Kapalı

Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Ramazan Ordu Muhteşem Bir Kongreyle Güven Tazeledi

ERBAA - Haziran 11, 2022 22:08 A A

Yeniden Refah Parti Erbaa İlçe Teşkilatı 2. Olağan kongresi Erbaa Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sabah saatlerinde ilçeye gelen Yeniden Refah Partisi heyeti ilk olarak vatandaşların sorunlarını dinlemek için şehir merkezinde ziyaretler yaptıktan sonra şehirde kurulan Cumartesi pazarı semt pazarının ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinleyerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Göreve geldiği kısa zaman diliminde teşkilatlanmasını sağlayan İlçe Başkanı Ordu, çalışmasının ilk mahsullerini almaya başladı. Tek listeyle seçime giren Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Çağdaş Ramazan Ordu, çalışmalarının karşılığını salonu doldurarak ispatlamış oldu.

Geniş bir vatandaş kitlesinin katıldığı kongreye Yeniden refah Partisi Teşkilatlardan Sorumlu ve Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Eski bakanlardan Yeniden Refah Partisi Genel başkan yardımcısı Sacit Günbey, Tokat İl Başkanı Ali Daldan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Cumhuriyet Halk Partisi Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Namık Ateşli, Erbaa Eski Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eray Koral ve Yeniden Refah Partisi Merkez ilçe başkanıyla diğer ilçe başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Kongrede İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen Erbaa İlçe Başkanı Ç. Ramazan Ordu konuşmasında kısaca; “ 2019 Nisan ayında göreve gelmemizden itibaren 3 belde, 18 köy ve 25 mahalle temsilcimizin atamasını gerçekleştirdik. Sayın Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın dediği gibi Anadolu’nun yiğit evlatları olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Milli Görüşü şaha kaldırmak ve yenir bir düzen kurmak için kıyama kalktık karşınızdayız Elhamdülillah. Milletimizin yüzünün gülmesi için paylaşımda adalet, yönetimde adaletin tesis edilmesi yaşanabilir ve yeniden Büyük Türkiye için ancak Milli Görüşle olacaktır. Artık çare var, alternatif var. Yolumuz Erbakan Hoca’mızın Milli görüş yoludur. Bizler Milli Görüşçüler olarak mevki ve makamlara takılmadık, ancak hizmet için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Tokat İl Başkanı Abdullah Daldan ise konuşmasında: “Burada iktidara namzet bir kongre yapmanın gururunu yaşıyoruz. Kısa bir süre önce kurulan partimiz çok kısa zamanda teşkilatlarımızın kısa zamanda sandıkları patlatacak çalışmalarını göreceksiniz. Cenabı Hak bizlere bu milletin sırtındaki yükleri kaldırmayı nasip edecek. Gittiği her yerde her alanda gezen Genel Başkanımız Fatih Erbakan gittiği her yerde vatandaşlarımız tarafından ilgiyle karşılanıyor bu ilgi bize Yeniden Refah Partisi’nin iktidar olacağını ve Genel Başkanımızın Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacağını müjdeliyor. ” dedi.

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından konuşmacılardan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk ise konuşmasında: “ Sayın genel başkan yardımcımızın huzurunda Erbaa İlçe Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Zira 3 yıl önce ilk kongresini yapıp ardından bu zaman zarfında teşkilatlarını dolu dolu oluşturan, kadın kollarımızı, teşkilatlarımızı, sandık kurullarının yüzde altmışını oluşturmak suretiyle bugün bu salonda ikinci kongreyi düzenlerken iktidara namzet ve yerel seçimleri kazanmaya namzet bir parti olarak burada bulunmaktan gurur duyuyor ilçe başkanımıza ve il başkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Milli görüşün altıncı partisi olarak vücut bulan Yeniden Refah Partisi memleketin tüm illerinde teşkilatlarını oluşturan 973 ilçe teşkilatlarına yine tüm birimleriyle bu kadar kısa sürede resmi 250 bin gayri resmi elimizde ıslak imzalı 380 bin üye adedine ulaşan bir siyasi parti elbette ki önümüzdeki seçimlerde iktidara namzet bir partidir.” Dedi.

Sözlerine genel siyasetle ilgili olarak devam eden Öztürk, ‘Şu an iktidar olanların güzel hizmetler yaptıklarını bunları takdir ederken eleştirilmesi gereken noktalar olduğunu, partilerinin fıtrata uygun muhalefet yaptıklarını’ belirterek sözlerine; “Tüm iyi yapılanalrı tebrik etmekle beraber bugün memleketimizde suç oranı %70 ahlaksızlık % 60 oranında artmıştır. 120 tane cezaevi yapıyoruz müşterileri hazır. Boşanmalar 20 yılda 2 milyona dayanmış huzur bozulmuştur. Yapılan bir araştırmaya göre Uyuşturucu kullanma başlama yaşı 9 a düşmüştür. Sanayici ve tüm kesimler borçlandırılmıştır…” diyerek sözlerin son günlerde oluşan ekonomik tablonun nasıl bozulduğunu aktarıp Milli Görüş sisteminde düzenin nasıl sağlanacağını aktardı.

Son olarak kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Sacit Günbay ise; “İktidar sahipleri için bunlar Milli Görüşçümü değil mi onun tartışmaları yapılıyor. Şu an iktidar olanlar Milli Görüşçü değildir. Eğer olmuş olsalardı Rahmetli Erbakan Hocamız ülkeyi bir yılda 9.3 oranında kalkındırdı. Fakat bugün geldiğimiz noktayı görüyorsunuz. Burada bulunanlardan kim halinden memnun. Sadece büyük işler yapanlar hallerinden memnun başka hiç kimse halinden memnun değil. 20 yılda 3 milyon olan tarımla uğraşan aile sayısı bugün 450 bin aile civarına düşmüştür… Türkiye büyümüyor küçülüyor… Şeker fabrikaları kapatıldı yurt dışından şeker getiriliyor… bizden önce iktidarda olanlar doları beş misli artırdılar biz hükümete geldiğimizde bu sıkıntılar had safhadaydı ama biz hiç kimseden borç almadan tüm bu sorunların üstesinden kısa zamanda geldik. Dedik ki biz iç borçta dış borçta almayacağız hiçbir şeye zam yapmayacağız. Fakat rantiyecinin hortumlarını keseceğiz. Kurduğumuz havuz sistemiyle tüm sorunları çözdük. Yine çözeriz.” Dedi.

Yapılan seçimlerin ardından Çağdaş Ramazan Ordu ve Yönetim kurulu tekrardan Erbaa İlçe Başkanlığı görevini kazandı.

ERBAA - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]