Parçalı bulutlu

Yeşil Sanayi Sitesinde Resmi İşlemler Tamamlandı

TOKAT - Mayıs 24, 2021 10:34 A A

YENİ YEŞİL SANAYİ SİTESİ’NDE RESMİ İŞLEMLER TAMAMLANDI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Yeni Sanayi Sitesi alanında resmi işlemlerin tamamlandığını çok yakında dolgu ve yapım çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

Tokat Yeni Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yeni sanayi sitesindeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada, resmi işlemlerin tek tek tamamlanarak onaylandığını belirtti.

Yeni Yeşil Sanayi Sitesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şunları söyledi:

“Yeni sanayi sitemizin kurulumuyla ilgili toplantımızı icra ettik. Tokat’ta mevcut sanayi sitemizin taşınması en önemli gündem maddelerimizden biriydi. İlk başta 20’ye yakın ilin başlatmış olduğu bu çalışma, 4 şehre kadar indi. Bu iller arasında da Tokat Sanayi Sitesi en hızlı şekilde ilerleyen, süreci en iyi yürüten iller arasında yer aldı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye olmak üzere, Bakanlığımıza, Bakanlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.

Tokat ölçeğinde yapılması gereken ne varsa hepsi hızlı bir şekilde yapıldı. Sanayi alanının belirlenmesi, mülkiyet probleminin giderilmesi, bu alanın statüsünün sanayi alanı olarak belirlenmesi, belirlenen alanda sanayi yapılması sürecinin, Bakanlık sürecindeki evraklarına kadar, hem 2020 hem de 2021 yılında Tokat Sanayi Sitesinin yatırım planları arasına alınmasına kadar tüm süreçlerin hepsini alnımızın akıyla yürüttük.

Alanımızın zeminiyle alakalı raporlama ihalesi yapıldı, rapor sonucu Bakanlığımıza iletildi ve Bakanlığımızdan onaylanmış durumdadır. Plan Kote çalışmamız da Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır.

Vaziyet Planı ve su basmanıyla alakalı konularda da tek tek tüm çalışmalarımız Belediyemiz ve Sanayi Kooperatifimiz tarafından yapılarak Bakanlığa iletildi. Bu çalışmalar çok titiz ve tek tek inceleniyor. İnşallah bu işimizde onaylandığında resmi süreç tamamlanmış oluyor. Geriye sadece yapım ihalesi kalıyor. Öncesinde dolgu ihalemizi yapacak daha sonra ise yapım ihalemizi yaparak, Sanayi Sitemizin yükseldiğini göreceğiz inşallah.

Hiçbir hemşehrimizin aklına ‘acaba’ diye bir soru gelmesin. En kısa sürede bu alanda çalışmaların başladığını göreceğiz. Yeni, yeşil, ferah, çok daha büyüyebilen bir alanda esnaflarımız ticari faaliyetlerini yapabilecekler.

Tokat Belediyesi olarak bizler ve Tokat Yeni Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifimiz ve değerli üyeleri bu süreci iyi bir şekilde takip ediyoruz.

Verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha güzel bir Tokat’ta, daha iyi bir sanayi sitesine kavuşacağız” dedi.

Açıklamanın ardından Başkan Eroğlu, yeni sanayi sitesinin yapılacağı alanda Kooperatif üyeleriyle birlikte incelemelerde bulundu.

 

 

TOKAT - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]