14° Kapalı

Yağma Talan İhmal Kamuoyunu İlgilendirmiyormuş!

ERBAA - Ocak 23, 2021 16:20 A A

Geçtiğimiz zaman diliminde Erbaa’da bulunan Erbaa Devlet Hastanesi eski binası hakkında buranın bölge halkına rahatsızlık verdiği bilgisine ulaşmıştık.

Daha önceki dönemlerde de bize gelen şikayetlere ek olarak buradaki kullanılmayan malzemelerin gelişi güzel dağıtıldığı, bazı eşyaların şahsi işlerde kullanıldığı, bazı kurum amirlerinin aldıkları eşyaları insiyatif kullanıp farklı yerlerde kullandıkları gibi birçok şikayette gelince konuyu araştırmak ve hiç kimseyi zan altında bırakmamak için Erbaa Hastanesi Müdürüne durumu iletmiştik.

 

Sayın Müdürümüz Hikmet Keskin ilk şifahen görüşmemizde bize söylediklerini aynen aktaralım: “Bizim için bu malzemelerin kime nasıl verildiğinin listesini size vermemizde hiçbir sıkıntı yok…” demiş, Pazartesi günü ne istersek verebileceğini söylemiştir.  (10/12/2020 tarihinde)

14/12/2020 tarihinde makamına gittiğimizde bize: “Bu listeyi size bir soruşturma olmadan vermem imkansız. O yüzden size liste veremem. Siz konuyu malzeme verdiğimiz yerden araştırmaya başlarsanız iyi olur…” Sonrasında “Yine de dilekçeyle isteyebilirsiniz…” demiştir.

14/12/2020 tarihinde verdiğimiz konuya ilişki dilekçemize verilen cevabı yayınlayalım;

cevabı verilmiştir.

Yani; ‘KAMUYOYUNU İLGİLENDİRMEDİĞİ İÇİN CEVAP VERMEME HAKKIMIZI KULLANIYORUZ’ demişlerdir. 

YANİ, Yağma, talan, hırsızlık, devlet malını gelişigüzel kullanmak, dağıtmak, Kamuoyunu, kamuoyu adına araştırma yapanları ilgilendirmiyormuş.

Halbuki ilgili kanunun 1. maddesi der ki:  Herkes bilgi edinme hakkına sahiptir.

Bunlar yoksa isimleri geçenleri temize çıkarma gayretimiz dahi buna yetmedi. Konuyu araştırmak suçlu varsa kamuoyuna bildirmek, görevlileri hareket geçirmek bizim görevimiz değilmiş!

Beyler hatırlatalım, kamuoyundan bize gelen şikayet ve ihbarlar üzerine biz sizi de zan atında bırakmamak için geldik ve sorduk. Tabi ki cevap verip vermemek en doğal hakkınız.

Aslında biz sizin görevinizi hakkıyla yaptığınıza şahidiz. Ne de olsa resimler ortaya bunu koymaktadır. Nitekim kamuoyu her ne kadar sahip çıkılmadı dese de Eski Hastane binasının kolonları, duvardaki boyalar ve üst katların camları dimdik ayaktadır. Hakkınızı yememek lazım.

Fakat şunu iyi bilin ki;

Milletimizin yararına olan her iş bizi ilgilendiriyor.

Milletimizin zararına olan her iş yine bizi ilgilendiriyor.

Bu memleketin ekmeğini yiyen havasını soluyan herkes değerlerine sahip çıkmak zorundadır.

Şimdi eski hastane binamızın durumunu, kamuoyunda dolaşan şikayet ve ihbarları, Erbaa Devlet Hastanesi yönetimini ve bu cevabı Kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Fatih Kaplan 22/01/2021

 

ERBAA - 16:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]