10° Kapalı

Yeşil Sanayi Sitesinde Resmi İşlemler Tamamlandı

TOKAT - Mayıs 24, 2021 10:34 A A

YENİ YEŞİL SANAYİ SİTESİ’NDE RESMİ İŞLEMLER TAMAMLANDI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Yeni Sanayi Sitesi alanında resmi işlemlerin tamamlandığını çok yakında dolgu ve yapım çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

Tokat Yeni Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yeni sanayi sitesindeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada, resmi işlemlerin tek tek tamamlanarak onaylandığını belirtti.

Yeni Yeşil Sanayi Sitesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şunları söyledi:

“Yeni sanayi sitemizin kurulumuyla ilgili toplantımızı icra ettik. Tokat’ta mevcut sanayi sitemizin taşınması en önemli gündem maddelerimizden biriydi. İlk başta 20’ye yakın ilin başlatmış olduğu bu çalışma, 4 şehre kadar indi. Bu iller arasında da Tokat Sanayi Sitesi en hızlı şekilde ilerleyen, süreci en iyi yürüten iller arasında yer aldı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye olmak üzere, Bakanlığımıza, Bakanlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.

Tokat ölçeğinde yapılması gereken ne varsa hepsi hızlı bir şekilde yapıldı. Sanayi alanının belirlenmesi, mülkiyet probleminin giderilmesi, bu alanın statüsünün sanayi alanı olarak belirlenmesi, belirlenen alanda sanayi yapılması sürecinin, Bakanlık sürecindeki evraklarına kadar, hem 2020 hem de 2021 yılında Tokat Sanayi Sitesinin yatırım planları arasına alınmasına kadar tüm süreçlerin hepsini alnımızın akıyla yürüttük.

Alanımızın zeminiyle alakalı raporlama ihalesi yapıldı, rapor sonucu Bakanlığımıza iletildi ve Bakanlığımızdan onaylanmış durumdadır. Plan Kote çalışmamız da Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır.

Vaziyet Planı ve su basmanıyla alakalı konularda da tek tek tüm çalışmalarımız Belediyemiz ve Sanayi Kooperatifimiz tarafından yapılarak Bakanlığa iletildi. Bu çalışmalar çok titiz ve tek tek inceleniyor. İnşallah bu işimizde onaylandığında resmi süreç tamamlanmış oluyor. Geriye sadece yapım ihalesi kalıyor. Öncesinde dolgu ihalemizi yapacak daha sonra ise yapım ihalemizi yaparak, Sanayi Sitemizin yükseldiğini göreceğiz inşallah.

Hiçbir hemşehrimizin aklına ‘acaba’ diye bir soru gelmesin. En kısa sürede bu alanda çalışmaların başladığını göreceğiz. Yeni, yeşil, ferah, çok daha büyüyebilen bir alanda esnaflarımız ticari faaliyetlerini yapabilecekler.

Tokat Belediyesi olarak bizler ve Tokat Yeni Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifimiz ve değerli üyeleri bu süreci iyi bir şekilde takip ediyoruz.

Verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha güzel bir Tokat’ta, daha iyi bir sanayi sitesine kavuşacağız” dedi.

Açıklamanın ardından Başkan Eroğlu, yeni sanayi sitesinin yapılacağı alanda Kooperatif üyeleriyle birlikte incelemelerde bulundu.

 

 

TOKAT - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 02
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]
 • 03
  Başkan Yazıcıoğlu: Değişimle Birlikte Tokat Belediyesi Heryerde
  BAŞKAN YAZICIOĞLU: “DEĞİŞİMLE BİRLİKTE TOKAT BELEDİYESİ HER YERDE” Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Örtmeliönü Mahallesi’nde sabah saatlerinde ahşap bir evde meydana gelen yangın sonrası evi kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangına ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapıldığını ve büyük bir felaketin önlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal […]
 • 04
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 05
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]