmiştir.
 1. Spor Tokat kapsamında ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlara ait tüm tesislerin envanteri ve ilimizdeki tüm beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ile beden eğitimi ve spor yüksekokullarının son sınıf öğrencilerinden oluşan insan kaynakları envanteri çıkarılmıştır.
 1. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşı ile tanışmaları, spor ile dost olmaları, sporu yaşam biçimi haline getirmelerin ve böylece toplumda spor kültürünün oluşması, özgüvenlerinin gelişmesi, obezite ve her türlü zararlı alışkanlık ile mücadele etmek amaçlanmıştır.
 2. Spor Tokat kapsamındaki çocuk ve gençlerimizin spor hayatlarındaki değişim ve gelişimlerinin izlenebilmesi ve desteklenmeleri için mevcut spor kulüplerinin yanı sıra yeni kurulaması sağlanan gençlik ve spor kulüpleri ile okul spor kulüpleri sürece dahil edilmiştir ve hem okullarımıza hem de kulüplerimize malzeme desteği sağlanmıştır.
 3. Çocuklarımızın ve gençlerimizin Spor Tokat kapsamında yapılan her türlü sportif etkinlikler ile fair play ruhuna sahip bireyler olarak yetişmelerini ve bu etkinlikler boyunca bu ruha uygun davranışları kazanmalarını sağlamak.
TOKAT - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]