14° Kapalı

Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu

TOKAT - Mayıs 1, 2024 20:28 A A

MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU

Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi.

Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Halk Ozanı-Şair Merdin Yıldırım açılış konuşmasında; “İstanbul bugün yağmurlu olmalıydı, biz şairlerin gözleri ve yürekli buğulu olur. Fakat şair odur ki havada yağmur olmasa bile yüreğimizden akan damlalar satırlara işler. Okurlarımın karşısına çıktığım ilk eserimin imza gününde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum…” Diyerek şairlerin duygu yoğunluğunu dile getirerek şiirlerinden kesitler okudu.

Yapılan etkinliğe katılan arasında; CHP Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Özgür Karabat, Küçükçekmece STK sorumlusu Medet Polat, Şiirleriyle Şair Murat İnce oldu.

Kitap imza ve tanıtım gününde Tokat’ın değerli sanatçıları da Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ı yalnız bırakmadı. Bunlar arasında; Rıza Dalga, Kemancı Hüseyin, Gülfidan Aksoy, Suat Polat, Temel Kaya, Metin Aksoy, Zeynep Kaya, Gurup Dalga, Damla Yıldırım yer alırken konukların müzik ve şiir dolu bir zaman dilimi geçirmelerine vesile oldular.

Merdin Yıldırım’ın ilk eseri olan; BİZİM ELLER şiir kitabının tanıtım ve imza gününe katılanlar arasında:

Chp Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Özgür Karabat, Chp Küçükçekmece STK lardan sorumlu Sayın Medet Polat, Yazıcık Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu, TÜM TOKDER Genel Başkanı Hülya Gökçe, TOKKON Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, ALDEF Genel Başkanı Bahattin Yücel, Niksarlılar Derneği Başkanı Ertuğrul Burultay. Bahçelievler Tokatlılar Dernek Başkanı Öznur Çelik. TODAP Dernek başkanı Kamil Duran, Marmara Tokatlılar Dernek başkanı Sezai Arslan.

Niksar Korulu köyü Dernek yönetim kurulu üyesi Erdi Yazıcı, Niksar Dönekse köyü Dernek başkanı Bahattin Kulaksız, Niksar Ormancık köyü Dernek başkanı Cemal Taşkın.

Reşadiye Özen köyü Dernek başkanı İsmail Özen, Reşadiye Toklar köyü Dernek başkanı Murat Yılmaz, Büşürüm köyü Dernek başkanı Şakir Özdemir, Yazıcık Beldesi Dernek başkanı Ercihan İhtiyar, Almus Arısu köyü Dernek başkanı Nurettin Aksoy. Niksar Külebi köyü Dernek başkanı Ayhan Özyurt. Başçiftlik Dağüstü köyü Dernek başkanı Hasan Demir ve Tokdef Avrupa Bölge Sorumlusu; Gül Yılmaz katıldı.

Sanatçılar ise; Rıza Dalga, Grup Dalga, Onur Topçu, Hasancan Dalga, Damla Yıldırım, Temel Kaya, Zeynep Kaya, Metin Aksoy, Kemancı Hüseyin, Gülfidan Aksoy, Suat Polat, Aşık Hasan Koca imza gününe katılanlar arasındaydı.

Şairler; Murat ince Hüseyin Şahin Ali Salman Dilber Enli’ Mustafa Özyurt, Kemal Kaya Cemal Çakır, Editör Canfiye Yaşa imza gününe katıldılar.

Yazarlar; Salih Cengiz, Erdem Kaya, Gürel Sürücü, Dilek Arslan Tetik, Ayhan Sarıkaya, Ayten Turan,  Atakent mahalle muhtarı Özge Erdoğan Yeşilırmak, katılırken bunlara yine Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, gençlik kolları grupları, İş İnsanları ve siyasetçilerle birlikte Merdin Yıldırım’ı geniş katılımlı bir halk kitlesi yalnız bırakmadı. Düzenlenen etkinliğin sonunda Yıldırım ilk eserini okurları için imzaladı.

Haber: Yazar Ayten Turan

 

TOKAT - 20:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 02
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 03
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 04
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 05
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]