11° Parçalı az bulutlu

Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Ramazan Ordu Muhteşem Bir Kongreyle Güven Tazeledi

ERBAA - Haziran 11, 2022 22:08 A A

Yeniden Refah Parti Erbaa İlçe Teşkilatı 2. Olağan kongresi Erbaa Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sabah saatlerinde ilçeye gelen Yeniden Refah Partisi heyeti ilk olarak vatandaşların sorunlarını dinlemek için şehir merkezinde ziyaretler yaptıktan sonra şehirde kurulan Cumartesi pazarı semt pazarının ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinleyerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Göreve geldiği kısa zaman diliminde teşkilatlanmasını sağlayan İlçe Başkanı Ordu, çalışmasının ilk mahsullerini almaya başladı. Tek listeyle seçime giren Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Çağdaş Ramazan Ordu, çalışmalarının karşılığını salonu doldurarak ispatlamış oldu.

Geniş bir vatandaş kitlesinin katıldığı kongreye Yeniden refah Partisi Teşkilatlardan Sorumlu ve Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Eski bakanlardan Yeniden Refah Partisi Genel başkan yardımcısı Sacit Günbey, Tokat İl Başkanı Ali Daldan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Cumhuriyet Halk Partisi Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Namık Ateşli, Erbaa Eski Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eray Koral ve Yeniden Refah Partisi Merkez ilçe başkanıyla diğer ilçe başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Kongrede İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen Erbaa İlçe Başkanı Ç. Ramazan Ordu konuşmasında kısaca; “ 2019 Nisan ayında göreve gelmemizden itibaren 3 belde, 18 köy ve 25 mahalle temsilcimizin atamasını gerçekleştirdik. Sayın Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın dediği gibi Anadolu’nun yiğit evlatları olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Milli Görüşü şaha kaldırmak ve yenir bir düzen kurmak için kıyama kalktık karşınızdayız Elhamdülillah. Milletimizin yüzünün gülmesi için paylaşımda adalet, yönetimde adaletin tesis edilmesi yaşanabilir ve yeniden Büyük Türkiye için ancak Milli Görüşle olacaktır. Artık çare var, alternatif var. Yolumuz Erbakan Hoca’mızın Milli görüş yoludur. Bizler Milli Görüşçüler olarak mevki ve makamlara takılmadık, ancak hizmet için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Tokat İl Başkanı Abdullah Daldan ise konuşmasında: “Burada iktidara namzet bir kongre yapmanın gururunu yaşıyoruz. Kısa bir süre önce kurulan partimiz çok kısa zamanda teşkilatlarımızın kısa zamanda sandıkları patlatacak çalışmalarını göreceksiniz. Cenabı Hak bizlere bu milletin sırtındaki yükleri kaldırmayı nasip edecek. Gittiği her yerde her alanda gezen Genel Başkanımız Fatih Erbakan gittiği her yerde vatandaşlarımız tarafından ilgiyle karşılanıyor bu ilgi bize Yeniden Refah Partisi’nin iktidar olacağını ve Genel Başkanımızın Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacağını müjdeliyor. ” dedi.

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından konuşmacılardan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk ise konuşmasında: “ Sayın genel başkan yardımcımızın huzurunda Erbaa İlçe Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Zira 3 yıl önce ilk kongresini yapıp ardından bu zaman zarfında teşkilatlarını dolu dolu oluşturan, kadın kollarımızı, teşkilatlarımızı, sandık kurullarının yüzde altmışını oluşturmak suretiyle bugün bu salonda ikinci kongreyi düzenlerken iktidara namzet ve yerel seçimleri kazanmaya namzet bir parti olarak burada bulunmaktan gurur duyuyor ilçe başkanımıza ve il başkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Milli görüşün altıncı partisi olarak vücut bulan Yeniden Refah Partisi memleketin tüm illerinde teşkilatlarını oluşturan 973 ilçe teşkilatlarına yine tüm birimleriyle bu kadar kısa sürede resmi 250 bin gayri resmi elimizde ıslak imzalı 380 bin üye adedine ulaşan bir siyasi parti elbette ki önümüzdeki seçimlerde iktidara namzet bir partidir.” Dedi.

Sözlerine genel siyasetle ilgili olarak devam eden Öztürk, ‘Şu an iktidar olanların güzel hizmetler yaptıklarını bunları takdir ederken eleştirilmesi gereken noktalar olduğunu, partilerinin fıtrata uygun muhalefet yaptıklarını’ belirterek sözlerine; “Tüm iyi yapılanalrı tebrik etmekle beraber bugün memleketimizde suç oranı %70 ahlaksızlık % 60 oranında artmıştır. 120 tane cezaevi yapıyoruz müşterileri hazır. Boşanmalar 20 yılda 2 milyona dayanmış huzur bozulmuştur. Yapılan bir araştırmaya göre Uyuşturucu kullanma başlama yaşı 9 a düşmüştür. Sanayici ve tüm kesimler borçlandırılmıştır…” diyerek sözlerin son günlerde oluşan ekonomik tablonun nasıl bozulduğunu aktarıp Milli Görüş sisteminde düzenin nasıl sağlanacağını aktardı.

Son olarak kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Sacit Günbay ise; “İktidar sahipleri için bunlar Milli Görüşçümü değil mi onun tartışmaları yapılıyor. Şu an iktidar olanlar Milli Görüşçü değildir. Eğer olmuş olsalardı Rahmetli Erbakan Hocamız ülkeyi bir yılda 9.3 oranında kalkındırdı. Fakat bugün geldiğimiz noktayı görüyorsunuz. Burada bulunanlardan kim halinden memnun. Sadece büyük işler yapanlar hallerinden memnun başka hiç kimse halinden memnun değil. 20 yılda 3 milyon olan tarımla uğraşan aile sayısı bugün 450 bin aile civarına düşmüştür… Türkiye büyümüyor küçülüyor… Şeker fabrikaları kapatıldı yurt dışından şeker getiriliyor… bizden önce iktidarda olanlar doları beş misli artırdılar biz hükümete geldiğimizde bu sıkıntılar had safhadaydı ama biz hiç kimseden borç almadan tüm bu sorunların üstesinden kısa zamanda geldik. Dedik ki biz iç borçta dış borçta almayacağız hiçbir şeye zam yapmayacağız. Fakat rantiyecinin hortumlarını keseceğiz. Kurduğumuz havuz sistemiyle tüm sorunları çözdük. Yine çözeriz.” Dedi.

Yapılan seçimlerin ardından Çağdaş Ramazan Ordu ve Yönetim kurulu tekrardan Erbaa İlçe Başkanlığı görevini kazandı.

ERBAA - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]