10° Kapalı

Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Ramazan Ordu’dan Gündeme Dair Açıklamalar

ERBAA - Ekim 9, 2022 21:30 A A

Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Çağdaş Ramazan Ordu haber merkezimize yaptığı ziyarette ülke gündemi ve yerel siyasetle ilgili beyanatlarda bulundu.

Ekonomiden, parti çalışmalarına, milletvekili seçimlerinden, İttifak konularına kadar birçok konuda açıklamalar yapan Başkan Ordu’nun yaptığı açıklamalar şu şekilde:

EKONOMİK OLARAK ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DAHA VAHİM BİR DURUM BİZİ BEKLİYOR

İktidar seçime kadar belki geçici çözümlerle vatandaşımızı ekonomik olarak rahatlatabilir ama kalıcı çözümler getirmediği sürece çoğu sorunu çözemeyiz. Para basmaktan tutun da başka çareler üretmeye çalışabilirler fakat yara büyük, büyük yaralar pansumanla hallolmaz. İlk olarak israfı önlememiz gerekiyor. Makam araçlarından teşrifatlara kadar yapılan tüm gereksiz harcamaları kesmek önlemek zorundayız.

Bir bakanımız geldiği zaman o harcamalar devasa boyutlarda. Ben birçok davete gidiyorum ama maalesef yapılan yemek harcamalarının çoğu çöpe gidiyor. Ekmeğimizin yarısını çöpe atıyoruz. Bunu kesinlikle halletmemiz lazım. Biz ne zaman ki o ekmeği çöpe atmadığımız zaman israfı kesmiş oluruz.

BİZE GELEN SEÇMENİN ÇOĞU AK PARTİ TABANINDAN GELEN SEÇMEN

Şu an partimize katılım devam etmekle birlikte son zamanlarda Erbaa özelinde konuşacaksak ıslak imzalı toplamda 800 ün üzerinde bir üyemiz oldu. Zaten son yayınlanan rakamlarda Yeniden Refah Partisi üyesini en çok artıran partiydi ve bu üyelerin hepsinin samimiyetle geldiğine inanıyoruz. Çünkü bizde rant, geçim kaygısı, atanma şartı, ihale şu bu yok sadece samimiyet ve geçmişte rahmetli Erbakan Hoca’mızın çalışmalarının etkisi var. İlerleyen günlerde daha fazla katılım olacağına dair inancım var.

TEŞKİLATLARIMIZ HER ZAMAN ZİNDE AMA DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Teşkilat olarak tüm kesimlere her yere ulaşmaya çalışıyoruz, gidiyoruz, fakat daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. İnanın vatandaşın şu anda yanında samimiyetle duracak siyasetçiye ve siyasete ihtiyacı var. Ne vatandaşı ne de kendimizi kandırmaya gerek yok. Vatandaşı bir kere kandırmakla ne kazanacağız. Bizim öyle bir politikamız olmadı olmayacak. Burası bizim babamızın mülkü değil.

GENEL SEÇİMLERE HAZIRLANIYORUZ

Erbaa’dan milletvekili aday adaylarımız var. Adaylarımız olduğu gibi milletvekilimiz de olacak bu inançla çalışıyoruz. Aslında sadece bizim partimizden değil tüm partilerden Erbaa’dan birer vekil olması şart. Zire Tokat’ın en büyük en ilçesiyiz ve en fazla istihdamı sağlayan bir ilçeyiz. Erbaa yatırıma aç bir ilçe ve bu havzaya da faydası olacaktır.

HASTANE BİNAMIZ ÇOK GÜZEL AMA İÇİ BOŞ

Çok güzel bir hastanemiz var ama maalesef doktorların olmamasından dolayı vatandaş bize sürekli şikâyete geliyor. Bu neden oluyor araştırmak ve sorunu gidermek lazım. Sorun bizden mi yönetimden mi kimden kaynaklanıyorsa mutlaka bu sorunu çözmek gerekiyor. Önceden yeni hastane yapılınca müjde olurdu şimdi yeni doktor ataması yapılınca müjde yapılmaya başlandı, bu durumun özetini açıklayan bir iş aslında.

TOKİ’DE ERBAA’YA ADALETSİZLİK YAPILDI

Son açıklanan Toki rakamlarına baktığımızda Erbaa’nın nüfusu 100 bin düşen konut rakamı 300 Yeşilyurt’un nüfusu 9 Bin ama verilen konut sayısı 200 arada dağlar kadar fark var. Burada bile Erbaa’mız göz ardı edilmiş. Bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorum.

KYK YURTLARINDAKİ SIKINTILAR GİDERİLMELİDİR

Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizden yemek ve barınma konusunda şikâyetler geldi tüm bunların en kısa zamanda giderilmesi için üzerimize düşen ne varsa yardımcı olmaya hazırız. Yine öğrenci kardeşlerimizin de her zaman yanlarındayız. Onlar bize emanetler. Kapasite artırımdan dolayı öğrencilerimizin, barınma, ders çalışma ve yaşam koşullarını sağlıklı bir biçimde karşılanması gerekmektedir.

ERBAA’YI ÇOK SEVİYORUZ

Ben işim gereği de tüm bölgelere ve birçok ilçeye gittim. Eğer bir sıralama yap deseler Erbaa’yı yaşanabilecek ilçeler arasında ilk beşe yazabilirim. Erbaa hem çok güzel hem de her şeyin en güzeline layık ve gece gündüz buraya hizmet etmek için zevkle severek çabalıyoruz.

Geçmişten gelen bir siyaset geleneğimiz var ve ailecek siyasetin içinde olduğumuz için siyaseti geçinme değil hizmet etme aracı olarak görüyoruz. Bunun için bu ahlakla çalışıyoruz. Milletimiz için yeniden yeni güzel günler gelecekse bunun Yeniden Refah’la olacağı inancındayız. Sayın Genel Başkanımız Fatih Erbakan liderliğinde her an her yerde her zaman doğruyu anlatmaya devam edeceğiz.

ERBAA - 21:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 02
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]
 • 03
  Başkan Yazıcıoğlu: Değişimle Birlikte Tokat Belediyesi Heryerde
  BAŞKAN YAZICIOĞLU: “DEĞİŞİMLE BİRLİKTE TOKAT BELEDİYESİ HER YERDE” Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Örtmeliönü Mahallesi’nde sabah saatlerinde ahşap bir evde meydana gelen yangın sonrası evi kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangına ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapıldığını ve büyük bir felaketin önlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal […]
 • 04
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 05
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]